Герб України

Ухвала від 19.06.2023 по справі 906/1227/22

Господарський суд житомирської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ



майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

"19" червня 2023 р. м. Житомир Справа № 906/1227/22

Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,

при секретарі судового засідання: Васильєвій Т.О.,

розглядаючи справу за позовом: Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Волиньгаз" (м.Луцьк)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Автомотів" (м.Житомир)

про стягнення 1237496,81грн,

за участю представників сторін:

від позивача: Манзій П.П., довіреність №01Др-2-0123 від 02.01.2023 (в режимі

відеоконференції);

від відповідача: Лук`янець Л.О., ордер серія АМ №1034595 від 20.10.2022;

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Волиньгаз" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Автомотів" 1237496,81грн, з яких: 945972,00грн попередньої оплати за товар, 43913,40грн пені, 28145,91грн 3% річних та 219465,50грн інфляційних.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача вказує на те, що на виконання умов договору поставки товару №13А430-18874-21 від 20.03.2020 здійснив попередню оплату за товар, який відповідач не поставив, внаслідок чого позивач просить повернути суму попередньої оплати, а також сплатити штрафні санкції за неналежне виконання умов договору.

29.05.2023 на адресу суду від представника відповідача надійшла заява про повернення справи до стадії підготовчого провадження.

Ухвалою суду від 29.05.2023 відкладено розгляд справи по суті на "19" червня 2023 р. о 15:15, та відкладено до наступного судового засідання розгляд заяви представника відповідача від 29.05.2023 про повернення справи до стадії підготовчого провадження.

В судовому засіданні 19.06.2023 представник відповідача надала пояснення по суті власної заяви від 29.05.2023 про повернення до стадії підготовчого провадження, та просила суд її задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні 19.06.2023 надав заперечення щодо заяви представника відповідача від 29.05.2023 про повернення справи до стадії підготовчого провадження. Разом із цим заявив клопотання про участь у наступному судовому засіданні в режимі відеоконференції, відповідальним за проведення якої останній просив визначити Господарський суд Волинської області.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали даної справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника відповідача від 29.05.2023 про повернення справи до стадії підготовчого провадження, враховуючи наступне.

В даній заяві представник відповідача посилається на те, що 29.05.2023 стороною відповідача були отримані нові докази по справі, разом з відзивом на апеляційну скаргу у справі №906/758/22 від ТОВ "Пежо Сітроєн Україна", а саме:

- копія акту №32/357 від 09.04.2022 ГУ Нацполіції в Одеській області щодо примусового витребування у ТОВ "Пежо Сітроєн Україна" 186 транспортних засобів;

- копія акту від 27.02.2022 про примусове витребування 109 авто, серед яких 23 авто ТОВ "Пежо Сітроєн Україна";

- копія акту №233 від 04.04.2022 про витребування 207 авто, серед яких понад 40 авто ТОВ "Пежо Сітроєн Україна", зокрема 16 моделей PEUGEOT RIFTER.

Дані транспортні засоби є предметом договору поставки товару №13А430-18874-21 від 20.03.2020, на підставі якого заявлені позовні вимоги по справі №906/1227/22, а ТОВ "Пежо Сітроєн Україна" є імпортером товару згідно п.1.5. даного договору.

Відтак діяльність відповідача напряму залежить від діяльності постачальника - імпортера - ТОВ "Пежо Сітроен Україна". Природа предмету даного спору (штрафні санкції) напряму пов`язана з невиконанням договірних зобов`язань зі сторони ТОВ "Пежо Сітроен Україна" перед ТОВ "Союз Автомотів" щодо поставки автомобілів. Таким чином, судове рішення у даній справі, у випадку задоволення позову, напряму може вплинути на права та обов`язки ТОВ "Пежо Сітроен Україна", так як у ТОВ "Союз Автомотів" може з`явитися право на пред`явлення вимог про стягнення коштів з нього.

Тому, беручи до уваги предмет позову, а також необхідність обґрунтованих пояснень з приводу нових доказів по справі, виникла необхідність залучити до справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Пежо Сітроєн Україна".

У підготовчому засіданні суд вирішує питання про залучення до участі або вступ у справу інших осіб.

Відповідно до ч.1 ст.50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд, зокрема, при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (ч.2 ст.50 ГПК України).

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч.4 ст.50 ГПК України).

З підстав викладеного, проаналізувавши наявні в матеріалах справи документи, суд дійшов висновку, що рішення у справі може вплинути на права та обов`язки Товариства з обмеженою відповідальністю "Пежо Сітроєн Україна", а тому його необхідно залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Частинами 1, 2 статті 2 ГПК України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних зі здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

У відповідності до положень ч.1 ст.12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (спрощеного або загального).

Згідно зі ст.15 ГПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Згідно з ч.1 ст.194 ГПК України, завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів.

Норми Господарського процесуального кодексу України не містять прямої вказівки на можливість суду на стадії розгляду справи по суті приймати рішення про повернення до розгляду справи у підготовчому провадженні та продовження підготовчого засідання, проте суд вважає, що за будь-яких обставин при здійсненні правосуддя слід керуватись завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі, тому у разі виникнення необхідності суд вправі вчинити таке повернення, не допускаючи відмови у реалізації цієї дії виключно з підстав відсутності окремої процесуальної норми, тобто уникаючи проявів надмірного формалізму.

В постанові Касаційного Господарського суду Верховного Суду від 16.12.2022 по справі № 910/7103/21, зазначено, що відповідно до практики Верховного Суду, яку колегія суддів враховує на підставі частини 4 статті 236 Господарського процесуального кодексу України, суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.

Разом з тим такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій господарського процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті.

Разом з тим статтею 207 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що головуючий з`ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.

Враховуючи наведене, а також те, що розгляд справи по суті передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після переходу до розгляду справи по суті; з метою дотримання основних засад господарського судочинства, справедливого і неупередженого розгляду справи, зважаючи на зміст та характер спірних правовідносин у цій справі, суд дійшов висновку задовольнити заяву представника відповідача від 29.05.2023, та повернутися у підготовче провадження для залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ТОВ "Пежо Сітроєн Україна".

З огляду на викладені обставини, суд також ухвалив провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції, відповідальним за проведення якої визначив Господарський суд Волинської області.

Керуючись ст.ст. 15, 50, 114, 177, 182, 183, 185, 197, 202, 207, 215, ч.2 ст.232, 233-235, ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Перейти зі стадії розгляду справи по суті до стадії підготовчого провадження у справі №906/1227/22.

2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Пежо Сітроєн Україна" (04080, м.Київ, вул.Кирилівська, буд.60, код ЄДРПОУ 36872294).

3. Розгляд справи у підготовчому засіданні призначити на "31" липня 2023 р. о 12:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 622 (ВКЗ) , та провести його в режимі відеоконференції.

4. Господарському суду Волинської області забезпечити проведення судового засідання, яке відбудеться 31.07.2023 о 12:00, у справі №906/1227/22, в режимі відеоконференції за участю уповноваженого представника АТ "Оператор газорозподільної системи "Волиньгаз" - Манзія Павла Павловича.

5. Позивачу надіслати третій особі - ТОВ "Пежо Сітроєн Україна" копію позовної заяви та доданих до неї документів, а також документів, які знаходяться в матеріалах справи (відзив, відповідь на відзив) листом з описом вкладення, докази направлення надати суду.

6. Третій особі - ТОВ "Пежо Сітроєн Україна" завчасно надіслати на адресу суду та іншим учасникам справи письмові пояснення щодо позову або відзиву, у яких викласти свої аргументи і міркування по суті спору з дотриманням вимог статті 168 ГПК України. Докази такого надіслання надати суду.

7. Сторонам рекомендувати надіслати суду відповіді на письмові пояснення третьої особи - ТОВ "Пежо Сітроєн Україна".

8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін та третіх осіб, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 ГПК України, документи, що підтверджують повноваження представників.

Ухвала набрала законної сили 19.05.2023 та не підлягає оскарженню.

Суддя Соловей Л.А.

Друк:

1 - в справу;

2 - відповідачу на ел пошту: ІНФОРМАЦІЯ_2 та на ел. пошту представника: ІНФОРМАЦІЯ_1;

3 - третій особі - ТОВ "Пежо Сітроен Україна": 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, буд. 60 (реком. з повід.);

4 - Господарському суді Волинської області (43010, м.Луцьк, проспект Волі, 54а) та на ел.пошту: inbox@vl.arbitr.gov.ua;

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення19.06.2023
Оприлюднено27.06.2023
Номер документу111768072
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —906/1227/22

Рішення від 19.09.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 31.07.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 26.07.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 19.06.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 29.05.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 24.04.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 14.03.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 21.02.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 01.02.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 25.01.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні