Справа № 570/2744/21
номер провадження 1-в/570/25/2023
У Х В А Л А
іменем України
26 червня 2023 року м.Рівне
Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді ОСОБА_1
з участю прокурора ОСОБА_2 ,
представника лікувальної установи ОСОБА_3 ,
особи, стосовно якої
подано клопотання ОСОБА_4 ,
законного представника ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
при секретарі ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області у справі за заявою закладу з надання психіатричної допомоги КНП "Клеванська лікарня ім.Михайла Вервеги" ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,про змінузастосування судомпримусових заходівмедичного характеру(ухвалаРівненського районногосуду Рівненськоїобласті від17.03.2022р.у справіщодо ОСОБА_4 за ознакамикримінального проступку,передбаченого ч.1ст.185 КК України),
,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Рівненського районного суду Рівненської області від 17.03.2022 у кримінальному провадженні №12021186180000190 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України суд задовольнив клопотання прокурора та застосував до ОСОБА_4 примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
До Рівненського районного суду Рівненської області надійшла заява директора КП "Клеванська лікарня ім. Михайла Вервеги" Клеванської селищної ради про зміну примусових заходівмедичного характеруз наданняамбулаторної психіатричноїдопомоги упримусовому порядкуна госпіталізаціюдо закладуз наданняпсихіатричної допомогизі звичайнимнаглядомвідносно ОСОБА_4 .
В судовому засіданні прокурор заперечила можливість задоволення заяви лікувального закладу. Зазначила, що до складу ЛКК, яка надає висновок про необхідність припинення амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку має входити не менше двох лікарів-психіатрів. Оскільки у даному випадку до складу комісії були включені лікар психіатр, лікар нарколог та лікар офтальмолог, вважає неналежним склад такої комісії, вказане звернення передчасним та просила відмовити в його задоволенні.
Лікар-психіатр в судовому засіданні підтримала подану заяву. Зазначила, що в зв`язку з незабезпеченням лікарні медичними препаратами, введення яких потребує ОСОБА_4 , вона вважає, що у випадку поміщення його на стаціонарне лікування у заклад із звичайним наглядом умови лікування ОСОБА_4 будуть кращі.
Захисник, законний представник та особа, щодо якої подано заяву також просили в задоволенні заяви лікувального закладу відмовити.
З`ясувавши обставини, заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши заяву та додані документи, суд прийшов до наступного висновку.
Із матеріалів справи встановлено, що ухвалою Рівненського районного суду Рівненської області від 17.03.2022 відносно ОСОБА_4 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку. З 01.06.22 р. ОСОБА_4 надається амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку на базі КНП Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги Клеванської селищної Ради. Однак згідно висновку лікарів-психіатрів КП "Клеванська лікарня ім.Михайла Вервеги" Клеванської селищної ради №1201 від 07.11.22року ОСОБА_4 потребує зміни примусових заходів медичного характеру з надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку на госпіталізацію до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 514 КПК України, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.
Згідно ст. 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно ст. 1 Закону України «Про психіатричну допомогу» комісія лікарів-психіатрів - два чи більше лікарів-психіатрів, які колегіально приймають рішення з питань, пов`язаних з наданням психіатричної допомоги.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюються судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів, а питання вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу або виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру.
Суд погоджується з доводами прокурора про неналежний склад комісії та невідповідність висновку комісії лікувальної установи вимогам Закону України «Про психіатричну допомогу», оскільки згаданим Законом передбачено проведення чергового огляду пацієнта з отриманням мінімум двох і більше думок лікарів - психіатрів для забезпечення об`єктивного визначення стану психічного здоров`я особи, якій психіатрична допомога надається за наслідками розгляду кримінального провадження.
Враховуючи наведене, заява представника закладу з надання психіатричної допомоги про зміну застосування судом примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 у виді амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом не підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 95 КК України, ст. 512, 514, 516 КПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
В задоволенні заяви лікувального закладу з надання психіатричної допомоги КНП "Клеванська лікарня ім. Михайла Вервеги" про зміну застосування судом примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 у виді амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2023 |
Оприлюднено | 29.06.2023 |
Номер документу | 111827357 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Рівненський районний суд Рівненської області
Коробов С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні