Справа № 569/8363/23
Номер провадження 2/570/887/2023
У х в а л а
28 червня 2023 року
Рівненський районний суд Рівненської області в особі судді Гнатущенко Ю.В., перевіривши виконання вимог статтей 175-177,186 ЦПК України по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ТзОВ "МАРКЕТ ДОБРОБУТ" про поділ майна подружжя та стягнення в порядку поділу майна грошової компенсації, -
в с т а н о в и в :
До Рівненського районного суду надійшла позовна заява (нова редакція) від 26.06.2023.
У відповідності до пп.5,8 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
1. У позовній заяві (нова редакція) від 26.06.2023 (арк. 3 абз.3) позивач зазначає, що відповідно до інформації з ДЗК про право власності та речові права на земельну ділянку станом на 06.05.2023, власником земельної ділянки кадастровий номер 5624655300:01:002:0417, зазначено ТзОВ "ВЕЛФАР". Оригінал договору знаходиться у відповідача ОСОБА_2 та третьої особи - ТзОВ "ВЕЛФАР", тому позивач не може надати їх до суду.
Як вбачається із позовної заяви, її подано до відповідача - ОСОБА_2 та третьої особи ТзОВ "МАРКЕТ ДОБРОБУТ".
Однак відомостей про ТзОВ "ВЕЛФАР" як третю особу у справі не містять реквізити позовної заяви.
2. Крім того, в позовній заяві (нова редакція) від 26.06.2023 (арк. 6 абз.5) позивач зазначає, що ТОВ "НОВА МАРКЕТ" було внесено у статутний капітал ТзОВ "МАРКЕТ ДОБРОБУТ" як майновий вклад будівлю магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 " загальною площею 495,5 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; та земельну ділянку площею 0,1224 га, кадастровий номер 5624655300:01:002:0417.
Позивач вказує, що ці обставини підтверджуються протоколами загальних зборів учасників ТОВ "НОВА МАРКЕТ" та ТзОВ "МАРКЕТ ДОБРОБУТ", які додаються.
Однак в додатках до позовної заяви такі відомості відсутні.
3. Відповідно до ч.1 ст.80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.
Таким законом є ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Відповідно до ч.1 ст.89 ЦК України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення.
Відповідно до ч.4 ст.89 ЦК України до єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.1 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" витяг зЄдиного державногореєстру юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємців тагромадських формувань (далі - витяг) - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.
Відповідно до ч.1 ст.7 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метоюзабезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Стаття 81 ЦПК України визначає обов`язок доказування і подання доказів, з якої вбачається, що суд не збирає докази.
Натомість кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч.1).
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч.1 ст.76).
Вцілому з аналізу змісту позову та долучених до нього документів вбачається, що позивачем не вживалося будь-яких заходів з метою отримання актуальної інформації про юридичних осіб, про які він зазначає у позові. Маючи при цьому можливість безкоштовного відкритого загального доступу до Єдиного державного реєстру, який надано законом будь-якому учаснику цивільного обороту.
Крім того, на підтвердження майнових прав осіб на майно та земельні ділянки, які є об`єктами поділу, позивачем не зазначено належних доказів з огляду на дату формування витягів з Державного реєстру речових прав - 30.06.2020 та 07.08.2020 року та звернення до суду з позовом та заявою про забезпечення позову - 26.06.2023 року.
Натомість подані до суду інформаційні довідки з Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру з метою підтвердження права власності, носять лише довідковий характер, про що в них і зазначається, актуальна інформація міститься у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Позивачу необхідно подати позовну заяву у новій редакції відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, із усуненням вищевказаних недоліків, оскільки у змісті самого позову позивач їх зазначає, заяв з цього приводу до суду не подає (ч. 1 ст.53 ЦПК України).
Позовна заява не оформлена належним чином у відповідності до положень ст.175 ЦПК України.
Відповідно до положень статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 95 ,175, 177, 185 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ТзОВ "МАРКЕТ ДОБРОБУТ" про поділ майна подружжя та стягнення в порядку поділу майна грошової компенсації - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним даної ухвали.
В разі не усунення зазначених в ухвалі недоліків заява вважатиметься неподаною і повертатиметься позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Гнатущенко Ю.В.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2023 |
Оприлюднено | 29.06.2023 |
Номер документу | 111827385 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні