Головуючий суддя в суді І інстанції
Козіна С.М.
Єдиний унікальний № 374/55/23
УХВАЛА
про зупинення провадження
23 червня 2023 року Ржищівський міський суд Київської області в складі:
головуючої - судді Козіної С.М.,
за участі:
секретаря - Папенко О.О.,
представника позивача - ОСОБА_1 (не з`явився),
відповідачки - ОСОБА_2 (не з`явилась),
представника відповідачки - ОСОБА_3 (не з`явився),
розглянувши клопотання відповідачки ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі, подане у справі за позовом КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ЦЕНТР ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Ржищівського міського суду Київської області перебуває цивільна справа за вказаним вище позовом.
Ухвалою Ржищівського міського суду Київської області від 09 березня 2023 року відкрито провадження у справі та вирішено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Ухвалою від 31 березня 2023 року було вирішено призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Представник позивача у підготовче засідання не з`явився, подавши 14 червня 2023 року заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідачка та представник відповідачки у підготовче засідання не з`явились.
Відповідачка ОСОБА_2 20 червня 2023 року подала письмове клопотання про зупинення провадження у справі до завершення кримінального розслідування за її заявою про вчинення злочину від 14 червня 2023 року та набрання законної сили вироком у цьому кримінальному провадженні. Підставою зупинення вказувала те, що вона ніяких договорів з позивачем ніколи не укладала і у зазначеному вище документі напроти її прізвища проставлені підписи невідомої особи. 14 червня 2023 року на ім`я начальника відділення поліції № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області Бандури В.В. нею була подана відповідна заява про вчинення злочину. Таким чином, оскільки прийняття судового рішення у цивільній справі № 374/55/23 напряму залежить від результатів проведення розслідування у зазначеному вище кримінальному провадженні, просила зупинити провадження у цивільній справі № 374/55/23 за позовом Кредитної спілки «Центр фінансових послуг» до неї про стягнення заборгованості за кредитним договором кредитної лінії № В54/297/18/136/95СЗ від 19 вересня 2018 року до якого вона не має жодної причетності ні у якості позичальника, ні у якості поручителя, до завершення кримінального розслідування за її заявою про вчинення злочину від 14 червня 2023 року та набрання законної сили вироком у цьому кримінальному провадженні.
За змістом п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі: об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.
З огляду на зазначені вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі суд повинен у кожному конкретному випадку з`ясувати:
- чи існує вмотивований зв`язок між предметом судового розгляду у справі, яка розглядається судом, з предметом доказування в конкретній іншій справі, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства;
- чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду цієї справи.
Об`єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи полягає у тому, що рішення суду в справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у цій справі, зокрема факти, що мають преюдиційне значення.
Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, які не можуть бути з`ясовані та встановлені в цьому процесі, але мають значення для справи, провадження у якій зупинено.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 6 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 подала заяву про вчинення щодо неї злочину, оскільки кредиту в кредитній спілці вона не брала, жодних документів щодо цього не підписувала і наявні в кредитних договорах та інших відповідних документах підписи належать не їй.
Таким чином, з метою всебічного, повного та об`єктивного встановлення всіх обставин справи, ефективного захисту прав, свобод чи інтересів сторін, забезпечення принципу правової визначеності, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі № 374/55/23 до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальному провадженні, з потерпілою ОСОБА_2 .
В порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не проводилось.
Керуючись ст. 247, 251, 253, 260, 261, 353-354 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_2 про зупинення провадження, подане у справі за позовом КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ЦЕНТР ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, - задовольнити в повному обсязі.
Зупинити провадження у справі № 374/55/23 за позовом КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ЦЕНТР ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальному провадженні, з потерпілою ОСОБА_2 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала, відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 353 ЦПК України, може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Ржищівський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111732035 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Ржищівський міський суд Київської області
Козіна С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні