ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
29 червня 2023 року № 903/666/23 Суддя Господарського суду Волинської області Слободян О.Г., розглянувши матеріали справи
за позовом ОСОБА_1
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Маневичіагробуд
про визнання трудових відносин припиненими
встановила: позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ТОВ Маневичіагробуд (відповідача), в якому просить визнати трудові відносини між ОСОБА_1 та ТОВ «Маневичіагробуд» припиненими з 19.12.2022 року у зв`язку із звільненням з посади генерального директора ТОВ «Маневичіагробуд» за власним бажанням, в порядку частини першої статті 38 Кодексу законів про працю України.
Позивач зазначає, що орієнтовний розрахунок понесених судових витрат та які очікуються становить: судовий збір в сумі 2684грн. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 15 000,00 грн,
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що особливість звільнення директора полягає в тому, що воно відбувається за рішенням загальних зборів учасників товариства (така правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 24 грудня 2019 року у справі № 758/1861/18).
Позивач - як генеральний директор товариства, не має самостійних повноважень щодо вирішення питання про його звільнення з посади генерального директора.
У випадку відсутності рішення загальних зборів учасників товариства про звільнення керівника, керівнику із метою захисту своїх прав надано можливість звернутися до суду із вимогою про визнання трудових відносин припиненими (аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 24 грудня 2019 року у справі №758/1861/18).
Відсутність рішення загальних зборів учасників товариства про звільнення позивача з посади генерального директора, а також те, що загальні збори учасників товариства не відбулися з підстав, які не залежали від волі позивача, стало причиною його звернення до суду.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків, встановлених при подані позовної заяви, виходячи з наступного.
Згідно п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" № 3674 - VI від 08.07.2011р.
Згідно підпункту 2.п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру, справляється судовий збір - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2684грн.)
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до суду з вимогою немайновою характеру щодо визнання трудових відносин припиненими.
Отже сума судового збору за подання даної позовної заяви повинна становити 2684грн.
Позивачем не надано суду доказів сплати судового збору (оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору за подання позовної заяви).
Згідно із вимогами п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За визначенням ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Належним доказом направлення копії заяви з додатком іншим учасникам судового процесу відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, є оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), виданий відправникові поштового відправлення.
Відповідно до п. 19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
В порушення зазначених вимог, позивачем не надано доказів надіслання позовної заяви відповідачу (оригінал опису вкладення до поштового відправлення).
Позивачем додано лише оригінал накладної №4301644712316 від 28.06.2023р.
У відповідності до п.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд вважає за необхідне, зобов`язати позивача надати суду докази сплати судового збору у розмірі 2684грн. за подання вимоги немайнового характеру та докази надіслання позовної заяви відповідачу.
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексуУкраїни, суд
ухвалив:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 (вх.№01-52/758/23 від 27.06.2023р.) - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: подання доказів сплати судового збору у розмірі 2684рн. за позовну заяву немайнового характеру та доказів надіслання позовної заяви відповідачу (оригінал опису вкладення до поштового відправлення).
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2023 |
Оприлюднено | 03.07.2023 |
Номер документу | 111885835 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні