ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
м. Київ
04.07.2023Справа № 910/10391/23
Суддя Привалов А.І., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНО ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ "БУДСЕРВІС"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Командор"
про стягнення 356 013,08 грн.
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «БУДСЕРВІС» звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ «КОМАНДОР» про стягнення 356 013,08 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань за Договором підряду № 10-21-У від 23.07.2021 щодо повної оплати виконаних позивачем робіт.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку щодо наявності підстав для передачі справи на розгляд до Господарського суду Чернігівської області з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Частиною 4 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" закріплено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи-підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
Згідно з відомостями, розміщеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, адресою місцезнаходження відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ «КОМАНДОР» є: 14031, Чернігівська область, селище міського типу Седнів, вул. Шевченка, Оздоровчий табір «Веселка».
Отже, як вбачається зі змісту ст. 27 ГПК України, дана норма є імперативною та не передбачає право осіб, які звертаються до господарського суду, змінювати територіальну юрисдикцію господарських справ на власний розсуд.
З позовної заяви слідує, що позивач, звертаючись з даним позовом до Господарського суду міста Києва, посилався на ч. 1 ст. 29 ГПК України.
Так, положеннями статті 29 ГПК України визначено, що:
1. Право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
2. Позови у спорах за участю кількох відповідачів можуть пред`являтися до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання одного з відповідачів.
3. Позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.
4. Позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса, можуть пред`являтися також за місцем його виконання.
5. Позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
6. Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійної його діяльності.
7. Позови про відшкодування збитків, спричинених заходами забезпечення позову, можуть пред`являтися також за місцем застосування заходів забезпечення позову (до суду, який застосував відповідні заходи).
8. Позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.
9. Позови про відшкодування шкоди, заподіяної зіткненням суден, а також про стягнення сум винагороди за рятування на морі, можуть пред`являтися також за місцезнаходженням судна відповідача або порту реєстрації судна.
10. Позови до відповідача, який не має в Україні місцезнаходження чи місця проживання, можуть пред`являтися за місцезнаходженням його майна.
Таким чином, з аналізу статті 29 ГПК України вбачається, що застосування положення частини першої цієї статті нерозривно пов`язано із наявністю будь-якого випадку, визначених у частинах 2-10 статті 29 ГПК України.
При цьому, позивач визначив предметом позову матеріально-правову вимогу про стягнення заборгованості з урахуванням інфляційних втрат та 3% річних за Договором підряду № 10-21-У від 23.07.2021 у розмірі 356 013,08 грн, а підставою - порушення відповідачем взятих на себе зобов`язань за вказаним договором.
Таким чином, предметом позову у даному спорі визначено саме стягнення заборгованості, у зв`язку із порушенням або неналежним виконанням відповідачем умов Договору підряду № 10-21-У від 23.07.2021.
Як вбачається із змісту позовної заяви, спір про стягнення заборгованості безпосередньо не пов`язаний з місцем виконання договору підряду, оскільки предметом спору є вимога про стягнення заборгованості, при цьому, умовами договору не визначено конкретного місця виконання зобов`язання відповідача по сплаті заборгованості за виконані прозивачем роботи, а тому таке зобов`язання не є таким, яке належить через його особливість виконувати тільки в певному місці.
Отже, спірні правовідносини не мають особливостей щодо виконання зобов`язань в чітко визначеному місці, а умови укладеного між сторонами Договору підряду № 10-21-У від 23.07.2021 не містять жодних вимог щодо місця виконання відповідачем своїх зобов`язань по сплаті заборгованості за виконані роботи.
Суд зазначає, що даний спір стосується виключно порушення відповідачем грошового зобов`язання у вигляді несплати заборгованості за договором.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що дана позовна заява подана з порушенням приписів ст. 27 ГПК України та не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Господарського суду міста Києва, а матеріали позовної заяви підлягають передачі на розгляд до Господарського суду Чернігівської області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись ст. 27, 31, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «БУДСЕРВІС» до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ «КОМАНДОР» про стягнення 356 013,08 грн з усіма доданими до неї матеріалами передати до Господарського суду Чернігівської області (14000, м. Чернігів, пр. Миру, 20).
2. Згідно ч. 2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 04.07.2023 та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя А.І.Привалов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2023 |
Оприлюднено | 07.07.2023 |
Номер документу | 111997990 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Привалов А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні