ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.06.2023 Справа № 908/2057/23
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
до відповідача 1: Приватного підприємства «Агрофірма «Фектер», ідентифікаційний код юридичної особи 30814436 (вул. Поштова, буд. 20, с. Солодка Балка, Токмацький район, Запорізька область, 71723)
до відповідача 2: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 2 557 333 грн 89 коп.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області звернулось Акціонерне товариство «Банк Кредит Дніпро» з позовною заявою до відповідачів: Приватного підприємства «Агрофірма «Фектер» та ОСОБА_1 про стягнення в солідарному порядку заборгованість по несплаченим (простроченим) процентам за кредитним договором № 121121-АЕ від 12.11.2021 в загальному розмірі 2 557 333 грн 89 коп., яка складається з 2 300 000 грн 00 коп. залишку простроченого кредиту та 257 333 грн 89 коп. залишку прострочених відсотків.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.06.2023 справу № 908/2057/23 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.
Згідно зі ст. 162 ГПК України:
1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
3. Позовна заява повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем додано до позову паспортні данні відповідача 2 у справі, однак, дату та рік народження фізичної особи позивачем у позові не зазначено.
Також не зазначено позивачем і вжиття ним всіх необхідних заходів щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів станом на день подання даної позовної заяви для належного повідомлення відповідачів про подання даної позовної заяви.
Враховуючи відсутність можливості направлення позову з додатками відповідачам поштовим зв`язком, позивачу слід здійснити всі можливі заходи щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів на даний час та дійсної на сьогодні поштової та електронної адреси відповідачів та інших можливих засобів зв`язку.
Доказів отримання відповідачами направлених позивачем на електронну адресу документів до позову не надано. Будь-яких інших обґрунтувань та доказів в підтвердження відсутності у відповідних витягах (у т.ч. з ЄДРПОУ) та у кредитній справі будь-яких засобів зв`язку із відповідачами (моб. тел. тощо) позивачем не надано.
Відповідно до п.п. 1 ч.1 ст. 164 ГПК України: до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Отже, позивачем до позову не додано належних доказів в підтвердження направлення відповідачам позову з додатками електронною поштою, телефонним зв`язком тощо чи достатніх та документально підтверджених обґрунтувань неможливості повідомлення відповідачів про подання позову з додатками.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати заявникові строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду на електронну пошту, надавши суду:
- уточнення вступної частини позову щодо дати та року народження фізичної особи;
- письмові обґрунтування вжиття всіх необхідних заходів щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів станом на день подання даної позовної заяви для належного повідомлення (обґрунтованої неможливості повідомлення) відповідачів про подання даної позовної заяви.
3. Роз`яснити заявникові, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Звернути увагу, що копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.26 ДСТУ 4163-2020.
Копію даної ухвали направити заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 23.06.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя А.О. Науменко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111737653 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні