КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про забезпечення позову до подання позовної заяви
03 липня 2023 року м. Кропивницький Справа № 340/4861/23
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Хилько Л.І., розглянув матеріали заяви представника фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позовної заяви, -
В С Т А Н О В И В:
30.06.2023 представником ФОП ОСОБА_1 - адвокатом Івановим С.І. подано до суду заяву про забезпечення позову до подання позовної заяви, в якій просить зупинити дію наказу Управління містобудування та архітектори Кропивницької міської ради №147 від 01.06.2023 року в частині пункту 10 стосовно демонтажу тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (павільйон " ІНФОРМАЦІЯ_1 ") за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування такої заяви зазначено, що без вжиття заходів забезпечення позову існує реальна небезпека заподіяння шкоди тим правам та інтересам, за захистом яких позивач звертається до суду, а ефективний захист або поновлення таких прав та інтересів буде утрачено.
При вирішенні питання про забезпечення позову, суд виходить з наступного.
Положеннями ст.153 КАС України передбачено, що заява про забезпечення позову подається: 1) до подання позовної заяви - до суду, до якого має бути подано позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; 2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; 3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа. У разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен подати відповідну позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.
За правилами ч. 1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відповідно ч.ч.1, 2 ст.150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено, зокрема, зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта.
Таким чином, забезпечення позову - це надання позивачеві тимчасової правової охорони його прав та інтересів, за захистом яких він звернувся до суду, до вирішення спору та набрання рішенням суду законної сили.
Заходи забезпечення позову є втручанням суду у спірні правовідносини до вирішення спору по суті, а тому вони повинні застосовуватися судом з підстав та в порядку, прямо передбаченому законом.
Підстави для забезпечення позову повинні бути доведені відповідними доказами.
З матеріалів заяви судом встановлено, що 01.05.2023 року між ФОП ОСОБА_1 та Свято-Єлисаветинським чоловічим монастирем Кіровоградської єпархії Української православної церкви був укладений договір Позички майна №1, згідно до предмету якого Позичкодавець передає, а Користувач приймає в строкове безоплатне користування майно (нежитлове приміщення розташоване за адресою АДРЕСА_1 , площею 42 м.2 зблокований павільйон " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Пунктом 1.2 договору визначено, що зазначене майно передається Користувачу для здійснення його господарської діяльності.
В подальшому, ФОП ОСОБА_1 обладнав вказану споруду у приміщення магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Тимчасова споруда розміщена на території земельної ділянки, яка належить на праві постійного користування земельною ділянкою Свято-Єлисаветинському чоловічому монастирю Кіровоградської єпархії Української православної церкви, про що свідчить держаний акт серії ЯЯ №160029.
Враховуючи рекомендації комісії з демонтажу тимчасових споруд та малих архітектурних форм, викладених у протоколів від 25.05.2023 №1 Управління містобудування та архітектори Кропивницької міської ради 01.06.2023 прийняло наказ № 147 "Про демонтаж тимчасових споруд", пп.10 п.1 якого було наказано демонтувати самовільно встановлені два зблоковані павільйони "Рибна лавка" по АДРЕСА_1 (біля буд. №62).
Пунктом 3 наказу №147 від 01.06.2023 запропоновано власникам (користувачам) добровільно демонтувати тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності у вигляді павільйонів (кіосків) та привести земельні ділянки у належний стан відновленням благоустрою 14 календарних днів з моменту розміщення повідомлення в мережі Інтернет та на самих тимчасових спорудах.
Згідно до пункту 4 наказу № 147 від 01.06.2023 в разі невиконання пункту 3 Наказу, тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності демонтувати примусово.
Листом Управління містобудування та архітектори Кропивницької міської ради від 01.06.2023 №23-984 власникам (користувачам) торгівельних павільйонів та кіосків повідомлено, що на виконання Наказу №147 від 01.06.2023 примусовий демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд буде проведено до 30.06.2023.
Таким чином, виконання вказаного наказу може призвести до порушення прав та охоронюваних законом інтересів ФОП ОСОБА_1 як користувача тимчасової споруди. Натомість, вжиття заходів забезпечення позову обраним способом направлене на збереження існуючого становища позивача, а також фактично не спричинить шкоди законним правам та інтересам сторін.
За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст.150, 151, 156, 243, 248, 256 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву про забезпечення позову задовольнити.
Вжити заходи забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії пп.10 п.1 наказу Управління містобудування та архітектори Кропивницької міської ради №147 від 01.06.2023 в частині демонтажу двох зблокованих павільйонів "Рибна лавка", що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала суду є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження.
Стягувачем за ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 03.07.2023 року в справі №340/4861/23 є фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ); а боржником Управління містобудування та архітектори Кропивницької міської ради (код ЄДРПОУ - 02498694, вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022).
Строк пред`явлення ухвали до виконання становить три роки з дня набрання нею законної сили.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею 03.07.2023 року.
Ухвала може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її складання.
Дата складання ухвали 03.07.2023 року.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Л.І. ХИЛЬКО
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 05.07.2023 |
Номер документу | 111944325 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Л.І. ХИЛЬКО
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні