ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ
28 червня 2023 року № 903/655/23 Суддя Господарського суду Волинської області Шум М. С., розглянувши матеріали
заяви ОСОБА_1
про забезпечення позову
поданої одночасно з матеріалами позовної заяви №903/655/23
за позовом: ОСОБА_1 , м.Ковель
до відповідачів: Державного виробничо-торгівельного підприємства «Волиньфармопостач», м.Луцьк
Волинської обласної ради
про визнання незаконними дій
встановив:
27.06.2023 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 від 22.06.2023 до відповідачів - Державного виробничо-торгівельного підприємства «Волиньфармопостач», Волинської обласної ради. Позивач просить суд: «визнати незаконним дії Державного виробничо-торгівельного підприємства «Волиньфармопостач», Волинської обласної ради та про припиненню Договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області №3».
До позовної заяви долучено заяву про забезпечення позову від 22.06.2023, в якій ОСОБА_1 просить заборонити відповідачам до постановлення рішення у даній справі вчиняти дії по припиненню договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області №3.
27.06.2023 через канцелярію суду надійшло клопотання ОСОБА_1 від 27.06.2023 про долучення до матеріалів справи оригіналів квитанції про сплату судового збору за позовну заяву та за заяву про забезпечення позову, а також оригінал опису вкладення у цінний лист та фіскальний чек про надіслання позовної заяви із додатками відповідачам.
Відповідно до п 1 ст. 138 ГПК України заява про забезпечення позову подається:
1) до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо;
2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;
3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
Статтею 139 ГПК України встановлено зміст і форма заява, зокрема, відповідно до п. 2 ч.1 ст. 139 заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності.
В заяві про забезпечення позову вбачається, що позивачем є ОСОБА_1 , заява про забезпечення позову підписана ОСОБА_1 .
Ні у позовній заяві разом з якою подано заяву про забезпечення позову, ні в самі заяві про забезпечення позову не зазначено, що позивачем (заявником є ОСОБА_1 як фізична особа-підприємець).
Хоча б до позовної заяви долучено договір оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області №3 від 01.08.2017, що укладений між Волинською обласною радою, ДВТП «Волиньфармпостач» та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , який ймовірно є однією із фактичних підстав звернення до суду із відповідним позовом та заявою про забезпечення позову, однак суд не може самостійно стверджувати, що повним найменуванням позивача (заявника) у конкретному спорі є саме Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 .
Відтак, суд звертає увагу заявника на те, що у тексті позовної заяви та заяви про забезпечення позову, які подані до суду одночасно повинна міститься інформація щодо статусу фізичної особи як позивача (заявника) у конкретному спорі. Натомість з позовної заяви та із заяви про забезпечення позову вбачається, що позивачем є ОСОБА_1 , як фізична особа без статусу ФОП.
Суб`єктний склад сторін спору має визначальне значення для віднесення справи до господарської юрисдикції. Суд з врахуванням принципів диспозитивності та змагальності не може на свій розсуд самостійно усувати відповідні недоліки заяви та стверджувати (зокрема і у вступній частині судових рішень) про те, що позивачем чи заявником в даному випадку є Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 139 ГПК України заява про забезпечення позову повинна містити пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
У заяві про забезпечення позову відповідних пропозицій немає, у заяві не зазначено і про недоцільність зазначення таких пропозицій за конкретних обставин справи.
Відповідно до п. 7 ст. 140 ГПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Керуючись п.п. 2, 6 ч. 1 ст. 139, ст.ст. 140 , 234, 235 ГПК України, господарський суд
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 від 22.06.2023 про забезпечення позову (поданої одночасно з матеріалами позовної заяви від 22.06.2023 №903/655/23) повернути заявнику.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку і строки встановлені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2023 |
Оприлюднено | 03.07.2023 |
Номер документу | 111885804 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні