Справа № 502/2163/21
У Х В А Л А
"03" липня 2023 р. м. Кілія
Кілійський районний суд Одеської області
у складі:
головуючого судді Масленикова О.А.
за участю:
секретаря судового засідання Скрипкіної А.Ю.
прокурора Терещенка М.В.
представника відповідача Бурлаченка Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання представника відповідача
про зупинення провадження у справі за позовом
Керівника Ізмаїльської окружної прокуратури в інтересах держави в особі
Одеської обласної державної адміністрації
до
Ізмаїльської районної державної адміністрації,
ОСОБА_1 ,
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача:
Дунайський біосферний заповідник Національної академії наук України,
Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України»
в особі філії «Ізмаїльське лісове господарство»
про
визнання незаконним та скасування розпорядження, скасування рішення державного реєстратора, припинення права власності, витребування земельної ділянки,
скасування державної реєстрації земельної ділянки
В С Т А Н О В И В:
Після відкриття провадження у справі в ході підготовчого провадження представник відповідача ОСОБА_2 подав клопотання про зупинення провадження у справі.
У вказаному клопотанні та підготовчому судовому засіданні представник відповідача вказав, що прокурором на обґрунтування позовних вимог у даній справі долучено в якості доказів матеріали кримінального провадження № 42021160000000331 відносно колишнього голови Кілійської районної державної адміністрації ОСОБА_3 , яке наразі перебуває на розгляді в суді. Це, зокрема, висновок земельно-технічної та оціночно-земельної експертизи від 28.04.2022 р. з висновками щодо належної ОСОБА_1 земельної ділянки.
По вказаному кримінальному провадженню не прийнято рішення та не встановлено протиправність дій при винесення розпорядження, яким було передано відповідача спірну земельну ділянку та набуто на неї право власності.
Враховуючи, що на даний час не встановлено провину ОСОБА_3 та правомірність передачі відповідачу ОСОБА_1 у власність земельної ділянки, представник відповідача вважає, що наявні безумовні і виключні підстави для зупинення провадження у даній цивільній справі з підстави, передбаченої п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України до набрання законної сили судовим рішеннями у кримінальній справі відносно ОСОБА_3 .
Прокурор Терещенко В.М. в підготовчому судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання представника відповідача, вказуючи на його безпідставність.
Заслухавши представника відповідача та прокурора, перевіривши матеріали справи та проаналізувавши релевантні положення законодавств, суд дійшов наступних висновків.
Як зазначено в п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі: об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Згідно з ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Як встановлюєст. 321 ЦК України в ч. ч. 1, 2, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом. При цьому в силу ч. 1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах не заборонених законом.
Згідно статті 1 Першого протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свободкожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
В п. 55 рішення у справа «Брайловська проти України»
(Заява № 14031/09) Європейський суд з прав людини прийшов до наступного висновку «для відповідностістатті 1Першого протоколу до Конвенції позбавлення має відповідати трьом умовам: воно має здійснюватися «на умовах, передбачених законом», що виключає будь-які свавільні дії національних органів влади, здійснюватись «в інтересах суспільства» та забезпечувати справедливий баланс між правами власника та інтересами суспільства».
В обґрунтування поданого позову, з урахуванням заяви про зміну предмета позову, прокурор посилається, серед іншого, на порушення Кілійською районною державною адміністрацією норм законодавства при прийнятті розпорядження №208 від 01.12.202 р., яким надано ОСОБА_1 у власність спірну земельну ділянку /Т. 4, а.с.26-28/.
При цьому, в третьому томі матеріалів справи в якості доказів на арк. 114-140 міститься долучений за клопотанням прокурора в якості доказів висновок за результатами проведення земельно-технічної та оціночно-земельної експертизи від 28.04.2022 р. № 22-143/188, складений у кримінальному провадженні № 42021160000000331.
Враховуючи, викладене, беручи до уваги, що кримінальному провадженні № 42021160000000331 за результатами ухвалення відповідного судового рішення можуть бути встановлені обставини щодо наявності або відсутності порушень законодавства при виконанні своїх обов`язків колишнім головою Кілійської РДА ОСОБА_3 при прийняття рішення щодо передачі у власність громадянам, в тому числі співвідповідачу по даній справі ОСОБА_1 , земельних ділянок, зважаючи на те, що будь-яких порушень при набутті права власності на спірну земельну ділянку саме відповідачем ОСОБА_1 обґрунтування позову не містить, суд приходить до висновку, що судове рішення за результатами вищенаведеного кримінального провадження матиме суттєве значення для вирішення даної справи в частині правомірності набуття і необхідності позбавлення на підставах, встановлених законом, співвідповідача-фізичної особи права власності на набуте майно, або відсутності таких підстав, у зв`язку з чим, на переконання суду, є підстави для зупинення провадження у справі.
Керуючись п. 6 ч. 1 ст. 251, ст.ст. 258-260 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Провадження у справі № 502/2163/21 зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі за кримінальним провадженням № 42021160000000331 відносно: ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченихч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України, яка розглядається в порядку кримінального судочинства.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвалу можебути оскарженов апеляційномупорядку доОдеського апеляційногосуду шляхомподачі апеляційноїскарги в15-тиденний строкз дняїї проголошення.
Суддя Кілійського районного суду О. А. Маслеников
Суд | Кілійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 04.07.2023 |
Номер документу | 111922426 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Кілійський районний суд Одеської області
Маслеников О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні