Ухвала
від 27.06.2023 по справі 910/9913/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

27.06.2023Справа №910/9913/23

Суддя Господарського суду міста Києва Бойко Р.В., розглянувши позовну заяву Фермерського господарства "Камелія-К" (08121, Київська обл., Бучанський р-н, село Крюківщина, вул. Джерельна, буд. 6; ідентифікаційний код 35519386)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельмар Арена" (01135, м. Київ, вул. Андрющенка, буд. 4-Д; ідентифікаційний код 37006626)

про стягнення пені у розмірі 192 126,87 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Фермерське господарство "Камелія-К" звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельмар Арена" про стягнення пені у розмірі 192 126,87 грн.

В обґрунтування позовних вимог Фермерське господарство "Камелія-К" вказує, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Дельмар Арена" мало зобов`язання за Договором №0Б0А15-16 купівлі-продажу майнових прав від 26.05.2016 із завершення загально-будівельних робіт та передачі позивачу за актом приймання-передачі об`єкт нерухомості - приміщення площею 42,11 кв.м. в осях Б-0Ф; 15-16 на цокольному поверсі будинку 4-Б по вул. Михайла Драгоманова у м. Києві до кінця ІV кварталу 2016 року.

Позивач стверджує, що відповідачем було передано даний об`єкт лише 17.03.2021 з недоліками, тому наявні правові підстави для стягнення пені у розмірі 192 126,87 грн., нарахованої за 365 календарних днів.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

При цьому, судом враховано, що Фермерським господарством "Камелія-К" ні у змісті позовної заяви, ні у іншому документі, долученому до неї, не наведено розрахунку пені, зокрема, періоду нарахування пені. Так, зазначення періоду нарахування полягає у тому, що зазначається дата, з якої починається нарахування, та дата, по яку (включно) здійснюється нарахування. Натомість позивачем у своєму розрахунку зазначено лише суму пені та кількість днів, за які він просить стягнути з відповідача пеню (хоча сам же у змісті позовної заяви вказує, що прострочення тривало 1 536 днів), що унеможливлює перевірку правильності визначення Фермерським господарством "Камелія-К" періоду нарахування пені, а відтак і обґрунтованості такого розрахунку.

Пунктом 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

З метою недопущення надмірного формалізму при застосуванні норм Господарського процесуального кодексу України, суд пропонує Фермерському господарству "Камелія-К" надати суду обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення пені із зазначенням суми боргу, на яку нараховується пеня; дати, з якої починається нарахування пені; дати, до якої нараховується пеня; суми пені за відповідний період, та доказів направлення такого розрахунку відповідачу.

Фермерське господарство "Камелія-К" у прохальній частині позовної заяви просить суд розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки у справі №910/9913/23 ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то суд приходить до висновку, що в силу ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на клопотання позивача, викладеного у прохальній частині позовної заяви, про повідомлення дати та часу розгляду справи, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд даної справи у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (з проведенням судового засідання).

Керуючись ст.ст. 12, 120, 165, 166, 167, 176, 233, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

3. Судове засідання у справі призначити на 27.07.23 о 14:30 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 44-В, зал судових засідань №23 (корпус Б).

4. Викликати у судове засідання представників учасників справи. У відповідності до статті 60 Господарського процесуального кодексу України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.

5. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження надати суду:

- відзив на позов, складений з урахуванням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на чинне законодавство та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем;

- докази направлення відзиву позивачу.

6. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

7. Запропонувати позивачу у строк протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив на позов, а також докази направлення відповіді на відзив відповідачу.

8. Визначити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

9. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез`явлення його представника у підготовче засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України може бути залишений без розгляду.

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Суддя Р.В. Бойко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.06.2023
Оприлюднено28.06.2023
Номер документу111800393
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —910/9913/23

Рішення від 31.08.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 28.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 27.06.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні