П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
23 червня 2023 р.м. ОдесаСправа № 487/6071/20
Суддя П`ятого апеляційного адміністративного суду Кравченко К.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська область) на рішення Корабельного районного суду м. Миколаєва від 18 квітня 2023 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції в Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Корабельного районного суду м. Миколаєва від 18.04.2023 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з вищевказаним рішенням ДЕІ Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська область) подало 19.06.2023 року апеляційну скаргу через систему АСУД «ДОК ПРОФ 3».
Статтею 286 КАС України встановлені особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ч.4 вказаної статті, апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до ч.2 та ч.3 ст.295 КАС України та з врахуванням положень та строків встановлених ст.286 КАС України, учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом встановленого строку з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Відповідно до п.8 ч.2 ст.296 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.
Згідно п.4 ч.5 ст.296 КАС України до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
В апеляційній скарзі апелянт просить поновити строк на апеляційне оскарження та зазначає, що копію оскаржуваного рішення було отримано 22.05.2023 року, що підтверджується печаткою вхідної кореспонденції за №2231, копія супровідного листа Корабельного районного суду м. Миколаєва з печаткою додається до апеляційної скарги.
Також апелянтом зазначено, що відповідальною особою згідно резолюції керівника визначено Польщіну Т.Л., яка відповідно до наказу ДЕІ Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська область) від 18.05.2023 року №26-в перебувала у відпустці з 22.05.2023 року по 26.05.2023 року та не здійснювала посадові обов`язки на цей час.
Крім цього апелянт зазначає, що весь документообіг здійснюється Інспекцією через електрону систему Докпроф, однак вказана система вийшла з ладу ще 26.05.2023 року.
З цього приводу колегія суддів зазначає, що посилання апелянта на вихід з ладу електронної системи «Док проф 3» не є поважною підставою для пропуску строку на апеляційне оскарження, оскільки апелянт мав право та можливість звернутися до суду з апеляційною скаргою через систему «Електроний Суд» або направити скаргу за допомогою електронної пошти або звичайним листом через сервіс Укрпошти.
Отже, враховуючи строки встановлені ч.4 ст.286 КАС України, останнім днем для подання апеляційної скарги є 05.06.2023 року.
Таким чином, апеляційна скарга була подана поза межами законодавчо встановленого строку апеляційного оскарження.
Відповідно до ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу (в даному випадку ч.4 ст.286 КАС України), і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Велика Палата Верховного Суду у своєму рішенні від 18.03.2020 року у справі №543/775/17 дійшла висновку, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Також Велика Палата Верховного Суду зазначила, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову суду для суб`єктів владних повноважень, юридичних осіб, фізичних осіб або фізичних осіб-підприємців встановлюється у розмірі 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Отже, оскільки ставка судового збору, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви становить 420,40 грн., то ставка судового збору за подачу апеляційної скарги складає 630,60 грн..
Пільги щодо сплати судового збору, встановлені ст.5 Закону України «Про судовий збір», на апелянта не розповсюджуються.
Документ про сплату судового збору апелянтом не надано.
Таким чином, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам п.1 ч.5 ст.296 КАС України.
Відповідно до ч.2 ст.298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно ч.1 та ч.2 ст.169 КАС України (з урахуванням положень ч.2 ст.298 КАС України) суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання апеляційної скарги постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху.
В ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Отже, судовий збір за подачу апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду в розмірі 630,60 грн. повинно бути перераховано або внесено на рахунок за наступними реквізитами:
Отримувач коштівГУК в Од.обл./Приморський р-н/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37607526 Банк отримувачаКазначейство України(ел. адм. подат.) Код банку отримувача (МФО)899998 Рахунок отримувачаUA678999980313101206081015758 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежу*;101;
Враховуючи наведене, апеляційна скарга на підставі ч.2 та ч.3 ст.298 КАС України підлягає залишенню без руху для надання апелянту терміну для надання оригіналу документу про сплату судового збору та заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням підстав пропуску цого строку.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.169, ст.296, ст.298 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська область) - залишити без руху.
Надати апелянту строк протягом 10 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
Роз`яснити апелянту, що у разі не виконання зазначених вимог, відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя К.В. Кравченко
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111752507 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Кравченко К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні