Справа № 441/1524/19 Головуючий у 1 інстанції: Перетятько О.В.
Провадження № 22-ц/811/1060/23 Доповідач в 2-й інстанції: Бойко С. М.
У Х В А Л А
про поверненняапеляційної скарги
05 липня 2023 року м.Львів
Львівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: головуючого судді Бойко С.М., суддів: Копняк С.М., Ніткевича А.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Городоцького районного суду Львівської області від 08 грудня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , третя особа Комарнівська міська рада Львівського району Львівської області, про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном та зобов`язання провести демонтаж самовільно встановленої огорожі,
в с т а н о в и в :
рішенням Городоцького районного суду Львівської області від 08 грудня 2022 року позов задоволено частково.
Зобов`язано ОСОБА_1 , ОСОБА_3 усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні ОСОБА_2 майном, зокрема, провести демонтаж самовільно встановленої огорожі на дорозі, що пролягає до житлового будинку АДРЕСА_1 та відновити ширину проїзду 2,5 метри.
У задоволенні решти частини позову відмовлено.
Рішення суду оскаржив відповідач ОСОБА_1 , від імені якого діє представник адвокат Панькевич М.Б., подавши апеляційну скаргу, шляхом надсилання засобами поштового зв`язку, 12 квітня 2023 року.
Ухвалою від 21 квітня 2023 року апеляційну скаргу залишено без руху для доплати судового збору.
03 липня 2023 року від представника відповідача ОСОБА_4 надійшло клопотання про відкликання апеляційної скарги на рішення Городоцького районного суду Львівської області від 08 грудня 2022 року та повернення судового збору.
Згідно ч.3 ст.13 ЦПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до ч.3 ст.364 ЦПК України, особа, яка подала апеляційну скаргу, має право відкликати її до постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.357 ЦПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо до постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження особа, яка подала скаргу, подала заяву про її відкликання.
Враховуючи викладене апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає поверненню апелянту.
Згідно з ч.2 ст.133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Відповідно до ч.5 ст.7 Закону України «Про судовий збір», повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
З матеріалів апеляційної скарги встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення Городоцького районного суду Львівської області від 08 грудня 2022 року ОСОБА_1 сплатив судовий збір у розмірі 1073 грн. 60 коп., що підтверджується квитанцією до платіжної інструкції на переказ готівки №ПН377 від 12 квітня 2023 року.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що заяву ОСОБА_1 про відкликання апеляційної скарги на рішення Городоцького районного суду Львівської області від 08 грудня 2022 року та про повернення судового збору необхідно задовольнити та повернути ОСОБА_1 подану апеляційну скаргу, судовий збір, сплачений ним на рахунок Львівського апеляційного суду за квитанцією №ПН 377 від 12 квітня 2023 року на суму 1073 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 364, 357, 389 ЦПК України, ст.7 Закону України «Про судовий збір», суд
у х в а л и в:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Городоцького районного суду Львівської області від 08 грудня 2022 року - повернути апелянту.
Судовий збір у розмірі 1073 грн. 60 коп. за квитанцією №ПН 377 від 12 квітня 2023 року на р/р UA808999980313131206080013954, отримувач: ГУК Львів/Личаківський р-н/22030101, ЄДРПОУ: 3800829, надавач платіжних послуг отримувача: Казначейство України, призначення платежу *;101; НОМЕР_1 ; судовий збір за позовом ОСОБА_1 на рішення від 08.12.2022 року по справі 441/1524/19 - повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку в частині повернення апеляційної скарги шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий С.М. Бойко
Судді: С.М. Копняк
А.В. Ніткевич
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2023 |
Оприлюднено | 10.07.2023 |
Номер документу | 112025946 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: спори про самочинне будівництво |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Бойко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні