Справа №760/33964/21
2-п/760/30/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2023 року Солом`янський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Калініченко О.Б.
при секретарі Соколовській А.А.,
розглянувши заяву сторони відповідача про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду при розгляді заяви про перегляд заочного рішення в справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Протасів Яр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Заочним рішенням Солом`янського районного суду м. Києва від 13.03.2023 року позов ОСББ «Протасів Яр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено.
09.05.2023 року до суду надійшла заява сторони відповідача про перегляд заочного рішення, розгляд якої призначено на 07.07.2023 року о 10 год. 00 хв.
22.06.2023 року на електронну адресу суду надійшла заява представника відповідача, в якій він просить провести розгляд заяви про перегляд заочного рішення у режимі відеоконференції за допомогою системи EasyCon.
Дослідивши матеріали справи та подану заяву, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Разом з тим, вказана норма не несе обов`язкового характеру щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції навіть за наявності відповідного клопотання сторони.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду, необхідність якого визначається у кожному окремому випадку індивідуально, так як законодавством при розгляді цивільних справ відсутній перелік випадків, відповідно до якого суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Так, при розгляді відповідного клопотання суд враховує обставини справи, її складність та реальну неможливість прибуття учасників справи в судове засідання для надання пояснень, яка пов`язана, зокрема, з їх станом здоров`я чи з іншими причинами, що не залежать від цих осіб, в зв`язку з якими вони не можуть бути присутніми в приміщенні суду для розгляду справи.
В поданій заяві представник щодо доцільності проведення судового засідання в режимі відеоконференції посилається на обставини, що склалися, а саме: відкриту військову агресія російської федерації на території незалежної України, поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), та повідомляє про неможливість прибуття представника.
Однак, суд вважає, що викладені у заяві підстави, які полягають фактично у віддаленості учасника судового розгляду від місцезнаходження суду, не є підставою для необхідності проведення засідань в режимі відеоконференції.
При цьому, явка сторони заявника обов`язковою не визнавалась, у зв`язку з чим вказана сторона не позбавлена можливості у разі необхідності направити засобами поштового зв`язку до суду свої письмові пояснення в порядку, визначеному законом.
У відповідності до ч. 1 ст. 287 ЦПК України належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви про перегляд заочного рішення
Враховуючи договірні відносини між сторонами, відсутність виключних обставин для розгляду справи в режимі відеоконференції, суд не вбачає за необхідне проводити судове засідання в режимі відеоконференції.
Слід також звернути увагу, що переваги у можливості користуватись залами судових засідань, які обладнані технікою для проведення відеоконференції, надаються слідчим суддям та суддям, які розглядають кримінальні справи, кількість яких наразі є надмірною.
З огляду на наведене, заява задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні заяви сторони відповідача про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду при розгляді заяви про перегляд заочного рішення в справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Протасів Яр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2023 |
Оприлюднено | 07.07.2023 |
Номер документу | 111996751 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Калініченко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні