ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питання внесення виправлення в судове рішення
22 червня 2023 рокуЛьвівСправа № 300/3278/22 пров. № А/857/3863/23
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Довгополова О.М.,
суддів Гудима Л.Я., Святецького В.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Львові питання про виправлення описки в ухвалі Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2023 року про призначення до апеляційного розгляду справи за апеляційною скаргою Івано-Франківського міського центру зайнятості на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2022 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського центру зайнятості про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення певних дій, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2023 року призначено справу № 300/3278/22 за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського центру зайнятості про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення певних дій.
Разом з тим, апеляційним судом допущено описку в резолютивній частині ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2023 року про призначення справи до апеляційного розгляду, а саме, помилково двічі зазначено суддю Гудима Л.Я.
Відповідно до ч. 2 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів вважає можливим розглянути питання про виправлення описки в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що наявні підстави для виправлення описки з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Положення вказаної статті передбачає можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). При цьому, опискою вважається помилка, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. Описка може бути допущена у найменуванні органу чи особи, у назві та реквізитах рішення, яке визнано протиправним, тощо.
Однак виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких, зокрема, належить написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат і строків. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не може змінювати змісту судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудність (постанова Великої Палати Верховного Суду від 04 вересня 2019 року у справі № 9901/87/19).
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.03.2023:
«Склад колегії суддів (за наявності):
1. Довгополов Олександр Михайлович головуючий суддя.
2. ОСОБА_2
3. Гудим Любомир Ярославович».
Разом з тим, апеляційним судом допущено технічну описку у резолютивній частині ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2023 року про призначення справи до апеляційного розгляду при наборі документа в автоматизованій системі документообігу суду, оскільки прізвище та ініціали судді Гудима Л.Я. повторюються двічі, а саме: невірно зазначено склад колегії: «Суддя-доповідач О.М. Довгополов, судді Л.Я. Гудим, Л.Я. Гудим» замість вірного «Суддя-доповідач О.М. Довгополов, судді Л.Я. Гудим, В.В. Святецький».
Колегія суддів вважає, що наведене вище є опискою, яку слід виправити.
Керуючись ст. 241, ч. 5 ст. 243, ст.ст. 248, 253, 311, 321, 325 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Виправити описку в ухвалі Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2023 року про призначення справи до апеляційного розгляду у справі № 300/3278/22, вказавши у резолютивній частині «Суддя-доповідач О.М. Довгополов, судді Л.Я. Гудим, В.В. Святецький» замість «Суддя-доповідач О.М. Довгополов, судді Л.Я. Гудим, Л.Я. Гудим».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя О. М. Довгополов судді Л. Я. Гудим В. В. Святецький
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111724681 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Заверуха Олег Богданович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Заверуха Олег Богданович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні