Рішення
від 19.06.2023 по справі 922/1175/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" червня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/1175/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Хотенця П.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РІВНЕ АГРО", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДАГРОКОМП", м. Харків про стягнення 152087,45 грн. без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "РІВНЕ АГРО", м. Київ звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДАГРОКОМП", м. Харків, в якій просить суд стягнути з відповідача заборгованість за договором поставки № 20/06-РА від 20 червня 2022 року у розмірі: основний борг 115988,00 грн, пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ 23356,49 грн, інфляційне збільшення 3400,36 грн, 20% річних згідно договору 9342,60 грн. Просить покласти на відповідача витрати зі сплати судового збору. Також у позовній заяві позивач просить витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДАГРОКОМП" платіжні доручення, що підтверджують сплату за договором № 20/06-РА від 20 червня 2022 року, оригінали Специфікації №2 від 11 липня 2022 року до договору поставки № 20/06-РА від 20 червня 2022 року, Специфікації № 3 від 11 вересня 2022 року до договору поставки № 20/06-РА від 20 червня 2022 року, видаткових накладних: № 77 від 12 вересня 2022 року, № 78 від 23 вересня 2022 року, № 80 від 27 вересня 2022 року, № 81 від 28 вересня 2022 року, № 89 від 30 вересня 2022 року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 30 березня 2023 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "РІВНЕ АГРО", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДАГРОКОМП", м. Харків про стягнення 152087,45 грн - залишено без руху; надано позивачу строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, шляхом надання до суду доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та здійснення оформлення додатків до позовної заяви, шляхом зазначення на копії письмових документів всіх необхідних відміток, а саме: "Згідно з оригіналом" (без лапок), назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

17 квітня 2023 року Товариством з обмеженою відповідальністю "РІВНЕ АГРО" усунено недоліки, а саме надано до суду докази, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та здійснено оформлення додатків до позовної заяви, шляхом зазначення на копії письмових документів всіх необхідних відміток, а саме: "Згідно з оригіналом" (без лапок), назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 18 квітня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження у справі № 922/1175/23 та ухвалено розгляд справи № 922/1175/23 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Процесуальні документи у цій справі (ухвала суду про відкриття провадження у справі) надсилалися всім учасникам судового процесу, що підтверджуються штампом канцелярії на зворотній стороні відповідного документу.

Позивачем ухвалу суду про відкриття провадження у справі отримано 19 квітня 2023 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.

Відзиву на позов відповідачем до суду надано не було.

Згідно статті 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини 1 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Згідно частини 2 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Відповідно до статті 114 Господарського процесуального кодексу України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

Згідно статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, яка ратифікована Україною 17 липня 1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини 1 статті 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 року у справі "Смірнова проти України").

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про вчинення усіх необхідних дій для розгляду справи та про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті.

09 травня 2023 року через канцелярію суду, Товариством з обмеженою відповідальністю "РІВНЕ АГРО" подано клопотання (вхідний № 11506) про долучення до матеріалів справи документів, яке суд задовольняє та долучає до матеріалів справи надані документи.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарським судом встановлено наступне.

20 червня 2022 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "РІВНЕ АГРО" (позивачем, постачальником) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОДАГРОКОМП" (відповідачем, покупцем) було укладено договір поставки №20/06-РА, за яким постачальник в порядку та на умовах цього договору зобов`язується продати у власність покупця товар, зазначений в видаткових накладних та/або специфікаціях до цього договору (товар), а покупець в свою чергу зобов`язується прийняти цей товар та своєчасно оплатити його в порядку та на умовах, передбачених цим договором та специфікаціями.

Відповідно до пункту 2.3 договору кількість товару, ціна, умови поставки, строки оплати (переходу права власності на товар) конкретної партії товару обумовлюються сторонами в договорі та в видаткових накладних та/або специфікаціях на товар (додатках до цього договору).

Згідно розділу 3 договору вартість товару на кожну конкретну партію товару зазначається в специфікаціях на та/або у видаткових накладних.

Загальна вартість товару, що передається у власність покупця за цим договором становить суму всіх специфікацій та/або видаткових накладних по вартості.

Розрахунки між сторонами по цьому договору здійснюються у національній грошовій одиниці України (гривні), шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на рахунок, вказаний постачальником в цьому договорі в порядку та строки, передбачені в договорі та/або специфікації на конкретну партію товару.

Датою оплати покупцем вартості кожної конкретної партії товару є дата зарахування грошових коштів з поточний рахунок постачальника.

Покупець зобов`язується провести оплату кожної поставки конкретної партії товару в термін, зазначений за попередньою письмовою домовленістю сторін у специфікації на відповідну партію поставки та здійснюється на підставі відповідного рахунку-фактури.

Покупець має право провести розрахунок з постачальником достроково.

При здійсненні оплати покупець зобов`язується вказати у платіжному дорученні дату та номер цього договору, або номер рахунку, виставленого постачальником, згідно якого здійснюється оплата. У разі порушення покупцем грошових зобов`язань за цим договором, постачальник незалежно від вказаного покупцем призначення платежу, має право самостійно зарахувати отриманий платіж в рахунок оплати простроченої заборгованості.

Відповідно до розділу 4 договору передача певної партії товару у власність покупця здійснюється окремими партіями, на зерновому терміналі за вибором постачальника за попередньою письмовою домовленістю сторін, вказаною у відповідній специфікації.

Підписана покупцем видаткова накладна свідчить про погодження покупцем кількості та якості отриманого товару по такій накладній.

Передача кожної партії товару підтверджується оригіналами наступних документів відповідно на кожну партію товару: видаткова накладна на відповідну кількість товару, виписану на ім`я покупця; податкова накладна (в формі та в строки згідно чинного законодавства); рахунок-фактура; сертифікат якості (у випадку необхідності).

Право власності, а також пов`язані з ним ризики пошкодження або втрати товару переходять до покупця в момент відвантаження товару покупцю та підписання сторонами видаткової накладної на відповідну партію товару.

Згідно специфікації №1 до договору сторони домовились: затвердити характеристики, кількість, номенклатуру й загальну вартість партії товару, що поставляється, відповідно до даної специфікації №1; порядок оплати за товар: 80% вартості товару сплачується покупцем на підставі рахунку постачальника (в день його виставлення) після прибуття товару в місце поставки, 20% вартості товару сплачується покупцем після надання постачальником покупцю податкової накладної, зареєстрованої у визначеному законодавством порядку в ЄРПН; порядок відвантаження товару: на автомобілі постачальника або номінованого ним перевізника на зерновому складі за адресою: ПП ПІВНІЧХЛІБ, 16300, Чернігівська область, Куликівський район, смт. Куликівка, вул. 8-го Березня, буд. 44; місце поставки: зерновий склад ДП "ОХТИРСЬКИЙ КХП", Україна, 42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Армійська, буд. 11; якість товару визначається за показниками лабораторії зернового складу постачальника, вказаного в пункті 3; якісні показники: вологість - 14,0%, сміттєва домішка - 2,0%, зернова домішка - 1,9%; витрати по відвантаженню: за рахунок постачальника; строки поставки: до 30 червня 2022 року (включно).

Відповідно до специфікації №2 до договору сторони домовились: затвердити характеристики, кількість, номенклатуру й загальну вартість партії товару, що поставляється, відповідно до даної специфікації №2; порядок оплати за товар: 80% вартості товару сплачується покупцем на підставі рахунку постачальника (в день його виставлення) після прибуття товару в місце поставки, 20% вартості товару сплачується покупцем після надання постачальником покупцю податкової накладної, зареєстрованої у визначеному законодавством порядку в ЄРПН; порядок відвантаження товару: на автомобілі постачальника або номінованого ним перевізника на зерновому складі за адресою: ПП ПІВНІЧХЛІБ, 16300, Чернігівська область, Куликівський район, смт. Куликівка, вул. 8-го Березня, буд. 44; місце поставки: зерновий склад ДП "ОХТИРСЬКИЙ КХП", Україна, 42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Армійська, буд. 11; якість товару визначається за показниками лабораторії зернового складу постачальника, вказаного в пункті 3; якісні показники: вологість - 14,0%, сміттєва домішка - 2,0%, зернова домішка - 1,9%; витрати по відвантаженню: за рахунок постачальника; строки поставки: до 30 липня 2022 року (включно).

Згідно специфікації №3 до договору сторони домовились: затвердити характеристики, кількість, номенклатуру й загальну вартість партії товару, що поставляється, відповідно до даної специфікації №3; порядок оплати за товар: 80% вартості товару сплачується покупцем на підставі рахунку постачальника (в день його виставлення) після прибуття товару в місце поставки, 20% вартості товару сплачується покупцем після надання постачальником покупцю податкової накладної, зареєстрованої у визначеному законодавством порядку в ЄРПН; порядок відвантаження товару: на автомобілі постачальника або номінованого ним перевізника на зерновому складі за адресою: ПП ПІВНІЧХЛІБ, 16300, Чернігівська область, Куликівський район, смт. Куликівка, вул. 8-го Березня, буд. 44; місце поставки: зерновий склад ДП "ОХТИРСЬКИЙ КХП", Україна, 42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Армійська, буд. 11; якість товару визначається за показниками лабораторії зернового складу постачальника, вказаного в пункті 3; якісні показники: вологість - 14,0%, сміттєва домішка - 2,0%, зернова домішка - 1,9%; витрати по відвантаженню: за рахунок постачальника; строки поставки: до 01 жовтня 2022 року (включно).

Відповідно до видаткових накладних №66 від 19 липня 2022 року, №65 від 14 липня 2022 року, №60 від 12 липня 2022 року, №59 від 05 липня 2022 року, №53 від 24 червня 2022 року, №47 від 22 червня 2022 року, №77 від 12 вересня 2022 року, №78 від 23 вересня 2022 року, №80 від 27 вересня 2022 року, №81 від 28 вересня 2022 року, №89 від 30 вересня 2022 року, було поставлено 406,5 т. жита 3 класс врожаю 2021 року на суму 2 108 340,00 грн., в тому числі ПДВ

Матеріали справи свідчать про те, що постачальником було надано рахунки на оплату, натомість покупцем було внесено лише часткову оплату за товар в результаті чого за покупцем сформувалась заборгованість.

Станом на 20 березня 2023 року сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДАГРОКОМП" перед позивачем становить 115988,00 грн за фактично поставлений товар згідно видаткових накладних: №66 від 19 липня 2022 року, №65 від 14 липня 2022 року, №60 від 12 липня 2022 року, №59 від 05 липня 2022 року, №53 від 24 червня 2022 року, №47 від 22 червня 2022 року, №77 від 12 вересня 2022 року, №78 від 23 вересня 2022 року, №80 від 27 вересня 2022 року, №81 від 28 вересня 2022 року, №89 від 30 вересня 2022 року. Постачальником відповідно до умов договору та зобов`язань за ним, було складено та зареєстровано податкові накладні №12 від 12 вересня 2022 року, №11 від 30 вересня 2022 року, №9 від; 27 вересня 2022 року, №10 від 28 вересня 2022 року, №8 від 23 вересня 2022 року, №8 від 19 липня 2022 року, №6 від 14 липня 2022 року, №5 від 12 липня 2022 року, №4 від 05 липня 2022 року, №3 від 24 червня 2022 року, №1 від 22 червня 2022 року.

Розрахунки між сторонами підтверджуються згідно картки рахунку 361 за 01 січня 2022 року - 20 березня 2022 року, в якій фактично відображено зміну майнового стану сторін та підтверджено платіжними дорученнями.

Згідно пункту 7.2. договору за порушення термінів оплати покупець сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості неоплаченого товару за кожний день існування прострочення оплати.

Відповідно до пункту 7.3. договору у разі порушення термінів оплати покупець сплачує постачальнику суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 20% річних від простроченої суми за весь час такого прострочення.

Згідно статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського кодексу України господарський договір є підставою виникнення господарських зобов`язань.

Згідно статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків; договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із суті договору.

Відповідно до статті 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 Цивільного кодексу України).

Згідно частини 1 статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші, тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно частини 1 статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до частини 1 статті 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно частини 2 статті 712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до статті 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов`язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару; договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу.

Таким чином, дослідивши умови договору поставки №20/06-РА від 20 червня 2022 року, суд вважає, що вказаний договір за своєю правовою природою є договором купівлі-продажу та до якого повинні застосовуватись положення Цивільного кодексу України, що регулюють загальні умови виконання зобов`язання, а також положення параграфу 1, 3 глави 54 Цивільного кодексу України.

Згідно статті 526 Цивільного кодексу України та частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, зобов`язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до частини 2 статті 193 Господарського кодексу, України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

За приписами частини 1 статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (частина 3 статті 549 Цивільного кодексу України).

Статтею 216 Господарського кодексу України передбачено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Згідно частини 6 статті 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Відповідно до частини 1 статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Отже, відповідно до статті 230 Господарського кодексу України, пеня та штраф є видами штрафних санкцій, тобто не є окремими та самостійними видами юридичної відповідальності.

Згідно статті 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов`язання настають наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Аналіз зазначеної статті вказує на те, що наслідки прострочення боржником грошового зобов`язання у вигляді інфляційного нарахування на суму боргу та 3% річних не є санкціями, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінених грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, а тому ці кошти нараховуються незалежно від вини боржника та незалежно від сплати ним неустойки (пені) за порушення виконання зобов`язання.

Згідно статтей 526 та 525 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.

Відповідно до статті 73 Господарського процесуального кодексу України: доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до частини 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується статтею 129 Господарського процесуального кодексу України. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином на відповідача покладається судовий збір у розмірі 2684,00 грн.

На підставі викладеного та керуючись статтями 1-5, 10, 11, 12, 41-46, 73-80, 86, 123, 129, 165, 196, 201, 208-210, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 247, 248, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОДАГРОКОМП" (61001, м. Харків, вул. Плеханівська, буд. 112, ідентифікаційний код юридичної особи: 42667613) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "РІВНЕ АГРО" (01030, м. Київ, вул. Леонтовича, буд. 6А, оф. 1, ідентифікаційний код юридичної особи 43137780) заборгованість за договором поставки № 20/06-РА від 20 червня 2022 року у розмірі: основний борг 115988,00 грн, пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ 23356,49 грн, інфляційне збільшення 3400,36 грн, 20% річних згідно договору 9342,60 грн, а також 2684,00 грн судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення відповідно до статей 256, 257 Господарського процесуального кодексу України та з урахуванням пункту 17.5 Перехідних положень Кодексу.

Повне рішення складено "19" червня 2023 р.

СуддяП.В. Хотенець

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення19.06.2023
Оприлюднено23.06.2023
Номер документу111708190
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1175/23

Постанова від 02.10.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Ухвала від 07.08.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Ухвала від 24.07.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Рішення від 19.06.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 18.04.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 30.03.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні