справа № 399/221/21
провадження № 1-кп/399/8/2023
УХВАЛА
27 червня 2023 року смт Онуфріївка
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за №12019120100000348 від 27.12.2019 року за обвинуваченням ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України,-
встановив:
В провадженні суду перебуває вищезазначене кримінальне провадження.
Захисник обвинуваченого, адвокат ОСОБА_5 27.062023 року через електронну пошту суду подав клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у якому просить розгляд даного кримінального провадження здійснювати дистанційно в режимі відеоконференції, організувавши її через за стосунок судової влади "EASYCON". Клопотання обґрунтовано введенням військового стану та перебуванням захисника за межами адміністративно - територіальної одиниці в якій знаходиться суд.
Прокурор не заперечував стосовно задоволення зазначених клопотань.
Ознайомившись із поданими клопотаннями, заслухавши думку прокурора щодо нього, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до ч.1 ст.336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі, зокрема: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
За правилами ч.2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
За положеннями ст. 336 КПК України, остання не передбачає можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, яке знаходиться поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів, що підтверджено висновками, викладеними у постанові колегії суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 01 грудня 2021 року у справі №760/15429/20, провадження № 51-4104 км 21.
Разом з тим, відповідно до Указу Президента України №64/2022 введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, строк дії якого було продовжено.
Відповідно до ст.1 Указу Президента України від 01 травня 2023 року № 254/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого ЗУ "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" № 3057-IX від 02.05.2023, який набрав чинності 19.05.2023 року, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб.
Відповідно до п.7 листа Верховного Суду від 03.03.2022 року №1/0/2-22 "Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану", якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз`яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов`язків.
Відповідно до п.10 рекомендацій Ради суддів України від 02.03.2022 року щодо роботи судів в умовах воєнного стану, якщо за об`єктивних обставин учасник провадження не може брати участь в судовому засіданні в режимі ВКЗ за допомогою технічних засобів, визначених КПК, як виняток допускати участь такого учасника в режимі ВКЗ за допомогою будь-яких інших технічних засобів, в тому числі і власних.
Враховуючи вищезазначене та те, що учасники судового провадження не заперечували щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції за участі захисника обвинуваченого поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EASYCON" та щодо проведення судового засідання в режимі відео конференції за участі обвинуваченого, з приміщення іншого суду враховуються об`єктивні причини неможливості безпосередньої участі обвинуваченого та його захисника в судовому засіданні та продовжений строк дії воєнного стану в Україні, з метою дотримання розумних строків розгляду кримінального провадження, оперативності судового провадження та забезпеченню прав учасників судового провадження на розумні строки розгляду справи та враховується судова практика Касаційного Кримінального Суду Верховного Суду у справі 320/2582/19 від 29.07.2021 року щодо того, що участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції є фактичною участю в судовому розгляді, проте в іншому форматі, суд приходить висновку про задоволення вказаних клопотань.
Суд враховує також те, що проведення судового засідання по даній справі в режимі відеоконференції в жодному разі не зашкодить інтересам учасників судового провадження, проводиться з метою оперативного розгляду справи та об`єктивною неможливістю обвинуваченого та його захисника прибути до приміщення суду.
Керуючись ст. 336, 372 КПК України, суд, -
постановив:
Клопотання захисника задовольнити.
Судові засідання у даному кримінальному провадженні продовжити проводити, як виняток, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EASYCON". Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції прийматиме захисник обвинуваченого, адвокат ОСОБА_5 .
Попередити адвоката, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Суддя Онуфріївського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1
Суд | Онуфріївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2023 |
Оприлюднено | 03.07.2023 |
Номер документу | 111885049 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Шульженко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні