ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про заміну сторони у виконавчому листі)
26 червня 2023 року м. Житомир справа № 240/6243/20
категорія 108120000
Житомирський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Шуляк Л.А.,
розглядаючи у письмовому провадженні питання про заміну сторони у виконавчому провадженні у справі за позовом Кочерівської сільської ради Радомишльського району Житомирської області до Північного офісу Держаудитслужби про визнання протиправнм та скасування висновку,
встановив:
Через відділ документального забезпечення суду від Радомишльської міської ради Житомирської області надійшла заява про заміну стягувача, по справі №240/6243/20 на Радомишльську міську раду Житомирської області у зв`язку із реорганізацією.
Листом від 10.01.2023 заявника повідомлено, що відповідно до листа № 34429/21 "к" від 29 червня 2021 року Житомирський окружний адміністративний суд відповідно до ст.334 Кодексу адміністративного судочинства України направив справу №240/6243/20 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Зазначено, що заява про заміну сторони виконавчого провадження у справі №240/6243/20, яка надійшла до суду 05.01.2022, буде розглянута після повернення справи до Житомирського окружного адміністративного суду.
Керуючись приписами частини третьої статті 194, частини дев`ятої статті 205, частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 08 вересня 2020 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено у повному обсязі.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2021 року апеляційну скаргу Кочерівської сільської ради Радомишльського району Житомирської області задоволено: рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 08 вересня 2020 року скасовано та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги Кочерівської сільської ради Радомишльського району Житомирської області задоволено: визнано протиправним та скасовано висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 23.03.2020 №17 про результати моніторингу закупівлі робіт "Реконструкція недіючої громадської будівлі "Будинок культури" під клуб дозвілля по вул. Колгоспній, 1а в с. Кочерів Радомишльського району, Житомирської області" (код ДК 021:2015:45000000-7 - "Будівельні роботи та поточний ремонт"), оголошення UA-2020-02-11-001272-с; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Північного офісу Держаудитслужби (ЄДРПОУ 40479560) на користь Кочерівської сільської ради Радомишльського району Житомирської області (ЄДРПОУ 04343814) сплачений судовий збір в сумі 5 255 (п`ять тисяч двісті п`ятдесят п`ять) грн.
На підставі зазначеного рішення суд видав виконавчий лист №6263 2021 р., для звернення його до примусового виконання.
Положеннями частини 1, 2 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Приписами ч.5 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства, суд дійшов висновку, що питання про заміну сторони виконавчого провадження в порядку, передбаченому ст.379 КАС України, можливо розглядати лише у випадку, коли виконавче провадження відкрите на підставі рішення адміністративного суду.
Суд звертає увагу, що в порушення ч.1 ст.167 КАС України заявником до заяви не долучено сукупності належних, достатніх, допустимих та достовірних доказів на підтвердження перебування виконавчого листа по справі на примусовому виконанні в органах державної виконавчої служби.
А тому, з огляду на викладене відсутні підстави для заміни сторони у виконавчому провадженні.
В свою чергу, частиною 1 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до ч. 4 цієї статті, її положення застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Судом встановлено, що розпочалася процедура реорганізації Кочерівської сільської ради на підставі рішення Радомишльської міської ради "Про початок реорганізації Кочерівської, Забілоцької, Чайківської сільських рад шляхом приєднання до Радомишльської міської ради та утворення комісії з реорганізації" від 10.12.2020 № 113.
Відповідно до вказаного рішення Радомишльська міська рада визначена правонаступником всіх прав і обов`язків Кочерівської сільської ради.
Згідно відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридична особа Кочерівська сільська рада Радомишльського району Житомирської області перебуває в стані припинення, про що здійснено відповідний запис 1002981270007000466.
Отже, Радомишльська міська рада є правонаступником всіх прав та обов`язків реорганізованої Кочерівської сільської ради Радомишльського району Житомирської області.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що необхідно замінити стягувача у виконавчому листі.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Заяву представника Радомишльської міської ради Житомирської області про заміну сторони у виконавчому провадженні - задовольнити частково.
Замінити стягувача у виконавчому листі №6263 2021 виданому Житомирським окружним адміністративним судом з Кочерівської сільської ради Радомишльського району Житомирської області на його правонаступника Радомишльську міську раду Житомирської області (код ЄДРПОУ 25923935).
В іншій частині заяви відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складено: 26.06.2023
Суддя Л.А.Шуляк
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2023 |
Оприлюднено | 29.06.2023 |
Номер документу | 111812978 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо процедур здійснення контролю Рахунковою палатою, Державною аудиторською службою України, державного фінансового контролю |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Нагірняк Микола Федорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні