Справа № 569/14069/22
1-кс/569/3779/23
УХВАЛА
06 червня 2023 рокум. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Рівне клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області майора поліції ОСОБА_3 , (далі слідчий), погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження №42022180000000038 від 16.05.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України (далі це ж кримінальне провадження) про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області майор поліції ОСОБА_3 , звернувся до Рівненського міського суду із клопотанням, яке погоджено прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що Слідчим управлінням ГУНП в Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022180000000038 від 16.05.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що жителі прикордонних району Рівненської області ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за попередньою змовою групою осіб, здійснюють придбання та зберігання з метою збуту, транспортування з цією метою та збут незаконно виготовлених тютюнових виробів, обклеєних підробленими марками акцизного податку.
Встановлено, що реалізацію тютюнових виробів підробленими марками акцизного податку здійснює ОСОБА_7 через телеграм-канал ІНФОРМАЦІЯ_1 . При цьому, замовлення від потенційних клієнтів приймаються на номер НОМЕР_1 у месенджері Вайбер. Прийом і обробка заявок, а також спілкування з покупцями здійснюється ОСОБА_8 за допомогою власного мобільного телефону марки «IPhone».
28.04.2023 на підставі ухвали слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 27.04.2023, проведено обшук будинку, за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено мобільний телефон марки «IPhone 14 Pro Max» ІМЕІ: НОМЕР_2 ; ІМЕІ№2: НОМЕР_3 , та ін. речі, які перебували у власності та користування ОСОБА_8 .
Ухвалою Рівненського міського суду накладено арешт на майно (речі), яке вилучено 28.04.2023 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , володільцем яких являється ОСОБА_8 .
Під час проведення огляду мобільного телефону «IPhone», який є власністю ОСОБА_8 , встановлено, що вказаний мобільний телефон містить пароль та для його розблокування необхідні спеціальні знання. Так як, власник мобільного телефону ОСОБА_8 добровільно не повідомив відомості про пароль до мобільного телефону « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який містить у собі текст листування та іншу інформацію, яка можу бути використана, як доказ у суді, для проведення огляду мобільного телефону виникла необхідність у наданні дозволу на тимчасовий доступ до мобільного телефону марки «IPhone 14 Pro Max» ІМЕІ: НОМЕР_2 ; ІМЕІ№2: НОМЕР_3 , власником якого являється ОСОБА_8 , із залученням спеціаліста.
Враховуючи те, що забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.
У разі необхідності слідчий чи прокурор виготовляє за допомогою технічних, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів копії інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп`ютерних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
У зв`язку із викладеним, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду та копіювання інформації, яка міститься у мобільному телефоні марки «IPhone 14 Pro Max» ІМЕІ: НОМЕР_2 ; ІМЕІ№2: НОМЕР_3 , власником якого являється ОСОБА_8 .
Вказана інформація може бути використана як доказ у кримінальному провадженні, з метою доведення чи спростування винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, встановленні чи відсутності зв`язків між учасниками злочину. Вилучення (копіювання, огляд) інформації необхідне для повного всебічного та об`єктивного розслідування кримінального провадження, для встановлення осіб що причетні до вчинення вказаного злочину, співучасть таких осіб, обставини та місце їх перебування на момент вчинення кримінального правопорушення.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, через відділені системи доступу власника, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику власника ОСОБА_8 .
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що документи (інформація), доступ до яких необхідно отримати, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин та можуть бути використані як докази в даному кримінальному провадженні.
Слідчий в судове засідання не з"явився, однак подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність у зв"язку із неможливістю прибуття в судове засідання, через проведення слідчих дій.
Однак їх неявка у відповідності до ст.. 163 КПК України не перешкоджає розгляду вищевказаного клопотання.
Дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, що знаходиться в операторів телекомунікацій про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про телекомунікації» від 18 листопада 2003 року, обов`язком оператора телекомунікації є зберігання записів про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного законом, та надання інформації про надані телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом. Згідно ч. 3 ст. 34 вказаного Закону України інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватись у випадках і в порядку, визначених законом.
Враховуючи, що документи, до яких планується тимчасовий доступ мають важливе значення для справи, крім того, на даний час неможливо іншими способами встановити обставини, що мають значення для даного кримінального провадження, суд вважає, що дане клопотання обґрунтоване, таке, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 159, 162, 163,164,166 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задоволити.
Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області майору поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до мобільного телефону марки «IPhone 14 Pro Max» ІМЕІ: НОМЕР_2 ; ІМЕІ№2: НОМЕР_3 , який є власністю ОСОБА_8 , доступ до якого обмежується власником шляхом наявності системи логічного захисту паролю, з метою проведення огляду із залученням спеціаліста та виготовлення копії інформації.
Строк дії ухвали, не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2023 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 111711980 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Даш’ян К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні