Ухвала
від 19.06.2023 по справі 585/2490/23
РОМЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 585/2490/23

Номер провадження 2/585/645/23

У Х В А Л А

19 червня 2023 року м.Ромни

Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області В.О. Шульга, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Дочірного підприємства державної акціонерної компанії «Хліб України» «Роменський комбінат хлібопродуктів» про стягнення заборгованості по заробітній платі та моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом про стягнення заборгованості по заробітній платі та моральної шкоди і просить: 1). Звільнити його, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від сплати судового збору за подання даного позову. 2). Розглянути дану справу в порядку спрощеного позовного провадження. 3). Стягнути з Дочірнього підприємства державної акціонерної компанії «Хліб України «Роменське КХП» (вул. Прокопенка, 10, м. Ромни, Роменський район, Сумська область, 42006, код СДРПОУ 00955880) заборгованість по заробітній платі у розмірі 65011 (шістдесят п`ять тисяч одинадцять) грн. 07 коп. на мою, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , користь. 4). Стягнути з Дочірнього підприємства державної акціонерної компанії «Хліб України «Роменське КХП» (вул. Прокопенка, 10, м. Ромни, Роменський район, Сумська область, 42006, код СДРПОУ 00955880) моральну шкоду у розмірі 17000 (сімнадцяти тисяч ) грн.. 00 коп. на його, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , користь.

Як вбачається з матеріалів заяви, до неї не долучено доказів сплати судового збору.

Відповідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

В позовнійзаяві позивачпросить звільнитийого відсплати судовогозборуі посилається на ст.5 ч.1 п.1 Закону України «Про судовий збір».

Згідно п.1 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Частинами 1та 3статті 136ЦПК Українипередбачено,що суд,враховуючи майновийстан сторони,може своєюухвалою відстрочитиабо розстрочитисплату судовогозбору навизначений строку порядку,передбаченому законом,але небільше якдо ухваленнясудового рішенняу справі. Зпідстав,зазначених участині першійцієї статті,суд упорядку,передбаченому законом,може зменшитирозмір належнихдо сплатисудових витрат,пов`язаних зрозглядом справи,або звільнити від їх сплати.

Відповідно ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов : 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а)військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в)одинокі матері(батьки),які маютьдитину вікомдо чотирнадцятироків абодитину зінвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ)особа,яка дієв інтересахмалолітніх чинеповнолітніх осібта осіб,які визнанісудом недієздатнимичи дієздатністьяких обмежена;або 3)предметом позовує захистсоціальних,трудових,сімейних,житлових прав,відшкодування шкодиздоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Як вбачається з позовної заяви позивач просить окрім стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнути на його користь моральну шкоду у розмірі 17 000 грн.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» станом на момент звернення до суду судовий збір за вимогу майнового характеру подану фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, суд приходить до висновку, що клопотання позивача про звільнення його від сплати судового збору не підлягає задоволенню та позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання позовної заяви в частині позовних вимог про стягнення моральної шкоди.

Відповідно вимог ч. 1 ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог ст. ст. 175, 177 цього Кодексу підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. 185 ЦПК України,-

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Дочірного підприємства державної акціонерної компанії «Хліб України» «Роменський комбінат хлібопродуктів» про стягнення заборгованості по заробітній платі та моральної шкоди залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити недоліки позовної заяви: надати документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 1073,60 грн. (інформація про розмір судового збору та реквізити для сплати на офіційному сайті Роменського міськрайонного суду - http://rmm.su.court.gov.ua/sud1815/).

Надати позивачу час для усунення недоліків - не більш як 10 днів з дня отримання ухвали, і роз`яснити, що в разі невиправлення недоліків позовної заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Роменського міськрайонного суду В. О. Шульга

СудРоменський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення19.06.2023
Оприлюднено26.06.2023
Номер документу111741939
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —585/2490/23

Рішення від 31.08.2023

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Шульга В. О.

Ухвала від 03.08.2023

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Шульга В. О.

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Шульга В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні