Справа №760/9656/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2023 року Солом`янський районний суд міста Києва у складі:
головуючого-судді - Букіна О.М.,
за участю секретаря - Кривулько С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві, третя особа: голова комісії з реорганізації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві Грязьон Анжела Вікторівна, про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду із зазначеною позовною заявою до Фонду соціального страхування України у м. Києві, третя особа: голова комісії з реорганізації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві Грязьон Анжела Вікторівна, про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі.
Ухвалою суду від 17.05.2023 у даній справі було відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін.
12.06.2023 представником позивача було подано до суду заяву про заміну неналежного відповідача Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, оскільки останнє є правонаступником Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві.
В зв`язку з чим, представник просить замінити неналежного відповідача Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві на належного відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Оскільки розгляд справи відбувався у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, то сторони у судове засідання не викликалися.
Ознайомившись із клопотанням та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.
Згідно ч.1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ст. 12 ЦПК України).
Згідно ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 ЦПК України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.
За змістом ч.ч. 1, 3 ст. 51 ЦПК України, суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача. Після спливу строків, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, суд може залучити до участі у справі співвідповідача або замінює первісного відповідача належним відповідачем виключно у разі, якщо позивач доведе, що не знав та не міг знати до подання позову у справі про підставу залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала.
За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку (ч. 4 ст. 51 ЦПК України).
Як встановлено судом, 30.04.2023 було завершено процедуру реорганізації Фонду соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України шляхом їх приєднання до Пенсійного фонду України.
Пенсійний фонд України та його територіальні органи визначено правонаступниками Фонду соціального страхування України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції Фонду та їх відділень.
Таким чином, дослідивши матеріали справи суд вважає за доцільне замінити неналежну сторону відповідача Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві на належну Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, з метою повного, всебічного та об`єктивного судового розгляду, встановлення всіх обставин, що мають юридичне значення, та, з метою недопущення обмеження законних прав осіб, на інтереси та обов`язки яких може вплинути розгляд справи та постановлене судове рішення.
Керуючись ст.ст. 2, 12, 53, 76, 83, 84, 259-261, 353, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача - задовольнити.
Замінити первісного відповідача - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві на належного відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368).
Зобов`язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали даної ухвали надіслати відповідачу копію позовної заяви з додатками, а докази такого надсилання надати суду до початку розгляду справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження.
Встановити відповідачу строк для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали, з урахуванням вимог ст. 178 ЦПК України.
Позивач в строк п`ятнадцяти днів з дня отримання письмового відзиву відповідача на позовну заяву має право подати відповідь на відзив, зважаючи на вимоги ст. ст.178, 179 ЦПК України.
Відповідач також у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання відповіді на відзив має право подати заперечення на відповідь на відзив, зважаючи на вимоги ст. 178,180 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя: Букіна О.М.
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2023 |
Оприлюднено | 05.07.2023 |
Номер документу | 111958499 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні