Справа № 698/351/23
Провадження № 2-о/698/22/23
УХВАЛА
про призначення експертизи
03 липня 2023 р. Катеринопільський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Лазаренка В.В.,
присяжних Коваленко В.В., Любарська С.В.,
заявниці ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Катеринопільської селищної ради про визнання фізичноїособи недієздатноюта призначенняопікуна,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить визнати недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мотивуючи заяву тим, що він з народження хворіє на хронічне психічне захворювання важка розумова відсталість, що позбавляє його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, обмежений в здатності до орієнтації, спілкування, не може контролювати свою поведінку та потребує постійного стороннього догляду.
Крім цього,заявниця надаладо судуклопотання,відповідно доякого просиласуд призначитисудово-психіатричнуекспертизу відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 для встановлення його психічного стану.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання заявниці підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.103ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
Відповідно до положеньст. 105 ЦПК Українипризначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Згідно вимог ч. 1ст. 298 ЦПК Українисуд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Як вбачається із роз`яснень, даних в п. 14 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від 30.05.97 року «Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах» судова психіатрична експертиза обов`язково призначається для визначення психічного стану особи в справах про визнання громадян недієздатними.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 спеціалізованою психіатричною МСЕК серії 12 ААВ № 645296 від 01.03.2023 року безтерміново присвоєна перша група інвалідності. ОСОБА_2 потребує постійного стороннього догляду, повністю залежний від сторонніх осіб.
Враховуючи вищенаведене, з метою з`ясування питань, які мають значення для правильного вирішення справи, а саме чи дійсно ОСОБА_2 хворіє психічним захворюванням та чи в силу даного захворювання він являється недієздатною особою, в даній справі слід призначити судову психіатричну експертизу. Із змістуст. 252 ЦПК Українивбачається, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Із огляду на наведене, оскільки проведення судової психіатричної експертизи займе певний час до закінчення її проведення, суд, вважає за необхідне зупинити провадження у справі.
Керуючисьст. ст.103-104,252,258-261,298,353-354 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заявниці ОСОБА_1 про призначення судової психіатричної експертизи - задовольнити.
У цивільнійсправі зазаявою ОСОБА_1 ,заінтересована особа:орган опікита піклуваннявиконавчого комітетуКатеринопільської селищноїради провизнання фізичноїособи недієздатноюта призначенняопікунапризначити судову психіатричну експертизу відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , проведення якої доручити експертам Черкаської філії Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричних експертиз та моніторингу наркотиків МОЗ України» (20708, місто Сміла, вул. Павлова, 46, Черкаська область), попередивши їх про відповідальність за відмову або дачу завідомо неправдивого висновку за ст.ст. 384, 385КК України.
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
-Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на даний час на будь-яку психічну хворобу і чи розуміє в зв`язку з цим значення своїх дій, і чи може ними керувати?
-Чи потребує ОСОБА_2 в зв`язку з хворобою постійного стороннього догляду?
Для проведенняекспертизи направитиекспертам копіюухвали тацивільну справу№ 698/351/23(2-о/698/22/23)та медичнукартку ОСОБА_2 та виписки з історій його хвороби.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали (вручення копії ухвали для осіб, які не брали участі в судовому засіданні).
Суддя В.В. Лазаренко
Присяжні В.В. Коваленко
С.В. Любарська
Суд | Катеринопільський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 04.07.2023 |
Номер документу | 111927342 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Катеринопільський районний суд Черкаської області
Лазаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні