КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про застосування заходів процесуального примусу
21 червня 2023 року м.Київ № 320/9248/22
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження питання про застосування заходів процесуального примусу у межах адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради Київської області, третя особа: Відділ з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Бучанської міської ради Київської області про скасування запису про державну реєстрацію, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Бучанської міської ради Київської області, у якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати запис про реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Будівельний союз» (ідентифікаційний код юридичної особи - 41271506), дата запису: 07.04.2017, номер запису: 13261020000001197, з дня внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- зобов`язання відповідача виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) як кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи та керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Будівельний союз» (ідентифікаційний код юридичної особи - 41271506).
Суд ухвалою від 16.11.2022 відкрив загальне позовне провадження та призначив підготовче засідання на 06.12.2022.
У зв`язку з відпусткою головуючої судді Лисенко В.І., підготовче засідання було відкладено на 13.12.2022.
У підготовче судове засідання, призначене на 13.12.2022 сторони не з`явились, про час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином.
Ухвалою суду від 13.12.2022 задоволено клопотання представника позивача про здійснення розгляду справи у режимі відеоконференції та витребувано докази у справі від Комунального підприємства "Центр реєстраційних послуг".
Однак, станом на 17.01.2023 вимоги ухвали суду не виконані.
У судові засідання, призначені на 17.01.2023, 01.03.2023 сторони не з`явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, від представника позивача надійшли клопотання про залучення як співвідповідача Узинську міську раду та витребування доказів від Бучанської міської ради, а від представника відповідача - клопотання про здійснення розгляду справи без його участі.
Ухвалою суду від 03.03.2023 залучено до участі у справі як співвідповідачів - Голову Ліквідаційної комісії Комунального підприємства "Центр реєстраційних послуг" (код ЄДРПОУ - 40390760, вул.Незалежності, 16/1, м.Узин) та державного реєстратора КП "Центр реєстраційних послуг" Морозова А.В. (вул.Незалежності, 16/1, м.Узин) та витребувано від Бучанської міської ради Київської області копію реєстраційної справи про проведення державної реєстрації ТОВ "Будівельна компанія "Будівельний союз" (код ЄДРПОУ - 41271506), та повторно витребувано від Голови Ліквідаційної комісії Комунального підприємство "Центр реєстраційних послуг" та Узинської міської ради засвідчену належним чином реєстраційну справу про проведення державної реєстрації ТОВ "Будівельна компанія "Будівельний союз", засновником якої значиться ОСОБА_1 ; інформацію про те, хто є правонаступником Комунального підприємство "Центр реєстраційних послуг", кому передані, де зберігаються реєстраційна справа №132600119703 про проведення державної реєстрації ТОВ "Будівельна компанія "Будівельний союз" (код ЄДРПОУ - 41271506).
Попереджено Бучанську міську раду, Голову Ліквідаційної комісії Комунального підприємства "Центр реєстраційних послуг" та голову Узинської міської ради Київської області, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені статтями 147, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.
Проте, станом на 21.06.2023 вимоги ухвали суду у частині витребування доказів відповідачами не виконані.
Відповідно до положень Конституції України судові рішення є обов`язковими до виконання на всій території України; обов`язковість рішень суду є однією із основних засад судочинства, яка гарантує ефективне здійснення правосуддя; за неповагу до суду і судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності (частина п`ята статті 124, пункт 9 частини третьої, частина п`ята статті 129). Конституційний Суд України вказав, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (Рішення Конституційного Суду України від 30 червня 2009 року № 16-рп/2009).
Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особи, які беруть участь у справі, зобов`язані добросовісно користуватися належними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Згідно з частиною шостою статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (частина сьома статті 80 КАС України).
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом (частина восьма статті 80 КАС України).
Суд звертає увагу, що згідно з витягом з державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцем зберігання реєстраційної справи в паперовій формі визначено - в Бучанській міській раді.
З матеріалів справи вбачається, що Бучанська міська рада, отримала копію ухвали суду засобами електронного зв`язку 21.03.2023 та мала достатній час для надання суду копій витребуваних документів, проте не надала їх, та не повідомила суд про існування обставин, які з об`єктивних причин унеможливлюють виконання ухвали суду від 03.03.2023.
Суд наголошує на тому, що ненадання Бучанською міською радою витребуваних доказів, які знаходяться виключно у розпорядженні відповідача, спричиняє затягування вирішення спірних правовідносин та порушення, встановленого КАС України строку розгляду справи після відкриття провадження у справі даної категорії.
Згідно з частиною першою статті 144 КАС України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до пункту п`ятого частини першої ст. 145 КАС України, одним із видів заходів процесуального примусу є штраф.
За приписами пункту третього частини першої статті 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Згідно з частиною шостою статті 149 КАС України суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
Статтею сьомою Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2023 у розмірі 2684,00 гривень.
Отже, оскільки Бучанська міська рада була попереджена про відповідальність за невиконання вимог ухвали про витребування доказів, проте не виконала їх без поважних причин, тому суд доходить висновку про наявність законодавчо встановлених підстав для застосування до відповідача заходу процесуального примусу у вигляді штрафу у розмірі 7830,00 гривень (3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб) за неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, та неподання таких доказів без поважних причин.
Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України (частина п`ята статті 149 КАС України).
Керуючись статтями 145, 147, 149, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Стягнути з Бучанської міської ради Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) (код ЄДРПОУ - 04360586, місцезнаходження: 08292, Київська область, м. Буча, вул.Енергетиків, 12) до Державного бюджету України через Державну судову адміністрацію України штраф за неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, та неподання таких доказів без поважних причин у розмірі 7830 (сім тисяч вісімсот тридцять) гривень 00 копійок.
Стягувач: Державна судова адміністрація України (код ЄДРПОУ - 26255795, місцезнаходження: вул. Липська, буд. 18/5, м. Київ, 01021).
Боржник: Бучанської міської ради Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) (код ЄДРПОУ - 04360586, місцезнаходження: 08292, Київська область, м. Буча, вул.Енергетиків, 12).
Роз`яснити, що відповідно до частини шостої статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
Ухвалу надіслати учасникам справи та Державній судовій адміністрації України.
Строк пред`явлення ухвали суду до виконання становить три місяці з дня набрання нею законної сили.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Лисенко В.І.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111748804 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (у тому числі прав на земельні ділянки) |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лисенко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні