Справа № 189/227/23
2-п/189/17/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.2023 року смт. Покровське
Покровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
Головуючого судді Редько О.В.,
При секретаріКорховій М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Покровське заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» про перегляд заочного рішення Покровського районного суду Дніпропетровської області від 05.05.2023 року по цивільній справі № 189/227/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» про припинення права оренди земельної ділянки, витребування з чужого незаконного володіння, -
ВСТАНОВИВ:
До Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшла заява представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» про перегляд заочного рішення Покровського районного суду Дніпропетровської області від 05.05.2023 року по цивільній справі № 189/227/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» про припинення права оренди земельної ділянки, витребування з чужого незаконного володіння.
В обґрунтування заяви про перегляд заочного рішення представник відповідача зазначив, що з об`єктивних обставин не зміг з`явитися в судове засідання для надання заперечень по справі та не зміг повідомити про причини неявки також з об`єктивних (однак, таких причин в заяві не наведено). Крім цього він не згодний з прийнятим судом рішенням, оскільки винесеним заочним рішенням було порушено принцип змагальності сторін. У зв`язку з чим просить суд, скасувати заочне рішення. В судове засідання сторони не з`явились, про час та місце заяви сповіщені належним чином. Представник ОСОБА_1 адвокат Єланський О.Г. надав до суду заперечення на заяву про перегляд заочного рішення Покровського районного суду Дніпропетровської області від 05.05.2023 року по справі № 189/227/23, в якому просить заяву відповідача про перегляд заочного рішення залишити без задоволення.
Суд розглянувши матеріали справи, матеріали заяви про перегляд заочного рішення приходить до наступного висновку.
Відповідно до частини 1 статті 2 Цивільного процесуального кодексу України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Статтею 12 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд сприяє всебічному і повному з`ясуванню обставин справи: роз`яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов`язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, 05 травня 2023 року ухвалено заочне рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» про припинення права оренди земельної ділянки, витребування з чужого незаконного володіння задоволено.
Як зазначає відповідач, його представник не з`явився до суду та не повідомив про причини своєї неявки з поважних причин, але доказів таким причинам суду не надав та в поданій заяві не навів, що в свою чергу свідчить про небажання відповідача здійснювати захист своїх прав та з`являтися до суду, хоча він міг прибути до суду, або повідомити про поважність причини своєї неявки.
Таким чином, відповідач був належним чином сповіщений про час та місце розгляду справи судом.
Зазначене свідчить про те, що відповідач мав можливість подати відзив на позовну заяву в якому викласти свої заперечення на позовні вимоги.
У відповідності до п. 2 ч. 3ст. 287 ЦПК Українисуд може своєю ухвалою за результатами розгляду заяви про перегляд заочного рішення скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
У відповідності до частини 1 статті 288Цивільного процесуального кодексу України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи. Тобто, вищевикладене свідчить про те, що метою процедури перегляду заочного рішення є надання можливість відповідачу, який не брав участі у судовому засіданні з поважних причин, і при цьому був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, у встановленому процесуальним законом порядку, подати суду свої обґрунтовані докази - заперечення проти позову.
Також, суд звертає увагу на зміст частини 1статті 76Цивільного процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи, а нормою частини 1статті 81 цьогоКодексу встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
При чому, суд звертає увагу, що для скасування заочного рішення обов`язковим є наявність обох підстав одночасно.
Натомість, відповідачем при розгляді заяви про перегляд заочного рішення не надано доказів, які б мали істотне значення для правильного вирішення справи та доказів поважності причин неявки в судові засідання та неподання відзиву.
Доводи, викладені в поданій заяві про перегляд заочного рішення зводяться до переоцінки доказів та надання додаткового часу для вчинення процесуальних дій і, в цілому, до незгоди з прийнятим судовим рішенням.
Суд, дослідивши матеріали справи, з урахуванням вищенаведеного, вважає за необхідне заяву відповідача ТОВ «Відродження» про перегляд заочного рішення залишити без задоволення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Роз`яснити відповідачу, що він має право оскаржити рішення суду в загальному порядку.
Керуючись ст.ст. 284- 287 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» про перегляд заочного рішення Покровського районного суду Дніпропетровської області від 05.05.2023 року по цивільній справі № 189/227/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» про припинення права оренди земельної ділянки, витребування з чужого незаконного володіння - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя: О.В. Редько
Суд | Покровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2023 |
Оприлюднено | 29.06.2023 |
Номер документу | 111838545 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Редько О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні