Вирок
від 17.05.2023 по справі 449/23/23
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 449/23/23

Перемишлянський районний суд Львівської області

вул.Галицька,67а м. м. Перемишляни Перемишлянський район Львівська область Україна 81200

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.05.2023 м.Перемишляни

Перемишлянський районний суд Львівської області у складі:

головуючого: судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

з участю прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого: ОСОБА_4 ,

захисника: адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м.Перемишляни кримінальне провадження внесене в ЄРДР за №12022141450000132 від 27.09.2022 року за обвинуваченням:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженого, українця, гр. України, з вищою освітою, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді агронома ФГ Б.М.В., в посадові обов`язки якого входить контроль за додержанням робітниками правил охорони навколишнього природнього середовища, маючи умисел на самовільне зайняття земельних ділянок, з метою їх самовільного використання, діючи всупереч вимогам статей 60, 61 ЗК України, ст.ст. 79,88 Водного кодексу України, відповідно до яких прибережна захисна смуга для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею 3 га, становить 25 м, у першій половині травня 2022 року, організував оранку земельних ділянок з кадастровими номерами 4623388000:10:000:0050, 4623388000:10:000:0086, 4623388000:10:000:0085, які перебувають в оренді ФГ Б.М.В., та розсташовані за межами м.Перемишляни Львівського району Львівської області, та в подальшому посіяв сільськогосподарською культурою кукурудза, вийшов за межі орендованих земельних ділянок, чим самовільно зайняв земельні ділянки водного фонду в охоронюваній зоні прибережної захисної смуги річки Погиблиця, яка відноситься до категорії малих річок та розсташована в межах Перемишлянської ТГ Львівського району Львівської області, площами 0,0401 га, 0,0613 га, 0,2522 га та 0,6181 га, тобто загальною площею 0,9717 га.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 вину у інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав частково, пояснив, що дійсно в його посадові обов`язки, як агронома ФГ Б.М.В. входить контроль за додержанням робітниками правил охорони навколишнього природнього середовища, проте при оранці земельних ділянок і їх посівом, він орієнтувався на попередні роки і не виходив за межі, крім того жодної шкоди водному фонду він не заподіяв.

Незважаючи на лише часткове визнання своєї вини ОСОБА_4 , його вина повністю стверджується показами свідків та рядом документальних доказів по справі, зокрема:

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_6 , пояснив, що він є керівником ФГ Б.М.В., його фермерське господарство здійснювало посів сільськогосподарської культури кукурудза, та як йому в подальшому стало відомо вийшло за межі орендованих земельних ділянок, на даний час шкода Державі відшкодована в повному обсязі, відповідальним за даний посів є агроном ОСОБА_4 .

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_7 , пояснив, що він є трактористом керівником ФГ Б.М.В., здійснював оранку земельних ділянок, згідно організації роботи агроном ОСОБА_4 .

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_8 , пояснив, що він є керівником відділу земельних відносин Перемишлянської міської ради, його було запрошено працівниками поліції для пояснень по даній справі, відповідно було виявлено факт захоплення ФГ Б.М.В. земельних ділянок водного фонду в охоронюваній зоні прибережної захисної смуги річки Погиблиця.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_9 , пояснив, що він є агрономом ФГ Б.М.В., що він прийшов на роботу 02 червня 2022 року, на даний час вже була посіяна кукурудза на як йому стало відомо за межами орендованих земельних ділянок, керував в той час оранкою і посівом ОСОБА_4 .

Відповідно до ч.ч.1, 2, 6 ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

В силу ч.1 ст.23 КПК України суд досліджує докази безпосередньо. Показання учасників кримінального провадження суд отримує усно.

Відповідно до ст.84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Вина ОСОБА_4 у вчиненому кримінальному правопорушенні також стверджується дослідженим в судовому засіданні документальними доказами, а саме:

- Протоколом огляду місця події від 02.11.2022 року та відеозапису до нього, встановлено, що під час огляду берегу річки Погиблиця, яка розсташована в межах Перемишлянської ОТГ Львівської області, виявлено посів кукурудзи по обидва береги річки;

- Відповіддю Державного агенства водних ресурсів України басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну від 08.11.2022 року, що поблизу земельних ділянок земельних ділянок з кадастровими номерами 4623388000:10:000:0050, 4623388000:10:000:0086, 4623388000:10:000:0085 протікає річка Погиблиця, згідно ст.ст. 79,88 Водного кодексу України, прибережна захисна смуга для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею 3 га, становить 25 м;

- Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, встановлено що ФГ Б.М.В. орендувало земельні ділянки за Кадастровими номерами земельних ділянок з кадастровими номерами 4623388000:10:000:0050, 4623388000:10:000:0086, 4623388000:10:000:0085;

- Посадовою інструкцією агронома Фермерського Господарства Б.М.В., встановлено, що на ОСОБА_4 , як агронома ФГ Б.М.В., в посадові обов`язки якого входить контроль за додержанням робітниками правил охорони навколишнього природнього середовища;

- Квитанціями №15 і №31, встановлено, що ОСОБА_4 сплатив в рахунок Держави 7 428,70 грн., коштів за шкоду, що заподіяна Державі на земельних ділянках державної та комунальної власності;

- Відповіддю Державної екологічної інспекції у Львівській області від 02.11.2022 року, встановлено самовільне зайняття земельних ділянок водного фонду в охоронюваній зоні прибережної захисної смуги річки Погиблиця, шкода заподіяна Державі становить 2 703,27 грн. та 4 725,37 грн.;

Таким чином, оцінюючи в сукупності зібрані та перевірені в судовому засіданні докази по справі, суд приходить до висновку, що вина обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні самовільного зайняття земельних ділянок, вчиненого щодо земель в охоронюваних зонах, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України, доведена повністю.

Суд розцінює лише часткове визнання обвинуваченим ОСОБА_4 своєї провини, як спосіб уникнення від покарання, оскільки таке повністю спростовується показами свідків, потерпілих та іншими документальними доказами.

Відповідно до ст. 50 КК України, покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого.

Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.

Покарання не має на меті завдати фізичних страждань або принизити людську гідність.

Відповідно до ч.2 ст. 65 КК України особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів. Більш суворий вид покарання з числа передбачених за вчинений злочин призначається лише у разі, якщо менш суворий вид покарання буде недостатній для виправлення особи та попередження вчинення нею нових злочинів.

Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003, за №7 «Про судову практику призначення судами кримінального покарання» суди при призначенні покарання в кожному випадку і щодо кожного підсудного, який визнається винним у вчиненні злочину, мають суворо додержувати вимог ст. 65 КК України стосовно загальних засад призначення покарання, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання. Призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов`язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання. Таке покарання має бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів.

Згідно вимоги УІАП при ГУНП України у Львівській області, копії паспорта, довідки Перемишлянської ЦРЛ, характеристики виданої Перемишлянською міською радою встановлено, що ОСОБА_4 раніше не судимий, за місцем проживання характеризується з позитивної сторони, на обліку в психіатричному та наркологічному кабінетах не перебуває.

Призначаючи покарання обвинуваченій, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, який є раніше не судимий, позитивну характеристику по місцю проживання. Пом`якшуючу його вину обставину, суд враховує добровільне відшкодування завданого збитку, обтяжуючих вину обставин суд не знаходить.

А тому враховуючи тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини справи, суд вважає, що міру покарання ОСОБА_4 слід обрати у вигляді обмеження волі, звільнивши його від відбуття реального терміну покарання з випробовуванням, що передбачено ст.75 КК України і така міра покарання буде відповідати тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та особі обвинуваченого.

Керуючись ст.ст. 368, 370, 373, 374 КПК України, суд

У Х В АЛ И В:

Визнати винним ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України і призначити йому покарання у вигляді 2 років обмеження волі.

На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбуття призначеного покарання з іспитовим строком на 1 рік.

На підставі ст.76 КК України зобов`язати ОСОБА_4 протягом іспитового строку періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

На вирок може бути подано апеляційну скаргу до Львівського Апеляційного суду через Перемишлянський районний суд Львівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудПеремишлянський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.05.2023
Оприлюднено03.07.2023
Номер документу111875894
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Порушення обов'язків щодо охорони майна

Судовий реєстр по справі —449/23/23

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Борняк Р. О.

Ухвала від 27.05.2024

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Борняк Р. О.

Ухвала від 25.09.2023

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Березюк О. Г.

Ухвала від 17.08.2023

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Березюк О. Г.

Ухвала від 11.08.2023

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Березюк О. Г.

Вирок від 17.05.2023

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Борняк Р. О.

Ухвала від 24.02.2023

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Борняк Р. О.

Ухвала від 10.01.2023

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Борняк Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні