Справа №345/1446/23
Провадження № 2/345/512/2023
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.06.2023 м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого - судді Миговича О.М.
секретаря - Бабійчук Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в залі суду в місті Калуші справу за позовом ОСОБА_1 до Калуської міської ради про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі, -
в с т а н о в и в :
що позивач звернувся до суду із вище зазначеним позовом. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що 01.06.2017 між ним та Калуською міською радою було укладено Договір оренди землі, згідно якого він отримав у користування земельну ділянку площею 0,0060 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2610400000:08:003:0036.
Згідно з витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 03.11.2017, індексний № 102493270,право оренди зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
20.05.2020 ним через Центр надання адміністративних послуг Калуської міської ради відповідно до вимог Договору оренди землі та вимог ст. 33 Закону України «Про оренду землі» подано заяву про поновлення Договору оренди землі.
25.06.2020 Калуська міська рада прийняла рішення № 3267 «Про продовження (поновлення) договору оренди землі громадянину ОСОБА_1 », яким Договір оренди землі було поновлено на п`ять років.
Однак, розпорядженням міського голови від 30.06.2020 № 172-р було зупинено дію рішення міської ради № 3267 від 25.06.2020 у зв`язку з його невідповідністю рішенню Калуської міської ради № 1021 від 31.08.2017 «Про об`єкти оренди комунальної власності для розміщення тимчасових споруд».
Також, 27.08.2020 Калуською міською радою було прийнято рішення «Про припинення терміну дії договору оренди землі з гр. ОСОБА_1 ».
Вважаючи, що як розпорядження міського голови від 30.06.2020 № 172-р, так ірішення Калуської міської ради № 3427 від 27.08.2020 є незаконними, він звернувся з позовом до Калуського міськрайонного суду про визнання їх незаконними та їх скасування.
Рішенням Калуського міськрайонного суду від 07.10.2022 у справі № 345/1367/22 визнано незаконним та скасовано розпорядження міського голови м. Калуша № 172-р від 30.06.2020 та рішення Калуської міської № 3427 від 27.08.2020.
23.12.2022 позивачем на його заяву від 14.12.2022 року отримано листа Калуської міської ради № 105/02-55/22 від 23.12.2022 із засвідченою архівною копією рішення міської ради № 3267 від 25.06.2020.
28.12.2022 він звернувся до Калуської міської ради із заявою про укладення згідно рішення міської ради № 3427 від 27.08.2020 додаткової угоди до Договору оренди землі, до якої було долучено три примірники підписаної ним додаткової угоди.
Однак,по даний час Калуською міською радою додаткова угода не підписана, що змушує його звертатись з цією позовною заявою про укладення додаткової угоди в судовому порядку.
Виходячи з того, що він належно виконує свої обов`язки за Договором оренди землі, до закінчення строку дії Договору повідомив орендодавця Калуську міську раду про свій намір скористатися переважним правом на укладення Договору на новий строк, міська рада прийняла рішення № 3267 «Про продовження (поновлення) договору оренди землі громадянину ОСОБА_1 », після прийняття рішення міська рада не підписала надісланий ним проєкт додаткової угоди, є всі законні підстави для визнання укладеною додаткової угоди про поновлення Договору у судовому порядку з огляду на відсутність укладення додаткової угоди в добровільному порядку.
Тому просив визнати укладеною додаткову угоду до Договору оренди землі від 01.06.2017, що укладений між ним - Орендарем ОСОБА_1 і Орендодавцем Калуською міською радою щодо оренди земельної ділянки площею 0,0060 га, кадастровий номер 2610400000:08:003:0036, яка знаходиться в АДРЕСА_1 , у редакції, яка викладена в позовній заяві.
Ухвалою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 06.04.2023 відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду у порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін та надано строк для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач -Калуська міськарада подалавідзив напозовну заяву,в якомувказала,що укладеннядоговору земельноїділянки ізземель державноїабо комунальноївласності здійснюєтьсяна підставірішення відповідногооргану виконавчоївлади абооргану місцевогосамоврядування орендодавця,прийнятого упорядку,передбаченоу Земельнимкодексом Україниабо зарезультатами земельнихторгів (ст.16ЗУ «прооренду землі»).Відповідно дост.17Закону України«Про орендуземлі» об`єктза договороморенди землівважається переданиорендодавцем орендаревіз моментудержавної реєстраціїправа оренди,якщо іншене встановленозаконом.Відповідно дост.30Закону України«Про орендуземлі» змінаумов договоруоренди земліздійснюється завзаємною згодоюсторін.У разінедосягнення згодищодо зміниумов договоруоренди земліспір вирішуєтьсяв судовомупорядку.Згідно зчастинами першою,другою статті651ЦК Українизміна аборозірвання договорудопускається лишеза згодоюсторін,якщо іншене встановленодоговором абозаконом.Договір можебути зміненоабо розірваноза рішеннямсуду навимогу однієїіз сторіну разіістотного порушеннядоговору другоюстороною тав іншихвипадках,встановлених договоромабо законом.Відповідно доч.1,2ст.652ЦК Україниу разіістотної зміниобставин,якими стороникерувалися приукладенні договору,договір можебути зміненийабо розірванийза згодоюсторін,якщо іншене встановленодоговором абоне випливаєіз сутізобов`язання.Змінаобставин єістотною,якщо вонизмінилися настільки,що,якби сторонимогли цепередбачити,вони неуклали бдоговір абоуклали бйого наінших умовах.Якщо сторонине досяглизгоди щодоприведення договоруу відповідністьз обставинами,які істотнозмінились,або щодойого розірвання,договір можебути розірваний,а зпідстав,встановлених частиноючетвертою цієїстатті,-змінений зарішенням судуна вимогузаінтересованої сторони.Згідноз частиною3ст.653ЦК Україниу разізміни аборозірвання договорузобов`язаннязмінюється абоприпиняється змоменту досягненнядомовленості прозміну аборозірвання договору,якщо іншене встановленодоговором чине обумовленохарактером йогозміни.Якщо договірзмінюється аборозривається усудовому порядку,зобов`язаннязмінюється абоприпиняється змоменту набраннярішенням судупро змінуабо розірваннядоговору законноїсили.Наведені норми права передбачають, що зміна договору оренди землі допускається лише за згодою сторін, якщо інакше не встановлено договором або законом. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у суововму порядку. При цьому, якщо договір змінений судом, то зобов`язання змінюється з моменту набрання відповідним рішенням законної сили.
Просили суд прийняти рішення відповідно до норм матеріального права із дотриманням процесуального права, на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин.
Згідно ч.2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши зміст позовної заяви, дослідивши письмові докази, які надані позивачем на обґрунтування позовних вимог, з`ясувавши таким чином фактичні обставини справи, взявши до уваги відзив на позовну заяву, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1ст.4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею ч.1ст.5 ЦПК Українивизначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом.
Відповідно до ч.1ст.13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно зі ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Правовідносини сторін за договором оренди землі регулюються спеціальним Законом України «Про оренду землі», ЗК України та загальними нормами ЦК України.
Згідно ч. 1 ст. 93 ЗК України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
В силу ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно ст. 1 ЗУ «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
В силу ст. 6 ЗУ «Про оренду землі» орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Відповідно до ст. 13 ЗУ «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ст.17 Закону України «Про оренду землі» об`єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом.
Як встановлено в судовому засіданні, 01.06.2017 між ОСОБА_1 та Калуською міською радою було укладено Договір оренди землі, згідно якого ОСОБА_1 отримав у користування земельну ділянку площею 0,0060 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2610400000:08:003:0036. Договір укладено до 25.05.2020 (а.с.9-10). .
Згідно з витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 03.11.2017, індексний № 102493270,право оренди зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (а.с.11).
20.05.2020 ОСОБА_1 через Центрнадання адміністративних послуг Калуської міської ради відповідно до вимог Договору оренди землі та вимог ст. 33 Закону України «Про оренду землі» подав заяву про про поновлення Договору оренди землі (а.с.12).
25.06.2020 Калуська міська рада прийняла рішення № 3267 «Про продовження (поновлення) договору оренди землі громадянину ОСОБА_1 », яким Договір оренди землі було поновлено на п`ять років. Також було зобов`язано ОСОБА_1 подати додаткову угоду до договору оренди земельної діялнки на державну реєстрацію (а.с.35,54).
Розпорядженням міського голови від 30.06.2020 № 172-р було зупинено дію рішення міської ради № 3267 від 25.06.2020 у зв`язку з його невідповідністю рішенню Калуської міської ради № 1021 від 31.08.2017 «Про об`єкти оренди комунальної власності для розміщення тимчасових споруд», а також 27.08.2020 Калуською міською радою було прийнято рішення «Про припинення терміну дії договору оренди землі з гр. ОСОБА_1 » (а.с.36,37)
Вважаючи, дані рішення незаконними, ОСОБА_1 звернувся з відповідною позовною заявою до суду .
Рішенням Калуського міськрайонного суду від 07.10.2022 у справі № 345/1367/22 визнано незаконним та скасовано розпорядження міського голови м. Калуша № 172-р від 30.06.2020 та рішення Калуської міської № 3427 від 27.08.2020 (а.с.38-46).
23.12.2022 ОСОБА_1 отримав лист Калуської міської ради № 105/02-55/22 від 23.12.2022 із засвідченою архівною копією рішення міської ради № 3267 від 25.06.2020 (а.с.53).
28.12.2022 позивач звернувся до Калуської міської ради із заявою про укладення згідно рішення міської ради № 3427 від 27.08.2020 додаткової угоди до Договору оренди землі, до якої було долучено три примірники підписаної ним додаткової угоди (а.с.47).
Як встановлено в судовому засіданні, по даний час Калуською міською радою додаткова угода не підписана, орендодавець ухиляється від її укладення, відмови від укладення на надає.
Частиною четвертою статті 124 ЗК України передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Згідно з частиною першою статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків.
Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина перша статті 627 ЦК України).
Відповідно до вимог частини другої статті 792 ЦК України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом, зокрема ЗК України, Законом України «Про оренду землі».
Правові підстави поновлення договору оренди землі визначаються статтею 33 Закону України «Про оренду землі», яка фактично об`єднує два випадки пролонгації договору оренди землі.
Згідно ст. 33 Закону України «Про оренду землі» (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов`язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).
Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов`язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. У разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов`язаний повідомити про це спадкоємця земельної ділянки протягом місяця з дня, коли йому стало відомо про перехід права власності на земельну ділянку.
До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.
При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.
Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із:
власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності);
уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).
Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу.
Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов`язковому порядку.
Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.
Отже, для застосування ч. 1 ст.33 Закону України «Про оренду землі» та визнання за орендарем переважного права на поновлення договору оренди згідно з ч. ч. 2-5 цієї статті необхідно встановити такі юридичні факти: орендар належно виконує свої обов`язки за договором; орендар до закінчення строку дії договору повідомив орендодавця в установлені строки про свій намір скористатися переважним правом укладення договору на новий строк; до листа-повідомлення орендар додав проект додаткової угоди; орендодавець протягом місяця повідомив орендаря про бажання укласти додаткову угоду.
Такий правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду від 26.10.2022 року у справі № 178/291/20.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач звернувся із заявою про продовження оренди земельної ділянки площею 0,0060 га (а.с.12), і 25.06.2020 Калуська міська рада прийняла рішення № 3267 «Про продовження (поновлення) договору оренди землі громадянину ОСОБА_1 », яким Договір оренди землі було поновлено на п`ять років та зобов`язано ОСОБА_1 подати додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки на державну реєстрацію (а.с.54).
Дане рішення є чинним, оскільки рішенням Калуського міськрайонного суду від 07.10.2022 (а.с.38-46) визнано незаконним та скасовано розпорядження міського голови м.Калуша №172-р від 30.06.202 «Про зупинення дії рішення Калуської міської ради від 25.06.2020 №3267 «Про продовження (поновлення) договору оренди землі з гр. ОСОБА_1 », а також визнано незаконним та скасовано рішення Калуської міської ради № 3427 від 27.08.2020 «Про припинення терміну дії договору оренди землі з гр. ОСОБА_1 ».
Однак по даний час додаткова угода до договору оренди землі не підписана.
З часу направлення заяви ОСОБА_1 про укладення додаткової угоди на продовження договору оренди землі, орендодавцем, тобто Калуською міською радою, не надіслано позивачу листа повідомлення про відмову в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі, однак і не підписано її, що свідчить про ухилення орендодавця від її укладення.
Враховуючи, що рішенням Калуської міської ради від 25.06.2020 № 3267 «Про продовження (повнолення) договору оренди землі гр. ОСОБА_1 » Договір оренди землі було поновлено на п`ять років та зобов`язано ОСОБА_1 подати додаткову угоду до оренди земельної ділянки на державну реєстрацію, ОСОБА_1 належним чином виконував обов`язки за договором оренди, продовжує користуватися земельною, звернувся до відповідача із заявою про укладення додаткової угоди з наданням її проекту, згідно вище вказаного рішення Калуської міської ради, однак відповідачем додаткова угода не підписана, тому суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Згідно з положеннями ст. 141 ЦПК України, Закону України «Про судовий збір», зважаючи на те, що позивач був звільений від сплати судового збору при поданні даного позову до суду, судовий збір в розмірі 1073,60 грн. необхідно стягнути з відповідача на користь держави.
На підставівище викладеного,керуючись ст.ст. 626, 627, 628, 629, 638, 640, 759, 792 ЦК України, ст. 124,125 ЗК України, ст. ст. 1, 6, 13,14, 16, 33, 35 Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 81, 89, 141, 259,263,265,268,273,352,354 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Калуської міської ради про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі - задовольнити.
Визнати укладеною додаткову угоду до Договору оренди землі від 01.06.2017, що укладений між Орендарем ОСОБА_1 і Орендодавцем Калуською міською радою щодо оренди земельної ділянки площею 0,0060 га, кадастровий номер 2610400000:08:003:0036, яка знаходиться в АДРЕСА_1 , у наступній редакції:
Додаткова угода
до договору оренди землі
номер запису про інше речове право: 23165387 від 30 жовтня 2017 року
Орендодавець, Калуськаміська рада Івано-Франківської області в особі міського головиНайди АндріяМихайловича, якийдіє напідставі статті42Закону України«Про місцевесамоврядування вУкраїні»,з одногобоку,та Орендар громадянин ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ), що проживає за адресою: АДРЕСА_2 , з другої сторони - уклали додаткову угоду до договору оренди землі про наступне.
1.Орендодавець відповідно до рішення Калуської міської ради від 25.06.2020 року №3267 продовжує (поновлює) строк дії договору оренди земельної ділянки кадастровий номер: 2610400000:08:003:0036 (код КВЦПЗ 03.07) для обслуговування тимчасового торгового павільйону № НОМЕР_2 , яка знаходиться в АДРЕСА_1 .
1.1.Пункт 2. Договору викласти в редакції:
В оренду надана земельна ділянка загальною площею 0,0060 га.
1.2.Пункт 5 Договору доповнити абзацом:
З 01.01.2022року нормативнагрошова оцінказемельної ділянкистановить 112 093 грн. 58 коп.
1.3.Пункт 8 Договору доповнити абзацом:
Договір продовженоз 26.05.2020року до 26.05.2025 року. Питання поновлення, укладення Договору на новий строк регулюється ст. 126-1 Земельного кодексу України та ст. 33 Закону України Про оренду землі.
1.4.Пункт 9 Договору викласти в редакції:
З 01.01.2022року оренднаплата нараховуєтьсяі вноситьсяОрендарем вгрошовій безготівковійформі врозмірі 5044грн.21коп. (п`ять тисяч сорок чотири грн. 21 коп. 4,5 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки) в рік.
1.5.Пункт 11 Договору викласти в редакції:
Орендна плата вноситься згідно вимог Податкового кодексу України відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 20.07.2022 року №10338 та рішення Калуської міської ради від 24.06.2021 року № 623 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Калуша» та від 21.06.2018 року № 1634 «Про встановлення ставок земельного податку та орендної плати на території міста Калуша».
1.6.Пункт 26 Договору доповнити абзацом:
?провести державну реєстрацію права оренди земельної ділянки відповідно до чинного законодавства;
?в строки встановлені Податковим кодексом України надати у відповідний контролюючий орган декларацію з плати за землю на поточний рік.
2. Усі інші умови Договору, які не змінені цією Додатковою угодою, залишаються чинними і Сторони підтверджують свої зобов`язання за ними.
РЕКВІЗИТИ СТОРІН
ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
Калуська міська рада
м. Калуш, вул. І.Франка, 1 Марій Богдан Миколайович
код ЄДРПОУ 37951998
НОМЕР_3 вул. Святої Варвари 1/2
БАНК: Казначейство України (ЕАП) м. Калуш
МФО 899998 ідент. код 2249910912
Призначення платежу: 18010900
ПІДПИСИ СТОРІН
ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
М.П.
Стягнути з Калуської міської ради ( м.Калуш вул.Івана Франка,1, код ЄДРПОУ 33578261) на користь держави 1073,60 грн. судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Івано-Франківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.
Учасник справи, якому рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2023 |
Оприлюднено | 03.07.2023 |
Номер документу | 111888941 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Мигович О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні