03.07.2023
ЄУН 389/2512/22
Провадження №1-кп/389/140/22
УХВАЛА
03 липня 2023 року Знам`янський міськрайонний суду Кіровоградської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченої ОСОБА_4 , захисника-адвоката Кузьмінського, розглянувши в підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду міста Знам`янка обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019120050000060 від 17.10.2019, стосовно
ОСОБА_4 , обвинуваченої у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України, -
ВСТАНОВИВ :
До Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області надйшов обвинувальний акт у кримінальному провадженнівнесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019120050000060 від 17.10.2019, стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченої у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України.
26.01.2023 до суду надійшло письмове клопотання захисника обвинуваченої адвоката ОСОБА_5 про направлення до Кропивницького апеляційного суду данного кримінального провадження для визначення підсудності. Дане клопотання мотивував тим, що останнє не підсудне Знам`янському міськрайонному суду Кіровоградської області, оскільки ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні злочинів передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України, які згідно обвинувального акту вчинено по вул. Леніна, с. Геронимівка Черкаського району Черкаської області, що відповідно до вимог ст. 32, 34 КПК України не належить до юрисдикції Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області.
Заслухавши думку обвинуваченої, яка клопотання захисника підтримала та просила задовольнити, прокурора, який проти задоволення клопотання заперечив, суд дійшов висновку про необхідність направлення кримінального провадження до Кропивницького апеляційного суду Кіровоградської області з поданням про визначення підсудності зазначеного кримінального провадження з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.32 КПК України, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування. Дія цього абзацу не поширюється на кримінальні провадження, що віднесені до предметної підсудності Вищого антикорупційного суду згідно з правилами статті 33-1 цього Кодексу.
Тобто основною юридичною ознакою для визначення територіальної підсудності є місце вчинення злочину, яке згідно з п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України належить до обставин, що підлягають доказуванню у кожному конкретному провадженні.
В контексті ч. 1 ст. 32 КПК України - «місце вчинення злочину» розглядається лише як ознака, що дозволяє визначити підсудність кримінального провадження, - це одиниця адміністративно-територіального поділу, на підставі якої побудована судова система в цілому.
Відповідно до вимог ст. 409, п. 6 ч. 2 ст. 412 КПК України підставою для скасування судового рішення судом апеляційної інстанції є істотне порушення вимог кримінально-процесуального закону. Судове рішення в будь-якому разі підлягає скасуванню якщо порушено правила підсудності.
Частиною 1 ст.34 КПК України визначено вичерпний перелік підстав для передачі кримінального провадження на розгляд іншого суду, зокрема кримінальне провадження може бути передано на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.
Відповідно до ч.2 ст.34 КПК України, питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого.
Враховуючи те, що в обвинувальному акті зазначено місце скоєння кримінального правопорушення - с. Геронимівка Черкаського району Черкаської області, кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності, тому є підстави для направлення подання до Кропивницького апеляційного суду для визначення підсудності кримінального провадження.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 314 КПК України суд у підготовчому судовому засіданні має право направити обвинувальний акт до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. 34, 315 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019120050000060 від 17.10.2019, стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченоїу скоєннікримінальних правопорушень,передбачених ч.5ст.191,ч.2ст.366КК Українинаправити до Кропивницького апеляційного суду з метою вирішення питання про направлення подання до Касаційного кримінального суду Верховного Суду для визначення підсудності.
Суддя Знам"янського
міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 04.07.2023 |
Номер документу | 111921322 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Ябчик Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні