Справа № 750/9442/23
Провадження № 2/750/1350/23
У Х В А Л А
29 червня 2023 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Рахманкулова І.П., перевіривши додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України при пред`явленні позовної заяви ОСОБА_1 до директора Чернігівської спеціалізованої середньої школи № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов Шелест Ольги Олександрівни про відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
У червні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до директора Чернігівської спеціалізованої середньої школи № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов Шелест Ольги Олександрівни про відшкодування моральної шкоди.
Дана позовна заява має бути залишена без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до пункту 2 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Частиною першою статті 42 ЦПК України визначено, що у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Відповідачем упозові зазначенопосадову особу-директора Чернігівськоїспеціалізованої середньоїшколи №1з поглибленимвивченням іноземнихмов ШелестОльгу Олександрівну.Водночас згідноз ч.2ст.48ЦПК Українисторонами уцивільному процесіє позивачі відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити хто є відповідачем у даній справі (фізична чи юридична особа) відповідно до вимог ч. 2 ст. 48 ЦПК України.
Також, частиною четвертою статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У порушення вимог вказаної вище норми закону до позовної заяви позивачем не додано документа про сплату судового збору.
При цьому, у позовній заяві позивач зазначає, що він звільнений від сплати судового збору та в якості доказу надає копію посвідчення, в якому вказано право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни учасників бойових дій.
Згідно пункту13частини 1статті 5Закону України«Про судовийзбір» відсплати судовогозбору підчас розглядусправи вусіх судовихінстанціях звільняютьсяучасники бойовихдій,Герої України-у справах,пов`язанихз порушеннямїхніх прав.
Відповідно до частини другої статті 22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність цього Закону, звільняються від плати за оформлення документів, юридичні консультації, а також від судових витрат, пов`язаних з розглядом питань щодо їх соціального захисту.
Проте вимоги позову про стягнення моральної шкоди з питаннями соціального захисту позивача жодним чином не пов`язані.
Такого ж висновку дійшов Верховний Суд в ухвалі від 27.06.2018 у справі № 694/846/16-ц.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п/п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем справляється судовий збір, ставка якого встановлюється у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073 грн. 60 коп.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (13420 грн.).
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 1073 грн. 60 коп. за вимогу про стягнення на його користь моральної шкоди (отримувач:ГУК уЧерніг.обл/Деснянс.р-н/22030101;код ЄДРПОУ:37972475;банк отримувача:Казначейство України(ЕАП);рахунок отримувача:UA318999980313121206000025741;код класифікаціїдоходів бюджету:22030101;найменування кодукласифікації доходівбюджету:судовий збір(Державнасудова адміністраціяУкраїни,050)) та надати відповідний підтверджуючий документ про його сплату.
Крім того, позивач в позовній заяві просить стягнути моральну шкоду по 1000 грн. на користь своєї дружини ОСОБА_2 , сина ОСОБА_3 та бабусі ОСОБА_4 .
Згідно із частиною першою статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частинами першою, третьою статті 13 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Проте вказані особи не є позивачами у даній справі і не заявляють самостійних вимог до відповідача.
Також, пунктом 10 частини третьої статті 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Натомість, позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до частини першої статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 177, 185, 258-261, 353, 354 ЦПК України,
у х в а л и л а :
позовну заяву ОСОБА_1 додиректора Чернігівськоїспеціалізованої середньоїшколи №1з поглибленимвивченням іноземнихмов ШелестОльги Олександрівнипро відшкодуванняморальної шкоди- залишити без руху.
Запропонувати позивачу в 3 денний строк з дня отримання копії ухвали усунути вказані в ній недоліки.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог даної ухвали у вказаний строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
У разі подання уточненої позовної заяви чи додаткових документів у зв`язку з виконанням ухвали судді, надати їх у кількості відповідно до вимог статті 177 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала суду першої інстанції щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І.П. Рахманкулова
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2023 |
Оприлюднено | 30.06.2023 |
Номер документу | 111870866 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Рахманкулова І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні