Рішення
від 29.06.2023 по справі 910/6028/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29.06.2023Справа № 910/6028/23Суддя Мудрий С.М. розглянувши справу

за позовом приватного акціонерного товариства "Комплексне підприємство широкопрофільного будівництва - 2"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Аналітичний центр "Альгіз"

про стягнення 223 558,50 грн.

Представники сторін: не викликались.

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду міста Києва надійшла позовна заява приватного акціонерного товариства "Комплексне підприємство широкопрофільного будівництва - 2" до товариства з обмеженою відповідальністю "Аналітичний центр "Альгіз" про стягнення 223 558,50 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між сторонами укладено договір оренди №408/20 приміщень під офіс по вул. Тампере, 13-Б від 30.12.2019.

Проте, відповідачем порушене взяте на себе зобов`язання із своєчасної та повної оплати орендної плати та компенсації витрат на комунальні послуги за договором.

У зв`язку з чим, позивач просить стягнути з відповідача кошти в розмірі 223 558,50 грн., у тому числі основний борг з орендної плати в розмірі 118 801,03 грн. та компенсації за комунальні послуги на суму 104 757,47 грн.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 24.04.2023 р. прийнято позовну заяву до розгляду, та відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання), надано відповідачу строк у 15 днів з дати отримання ухвали на подання відзиву.

Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення за №01054 94317890 на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 24.04.2023 року, а саме: 02105, м. Київ, вулиця Тампере, будинок 13-Б, кімната 410.

Вищезазначена ухвала господарського суду м. Києва від 24.04.2023 р. повернута до суду у зв`язку з: «адресат відсутній за вказаною адресою».

Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відтак, в силу положення пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського суду міста Києва, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвал суду.

У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання, крім ухвал про арешт майна та тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальних провадженнях, які підлягають оприлюдненню не раніше дня їх звернення до виконання. Судові рішення також можуть публікуватися в друкованих виданнях із додержанням вимог цього Закону.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. (далі - Реєстр) - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з процесуальними документами у справі № 910/6028/23 в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

23.06.2023 до канцелярії суду від позивача надійшла заява в порядку ст. 129 ГПК України, в якій зазначено, що докази витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи будуть надані протягом п`яти днів після ухвалення судового рішення по справі №910/6028/23.

Відповідач не скористався наданим йому законом правом подати письмові заперечення проти позову.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ст. 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Водночас, суд враховує, що відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

З огляду на практику Європейського суду з прав людини, критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи «Федіна проти України» від 02.09.2010, «Смірнова проти України» від 08.11.2005, «Матіка проти Румунії» від 02.11.2006, «Літоселітіс проти Греції» від 05.02.2004 та інші).

З огляду на зазначені вище обставини, для визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, а також виконання завдання розгляду справи по суті, розгляд справи здійснено за межами строків, встановлених Господарським процесуальним кодексом України,проте в розумні строки.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Частина 1 статті 202 ЦК України передбачає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно ч.1 статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ч.2 статті 509 ЦК України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно п.1 ч.2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

30.12.2019 року між приватним акціонерним товариством "Комплексне підприємство широкопрофільного будівництва-2" (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю "Аналітичний центр "Альгіз" (орендар) укладено договір оренди № 408/20 приміщень під офіс по вул. Тампере, 13-Б.

Згідно з ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Згідно з ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 статті 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Частиною 1 ст. 765 ЦК України передбачено, що наймодавець зобов`язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму.

Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності (ч. 1 ст. 286 ГК України).

Згідно з п.2.1 договору орендодавець зобов`язується передати у строкове, платне користування орендарю приміщення, а орендар зобов`язується прийняти приміщення в строкове платне користування (оренду) у відповідності з метою оренди, сплачувати орендодавцеві обумовлені в цьому договорі оренди платежі та належним чином виконувати інші умови цього договору оренди.

Відповідно до визначень, узгоджених сторонами у пунктах 1.1-1.5 договору: будівля - будівля, яка розташована за адресою: Україна, 02105, м. Київ, Дніпровський район, вул. Тампере, 13-Б; приміщення - нежитлові приміщення, які розташовані в будівлі та належать орендодавцю на праві приватної власності відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме: №408 (дві кімнати), що знаходяться на 4 (четвертому) поверсі, площею - 20,2 кв.м., №409, що знаходяться на 4 (четвертому) поверсі, площею - 12,7 кв.м., №410 (три кімнати), що знаходяться на 4 (четвертому) поверсі, площею - 41,5 кв.м.; мета оренди - цілі для яких приміщення передається/приймається в оренду - під офіс; акт передачі-приймання приміщення - складений сторонами документ, який засвідчує факт, стан та дату передачі орендодавцем та приймання орендарем приміщення в оренду на умовах цього договору оренди; акт зворотної передачі приміщення - складений сторонами документ, який засвідчує факт, стан та дату повернення орендарем та приймання орендодавцем приміщення відповідно до цього договору оренди.

Пунктом 2.2 договору передбачено, що орендар зобов`язаний використовувати приміщення виключно за цільовим призначенням у відповідності з метою оренди. Використання орендарем приміщення за цільовим призначенням є істотним обов`язком орендаря за цим договором оренди.

За оренду приміщення орендар має сплачувати орендодавцю орендну плату та інші платежі відповідно до положень цього договору оренди (п.2.4 договору).

Згідно з п. 3.1 договору орендар набуває право використовувати приміщення за цільовим призначенням з моменту підписання акту приймання-передачі приміщення та перерахування платежів визначених даним договором.

Приміщення повинно бути передано орендодавцем і прийнято орендарем в оренду за актом передачі-приймання приміщення, який має бути підписаний сторонами при підписання даного договору (п. 3.3 договору).

Пунктом 4.1 договору передбачено, що строк оренди приміщення починає обчислюватися з моменту підписання сторонами акту передачі-приймання приміщення або в день, коли орендар зобов`язаний прийняти приміщення та діє з 01.01.2020 по 31.12.2020 включно.

Згідно з п.4.3 договору цей договір оренди набирає чинності з моменту його укладення, тобто після підписання сторонами або уповноваженими представниками сторін, і діє до закінчення строку оренди. Зобов`язання сторін за даним договором оренди діють до моменту їх повного виконання. Зобов`язання фінансового характеру (в тому числі ті, що стосуються сплати орендарем на користь орендодавця будь-яких платежів, штрафних санкцій, відшкодування шкоди, збитків) припиняються з моменту їх повного належного виконання, незалежно від припинення дії цього договору оренди (в тому числі, дострокового).

Зобов`язання у сторін за цим договором оренди виникають з моменту укладення цього договору оренди і діють до моменту їх повного виконання (п. 4.4 договору).

Відповідно до п.5.1 договору з моменту передачі орендареві приміщення орендар зобов`язаний сплачувати на користь орендодавця орендну плату та інші платежі, які передбачені цим договором оренди.

За оренду приміщення орендар щомісячно сплачує плату в розмірі 14 136,00 грн., в т.ч. ПДВ - 2 356,00 грн. за місяць (без врахування вартості комунальних послуг та послуг з надання доступу до джерел електропостачання та послуг з охорони) в порядку та на умовах, визначених даним договором оренди (орендна плата) (п.5.2 договору).

Згідно з п.5.4 договору орендна плата сплачується орендарем орендодавцю, щомісячно, протягом всього строку оренди до моменту підписання сторонами акту зворотної-передачі приміщення авансовими платежами, не пізніше 5 числа місяця, за який сплачується орендна плата. Якщо останні день платежу за цим договором оренди припадає на вихідні чи святкові дні, то останнім днем платежу буде вважатися банківський день, що є наступним після вихідного чи святкового дня.

Відповідно до п. 5.6 договору при підписанні сторонами даного договору, орендар, протягом одного банківського дня, сплачує орендодавцю гарантійний платіж в розмірі 14 136,00 грн. в т.ч. ПДВ - 2 356,00 грн. та орендну плату за перший місяць оренди у розмірі, який визначений в п. 5.2 договору оренди. Сторони також погодили, що у разі зміни розміру щомісячної орендної платив в цьому договорі, розмір гарантійного платежу змінюється пропорційно зміні орендної плати відповідно. При цьому, орендар сплачує орендодавцю відповідну різницю протягом трьох робочих днів з моменту зміни розміру орендної плати.

Згідно з п. 5.11-5.13 договору крім орендної плати орендар компенсує орендодавцю вартість комунальних (обслуговуючих) послуг за кожен календарний місяць оренди.

Компенсація комунальних (обслуговуючих) платежів сплачуються орендарем орендодавцю щомісячно протягом всього строку оренди до моменту підписання сторонами акту зворотної-передачі приміщення, кожного місяця, наступного за місяцем в якому надавались комунальні (обслуговуючі) послуги. Інформацію стосовно суми компенсації комунальних (обслуговуючих) платежів фіксуються у відповідному акті, який орендодавець надає орендарю шляхом пересилання на електронну адресу орендаря, зазначену в ст. 18 даного договору оренди, або направлення орендарю за допомогою засобів поштового зв`язку за адресою, зазначеною в ст. 18 даного договору оренди або вручення під розписку уповноваженому представнику орендаря.

Компенсація комунальних (обслуговуючих) платежів здійснюється протягом двох банківських днів з дня отримання відповідних актів від орендодавця. Якщо останній день платежу за цим договором оренди припадає на вихідні чи святкові дні, то останнім днем платежу буде вважатися банківський день, що є наступним після вихідного чи святкового дня.

Пунктом 6.2 договору узгоджено, що орендар зобов`язаний своєчасно сплачувати орендодавцю всі передбачені цим договором оренди платежі.

Відповідно до акту приймання-передачі приміщення під офіс по вул.. Тампере, 13-Б у Дарницькому районі м. Києва від 01.01.2020, орендодавець передав, а орендар прийняв у платне строкове орендне користування нежитлове приміщення під офіс: №408 (2 кімнати) площею - 20,2 кв.м., №409, площею - 12,7 кв.м, №410, площею - 41,5 кв.м., за адресою: вул. Тампере, 13-Б у Дніпровському районі м. Києва.

31.12.2020 між сторонами укладено додаткову угоду №1, відповідно до умов якої сторони внесли зміни до п.4.1 договору та виклали його у наступній редакції: строк оренди приміщення починає обчислюватися з моменту підписання сторонами акту передачі-приймання приміщення або в день, коли орендар зобов`язаний прийняти приміщення та діє з 01.01.2020 по 31.12.2021 включно.

10.12.2021 між сторонами укладено додаткову угоду №2, відповідно до умов якої сторони виклали п.1.2 договору в наступній редакції: "Приміщення" - нежитлове приміщення №410, що знаходиться на 4 (четвертому) поверсі, загальною площею - 40,1 кв.м., яке розташоване в будівлі та належить орендодавцю на праві приватної власності відповідно до вимог чинного законодавства.

Також, сторонами внесено зміни у п.5.2 договору, а саме визначено, що за оренду приміщення орендар щомісячно сплачує плату в розмірі - 7 885,00 грн., в т.ч. ПДВ - 1 314,47,00 грн. на місяць (без врахування вартості комунальних послуг та послуг з надання доступу до джерел електропостачання) в порядку та на умовах, визначених даним договором оренди (орендна плата).

Сторони погодили, що повернення орендарем нежитлового приміщення №408, 408-а, загальною площею - 20,2 кв.м та нежитлового приміщення №409, площею - 12,7 кв.м орендодавцю, відбувається за актом приймання-передачі, який має бути підписаний не пізніше 14 грудня 2021 року (п.2. додаткової угоди №2).

Відповідно до п.5 додаткової угоди №2, дана угода набирає чинності з 15.12.2021 року.

Актом приймання-передачі приміщень під офіс по вул.Тампере, 13-Б у Дніпровському районі м. Києва від 14.12.2021 р. орендар передав, а орендодавець прийняв нежитлові приміщення №408 (дві кімнати), що знаходяться на 4 (четвертому) поверсі, площею - 20,2 кв.м., №409, що знаходяться на 4 (четвертому) поверсі, площею - 12,7 кв.м.

Додатковою угодою №3 від 30.12.2021 р. до договору №408/20 від 30.12.2019 р. сторони продовжили строк оренди приміщення до 30.11.2022 року включно.

В період з січня 2020 року по листопад 2022 року на виконання умов договору, сторонами без заперечень та зауважень складено та підписано акти надання послуг (оренда приміщення) на загальну суму 406 801,03 грн., а саме: №11 від 31.01.2020 року на суму 14 136,00 грн., №231 від 29.02.2020 року на суму 14 136,00 грн., №454 від 31.03.2020 року на суму 14 136,00 грн., №813 від 30.04.2020 року на суму 14 136,00 грн., №878 від 31.05.2020 року на суму 14 136,00 грн., №1089 від 30.06.2020 року на суму 14 136,00 грн., №1295 від 31.07.2020 року на суму 14 136,00 грн., №1515 від 31.08.2020 року на суму 14 136,00 грн., №1726 від 30.09.2020 року на суму 14 136,00 грн., № 1938 від 31.10.2020 року на суму 14 136,00 грн., №2153 від 30.11.2020 року на суму 14 136,00 грн., №2380 від 31.12.2020 року на суму 14 136,00 грн., №26 від 31.01.2021 року на суму 14 136,00 грн., №207 від 28.02.2021 року на суму 14 136,00 грн., № 468 від 31.03.2021 року на суму 14 136,00 грн., №693 від 30.04.2021 року на суму 14 136,00 грн., №878 від 31.05.2021 року на суму 14 136,00 грн., №1080 від 30.06.2021 року на суму 14 136,00 грн., №1270 від 31.07.2021 року на суму 14 136,00 грн., №1482 від 31.08.2021 року на суму 14 136,00 грн., №1692 від 30.09.2021 року на суму 14 136,00 грн., №1900 від 31.10.2021 року на суму 14 136,00 грн., №2094 від 30.11.2021 року на суму 14 136,00 грн., №236 від 31.12.2021 року на суму 10 708,03 грн., №23 від 31.01.2022 року на суму 7 885,00 грн., №98 від 28.02.2022 року на суму 7 885,00 грн., №801 від 31.05.2022 року на суму 7 885,00 грн., №994 від 30.06.2022 року на суму 7 885,00 грн., №1181 від 31.07.2022 року на суму 7 885,00 грн., №1368 від 31.08.2022 року на суму 7 885,00 грн., №1545 від 30.09.2022 року на суму 7 885,00 грн., №1850 від 31.10.2022 року на суму 7 885,00 грн., №1896 від 30.11.2022 року на суму 7 885,00 грн.

Також, між сторонами підписано акти надання послуг (компенсації витрат на комунальні послуги) за період з січня 2020 року по листопад 2022 року на загальну суму 104 757,47 грн., а саме: №101 від 31.01.2020 року на суму 3 614,48 грн., №327 від 29.02.2020 року на суму 2 841,61 грн., №780 від 31.03.2020 року на суму 2 776,57 грн., №847 від 30.04.2020 року на суму 961,70 грн., №1051 від 31.05.2020 року на суму 863,35 грн., №1261 від 30.06.2020 року на суму 908,78 грн., №1466 від 31.07.2020 року на суму 1 398,78 грн., №1687 від 31.08.2020 року на суму 1 304,30 грн., №1757 від 30.09.2020 року на суму 1 496,44 грн., №2015 від 31.10.2020 року на суму 1 126,43 грн., №2322 від 30.11.2020 року на суму 1 185,50 грн., №2570 від 31.12.2020 року на суму 1 809,59 грн., №188 від 31.01.2021 року на суму 2 616,36 грн., №442 від 28.02.2021 року на суму 3 545,53 грн., №651 від 31.03.2021 року на суму 3 932,98 грн., №682 від 30.04.2021 року на суму 7 234,97 грн., №1058 від 31.05.2021 року на суму 5 677,20 грн., №1256 від 30.06.2021 року на суму 5 817,34 грн., №1460 від 31.07.2021 року на суму 5 591,10 грн., №1672 від 31.08.2021 року на суму 7 548,76 грн., №1877 від 30.08.2021 року на суму 5 814,99 грн., №2072 від 31.10.2021 року на суму 4 256,72 грн., №2272 від 30.11.2021 року на суму 5 538,77 грн., №2319 від 31.12.2021 року на суму 3 284,09 грн., №141 від 31.01.2022 року на суму 4 113,92 грн., №713 від 28.02.2022 року на суму 3 709,97 грн., №744 від 31.03.2022 року на суму 3 320,83 грн., №775 від 30.04.2022 року на суму 1 335,52 грн., №852 від 31.05.2022 року на суму 1 278,38 грн., №1161 від 30.06.2022 року на суму 1 322,58 грн., №1342 від 31.07.2022 року на суму 926,23 грн., №1522 від 31.08.2022 року на суму 1 802,71 грн., №1572 від 30.09.2022 року на суму 2 141,16 грн., №1878 від 31.10.2022 року на суму 1 851,84 грн., №2053 від 30.11.2022 року на суму 1 807,99 грн.

Проте, відповідачем свої договірні зобов`язання щодо оплати виконано частково на суму 288 000,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями, а саме №221 від 28.12.2020 р. на суму 102 000,00 грн., №221 від 28.01.2021 р. на суму 30 000,00 грн., №176 від 06.09.2021 р. на суму 50 000,00 грн., №185 від 27.10.2021 р. на суму 50 000,00 грн., №235 від 07.07.2022 р. на суму 6 000,00 грн., №238 від 18.08.2022 р. на суму 50 000,00 грн.

Як зазначено позивачем та вбачається з матеріалів справи, відповідачем порушено взяте на себе зобов`язання із своєчасної та повної оплати орендної плати та компенсації витрат на комунальні послуги за договором №408/20 від 30.12.2019 р., у зв`язку із чим, за відповідачем обліковується заборгованість перед позивачем за період з січня 2020 року по листопад 2022 року в розмірі 223 558,50 грн., у тому числі з оплати оренди приміщення - 118 801,03 грн. та компенсації витрат на комунальні послуги на суму 104 757,47 грн.

30.11.2022 року між сторонами договору підписаний акт приймання-передачі приміщень під офіс по вул.. Тампере, 13-Б у Дніпровському районі м. Києва, відповідно до якого орендар передав, а орендодавець прийняв нежитлове приміщення під офіс №410, площею - 41,5 кв.м. за адресою: вул.. Тампере, 13-Б у Дніпровському районі м. Києва.

Проте, відповідач своїх зобов`язань за договором з оплати не виконав.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події (ст. 530 ЦК України).

У відповідності до ст.610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 ЦК України).

Будь-яких інших доказів оплати матеріали справи не містять.

Враховуючи вищезазначене, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості за період з січня 2020 року по листопад 2022 з орендної плати в розмірі 118 801,03 грн. та компенсації витрат на комунальні послуги в розмірі 104 757,47 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Частинами 3, 4 статті 13 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1 статті 76 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до положень ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. При цьому, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, згідно положень ст. 74 ГПК України.

Згідно зі ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Судовий збір згідно ст. 129 Господарського процесуального кодексу України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3,4 ст. 13, ч.1 ст. 73, ст. 129, ч.9 ст. 165, ст.ст. 236-238, 240-241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Аналітичний центр "Альгіз" (02105, м. Київ, вул. Тампере, будинок 13-Б, кімната 410; ідентифікаційний код: 35454282) на користь приватного акціонерного товариства "Комплексне підприємство широкопрофільного будівництва-2" (02105, м. Київ, вул. Тампере, будинок 13-Б; ідентифікаційний код: 32306302) заборгованість в розмірі 223 558 (двісті двадцять три тисячі п`ятсот п`ятдесят вісім) грн.. 50 коп. та судовий збір у розмірі 3 353 (три тисячі триста п`ятдесят три) грн. 38 коп.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.М.Мудрий

Дата ухвалення рішення29.06.2023
Оприлюднено03.07.2023
Номер документу111886731
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/6028/23

Рішення від 11.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Рішення від 29.06.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 24.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні