06.07.2023 Справа № 756/7474/23
Унікальний №756/7474/23
Провадження №2/756/3723/23
УХВАЛА
06 липня 2023 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Шевчук А.В., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби у м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві про скасування арешту,
встановив:
У червні 2023 року ОСОБА_1 через свого представника звернувся до суду із позовом в порядку цивільного судочинства до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби у м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві у якому просить, зобов`язати Оболонський районний відділ державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві (Код ЄДРПОУ 37308812, місце реєстрації: 04201, м. Київ, вул. Полярна, буд. 13-а) зняти арешт з усього майна, що належить ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації (проживання): АДРЕСА_1 ).
Вимоги до форми та змісту позовної заяви встановлюються ст. 175 ЦПК України.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
При цьому, всупереч вищевказаному позивач у позовній заяві не вірно вказує найменування юридичної особи, ідентифікаційний код та її місцезнаходження.
Згідно ч. 1 та п. 4, п. 5 ч. 2 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб захисту прав або інтересу, передбачений законом чи договором, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ст. 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
У відповідності до ст. 42 ЦПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
У відповідності до абзацу 2 п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» вимоги інших осіб щодо належності їм, а не боржнику майна, на яке накладено арешт, вирішуються шляхом пред`явлення ними відповідно до правил підвідомчості (ст. 24 ЦПК, ст. 12 ГПК) позову до боржника та особи, в інтересах якої накладено арешт, про визнання права власності на майно і звільнення його з-під арешту. В такому ж порядку розглядаються вимоги осіб, які не є власниками майна, але володіють ним на законних підставах.
В порушення ст. 175 ЦПК України представником позивача не зазначено доказів та обґрунтувань на підтвердження порушень зі сторони відповідача та не обґрунтовано можливості звернення із даним позовом саме до виконавчої служби. Крім того, позовна заява не містить обґрунтувань можливості зобов`язання виконавчої служби зняти арешт.
Таким чином, позивачу необхідно визначитись із складом осіб які мають брати участь у справі, їх процесуальним статусом та прохальною частиною позову.
На виконання зазначеної ухвали позивачу рекомендовано надати до суду позовну заяву, з дотриманням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України та з врахуванням вимог про усунення недоліків позовної заяви, викладених в зазначеній ухвалі.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби у м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві про скасування арешту залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків до 14 липня 2023 року але не більше п`яти днів з часу отримання ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Суддя А.В. Шевчук
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2023 |
Оприлюднено | 10.07.2023 |
Номер документу | 112027647 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Шевчук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні