Рішення
від 22.06.2023 по справі 621/1491/23
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 621/1491/23

Провадження № 2/621/530/23

РІШЕННЯ

Іменем України

22 червня 2023 року м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Вельможної І.В.,

секретаря судового засідання Лацько А.В.,

позивач Акціонерне товариство "ТАСКОМБАНК",

представник позивача Бондаренко М.Г.

відповідач ОСОБА_1 ,

розглянувши за відсутності учасників справи у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в:

04 травня 2023 року АТ "ТАСКОМБАНК" звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за кредитним договором № 7385200569 від 26.01.2021 у розмірі 114 033 грн 24 к., а також понесені витрати по сплаті судового збору за подання позову до суду.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що 26 січня 2021 року між ТОВ "Фінансова компанія "Центр фінансових рішень" та відповідачем ОСОБА_1 укладено кредитний договір № 7385200569.

Згідно умов кредитного договору кредитодавець зобов`язується надати кредит у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом на умовах, встановлених договором (пункт 1.1 Договору),

Відповідно до пункту 1.3 Договору позичальник зобов`язується сплачувати проценти за користування кредитом та здійснювати повернення кредиту на умовах передбачених в паспорті кредиту №5200569, який є невід`ємною частиною цього договору. Всі інші умови кредитного договору, викладені в паспорті кредиту та в умовах отримання фінансових кредитів ТОВ "ФК "ЦФР", які розміщені на сайті ТОВ "ФК "ЦФР" (пункт 2.1 Договору).

Згідно з пунктом 2.2 Кредитного договору, цей Договір, паспорт кредиту № НОМЕР_1 та Умови отримання фінансових кредитів ТОВ "ФК "ЦФР" складають єдиний кредитний договір.

Відповідно до умов паспорту кредиту № 5200569 та кредитного договору позичальнику надано грошові кошти у сумі 68727 грн 88 к. на 36 місяців зі сплатою річних процентів 11,99% від суми боргу за договором та щомісячних процентів 3,19% від суми кредиту.

Позичальник підтвердив, що ознайомлений з інформацією про умови кредитування та орієнтовну загальну вартість кредиту, надану виходячи із обраних позичальником умов кредитування.

20.09.2021 права вимоги за вище вказаним кредитним договором відступлені АТ "Таскомбанк" на підставі Договору факторингу № 200921.

Відповідно до умов цього договору та витягу з реєстру прав вимоги до договору факторингу № 200921 від 20.0.2021 - АТ "Таскомбанк" є новим кредитором відповідача за кредитним договором з усіма наступними додатками та змінами. Про зміну кредитора відповідач був повідомлений.

Разом з тим, відповідач умови кредитного договору не виконував, кредитні кошти у встановлені договором (графіком погашення кредиту) строки не повернув. Неодноразовими телефонними повідомленнями відповідача було сповіщено про наявність заборгованості за кредитом та про необхідність її погашення у стислі терміни.

Як наслідок, станом на 02.02.2023 заборгованість ОСОБА_1 за кредитним договором № 7385200569 становить 114 033 грн 24 к., з яких: 60645 грн 86 к. - заборгованість по тілу кредиту (в тому числі прострочена); 9891 грн 13 к. заборгованість по річним відсоткам (в тому числі прострочена); 43496 грн 25 к. заборгованість по щомісячним відсоткам (в тому числі прострочена).

На даний час, відповідач ухиляється від виконання зобов`язання і заборгованість за договором не погашає, що є порушенням законних прав та інтересів АТ "ТАСКОМБАНК".

Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 04 травня 2023 року відмовлено у задоволенні заяви представника Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК" Бондаренко Марини Григорівни про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 11 травня 2023 року прийнято позовну заяву та відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи, призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду на 01.06.2023.

01.06.2023 у зв`язку з першою неявкою відповідача судове засідання відкладено до 22.06.2023.

22.06.2023 належним чином повідомлені учасники справи в судове засідання не з`явилися.

23.05.2023 належним чином повідомлені учасники повторно в судове засідання не з`явилися.

Представник позивача ОСОБА_2 в позовній заяві просила проводити розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 до канцелярії суду надав заяву, відповідно до якої просив проводити розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнав.

Відповідно до частини 3 статті 211 Цивільного процесуального кодексу України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Оскільки розгляд справи проводиться без участі сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що відповідає положенням частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, прийшов до наступного висновку:

Частиною 1 статті 13 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до статей 76-81 Цивільного процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Судом встановлено, що 26.01.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Центр фінансових рішень" та ОСОБА_1 укладено кредитний договір № 7385200569 шляхом підписання, у тому числі паспорта кредиту від ТОВ "ФК "ЦФР" №5200569 та Заяви-анкети на отримання послуг в ТОВ "ФК "ЦФР" (а.с. 7-10).

Так, згідно пункту 1.1 Кредитного договору кредитодавець зобов`язується надати кредит у розмірі та на умовах, встановлених цим договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом на умовах, встановлених договором.

Згідно з пункту1.2 Кредитного договору та пунктів 4 та 5 паспорта кредиту, кредит надається позичальнику на наступних умовах: 68727 грн 88 к. грн. Строком на 36 місяців зі сплатою річних процентів 11,99% від суми боргу за договором та щомісячних процентів 3,19% від суми кредиту.

Згідно пункту1.3 Кредитного договору позичальник зобов`язується сплачувати проценти за користування кредитом та здійснювати повернення кредиту на умовах передбачених в Паспорті кредиту № 5200569, який є невід`ємною частиною Договору.

Як вбачається з розділу 2 Кредитного договору всі інші умови цього кредитного договору, викладені в Умовах отримання фінансових кредитів ТОВ "ФК "ЦФР", редакція від 04.05.2020, які розміщені на сайті ТОВ "ФК "ЦФР": www.kreditmarket.ua, та з якими позичальник ознайомився до укладення цього Договору та до яких позичальник приєднується, підписавши цей договір; цей Договір.

Також до договору додано копію Паспорта кредиту № 5200569 та Умови отримання фінансових кредитів ТОВ "ФК "ЦФР" (а.с. 9-10, 11-18).

Відповідно до Паспорту кредиту №5200569 кредит надається безготівковим шляхом, протягом 3 банківських днів від дня укладення договору.

20 вересня 2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Центр фінансових рішень" та Акціонерним товариством "ТАСКОМБАНК" укладено Договір факторингу № 200921, у відповідності до умов якого ТОВ "ФК "ЦФР" передає (відступає) АТ "ТАСКОМБАНК" за плату, а АТ «ТАСКОМБАНК" приймає належні ТОВ "ФК "ЦФР" права грошової вимоги до боржників за кредитними договорами, договорами поруки в обсязі та на умовах, що існують на дату відступлення прав вимоги (а.с. 19-43).

Відповідно до Витягу з реєстру прав вимоги до Договору факторингу №200921 від 20.09.2021 позивач набув право вимоги, у тому числі до ОСОБА_1 за кредитним договором №7385200569 від 26.01.2021 (а.с. 35).

Згідно розрахунку заборгованості та Виписки по особовому рахунку за період з 26.01.2021 по 02.02.2023, наданих позивачем, по особовому рахунку за кредитним договором № 7385200569, укладеним між ТОВ "ФК "ЦФР" та ОСОБА_1 станом на 02.02.2023 мається заборгованість 114 033 грн 24 к., яка складається з наступного: 60645грн 86к.-заборгованість потілу кредиту(втому числіпрострочена);9891грн 13к. заборгованістьпо річнимвідсоткам (втому числіпрострочена);43496грн 25к. заборгованістьпо щомісячнимвідсоткам (втому числіпрострочена).(а. с. 44-71).

Зазначений розрахунок містить відомості про порядок нарахування заборгованості, дати та суми погашення відсотків, кредиту, тобто зрозумілі суми надходження та їх віднесення на погашення складових заборгованості.

Відповідно до Повідомлення-Вимоги від 07.03.2023 № 4619/70.2.2 АТ "ТАСКОМБАНК" повідомляло ОСОБА_1 про правонаступництво, а також про необхідність погашення кредитної заборгованості, Повідомлення-Вимоги направлялася за адресою місця реєстрації ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку "Укрпошта" (а.с. 72-73).

Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно з вимогами статті 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За змістом статей 626, 628 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).

Відповідно до частини 1 статті 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина 1 ст. 1048 Цивільного кодексу України).

Частиною 2 статті 1054 Цивільного кодексу України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

За змістом частини 2 статті1056-1 Цивільного кодексу України розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Відповідно до частини 1 статті 1048 Цивільного кодексу України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

Згідно зі статті 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Відповідно до частини 2 статті 1050 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 цього Кодексу.

Відповідно до положень пунктів 1, 2 частини 1 статті 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою, зокрема, внаслідок: 1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); 2) правонаступництва.

Згідно зі статтею 514 Цивільного кодексу України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно із частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: 1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; 2) зміна умов зобов`язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди.

Відповідно статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив виконання зобов`язання, якщо він не приступив до його виконання або не виконав зобов`язання у строк, встановлений договором або законом.

Позивачем надано докази виникнення між сторонами виникли кредитні правовідносини на підставі кредитного договору № 7385200569 від 26.01.2021, укладеного між відповідачем ОСОБА_1 та первісним кредитором ТОВ "Фінансова компанія "Центр фінансових рішень", правонаступником якого є позивач АТ "ТАСКОМБАНК", та наявності з боку відповідача невиконаних зобов`язань за цим договором.

Розмір невиконаних зобов`язань підтверджується даними розрахунку заборгованості за кредитним договором, який не спростовано відповідачем.

Відповідач ОСОБА_1 визнав позов до початку розгляду справи по суті, що не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, і відповідно до частини 4 статті 206 Цивільного процесуального кодексу Україниє підставою для ухвалення рішення про задоволення позову.

За таких обставин, позовна заява Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК" про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором № 7385200569 від 26.01.2021 підлягає задоволенню у повному обсязі в межах заявлених вимог.

Відповідно до положень статей141, 142 Цивільного процесуального кодексу України, оскільки відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті (а.с. 108), належить повернути позивачу 50 відсотків судового збору з державного бюджету та стягнути з відповідача на користь позивача на відшкодування витрат по сплаті судового збору 1342 грн 00 к.

Керуючись статтями 12, 13, 76-81, 89, 141, 223, 247, 259, 263-265, 268, 280-289, 352, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК" суму заборгованості за кредитним договором № 7385200569 від 26 січня 2021 року, станом на 02.02.2023 у загальному розмірі 114033 (сто чотирнадцять тисяч тридцять три) грн 24 к., з яких: 60645 (шістдесят тисяч шістсот сорок п`ять) грн 86 к. - заборгованість по тілу кредиту (в тому числі прострочена); 9891 (дев`ять тисяч вісімсот дев`яносто одна) грн 13 к. заборгованість по річним відсоткам (в тому числі прострочена); 43496 (сорок три тисячі чотириста дев`яносто шість) грн 25 к. заборгованість по щомісячним відсоткам (в тому числі прострочена).

Зобов`язати Головне управління державної казначейської служби в Харківській області здійснити повернення Акціонерному товариству "ТАСКОМБАНК" (розташоване м. Київ, вул. С. Петлюри, 30, рах. № НОМЕР_2 , МФО 339500, код ЄДРПОУ 09806443) з державного бюджету 50 відсотків судового збору в розмірі 1 342 (одну тисячу триста сорок дві) грн 00 к., сплаченого при поданні позову за платіжним дорученням № 1133979485 від 26 квітня 2023 року в АТ "ТАСКОМБАНК".

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК", судовий збір у розмірі 1 342 (одну тисячу триста сорок дві) грн 00 к.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено та підписано 22.06.2023.

Позивач Акціонерне товариство "ТАСКОМБАНК", юридична адрес: вул. С. Петлюри, буд. 30, м. Київ, 0132, код ЄДРПОУ: 09806443.

Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 .

Головуючий:

СудЗміївський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення22.06.2023
Оприлюднено26.06.2023
Номер документу111727138
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту

Судовий реєстр по справі —621/1491/23

Рішення від 22.06.2023

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 11.05.2023

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 04.05.2023

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні