Справа №710/722/23
Номер провадження 2/710/289/23
УХВАЛА
про витребування доказів
06.07.2023 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Щербак О.В.,
за участі секретаря судового засіданняКисличенко Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку,
УСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з вказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на свою користь, як дружини з якою проживає малолітня дитина, ОСОБА_3 , в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача, починаючи стягнення з дня подачі позову до суду і до досягнення сином трьох роківдо 30 жовтня 2024 року.
Разом з позовною заявою позивач подала клопотання про витребування доказів у Державної податкової служби України, а саме інформації про суму отриманих доходів ОСОБА_2 за звітний період - 2022 року та І квартал 2023 року, оскільки вказана інформація є з обмеженим доступом та не може бути самостійно отриманою відповідачкою.
У судове засідання позивач не з`явилась, подала заяву у якій зазначила, що підтримує клопотання про витребування доказів та просила справу розглянути без її участі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача, адвокат Карпов С.О., заперечував проти задоволення клопотання про витребування доказів, оскільки позивач самостійно не вживала заходів для отримання доказів та не зазначила у позовній заяві про неможливість надання довідки про доходи позивача. зауважив, що якщо суд дійде висновку про задоволення клопотання, то просив витребувати довідку про доходи за місцем роботи відповідача, аргументуючи тим, що відповідач як співробітник ДСНС України в Черкаській області, в 2022 отримував доплату 30000,00 грн, однак у 2023 таку вже не отримує.
Згідно ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Нормами ч.1ст.81ЦПК Українивстановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст.76ЦПКУкраїни доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третійстатті 83 цього Кодексу.
В клопотанні зазначено, що витребувана інформація є конфіденційною та не може бути надана представнику відповідача у силу вимог закону.
Згідно зі ст. 70 ПК України, Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків. До інформаційної бази Державного реєстру включаються такі дані про фізичних осіб: джерела отримання доходів; об`єкти оподаткування; сума нарахованих та/або отриманих доходів; сума нарахованих та/або сплачених податків; інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків.
Відповідно до ст. 16, 21 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 року № 2657-XII, податкова інформація - сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб`єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленомуПодатковим кодексом України. Правовий режим податкової інформації визначаєтьсяПодатковим кодексом Українита іншими законами.
Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Конфіденційною є інформація про фізичну особу, інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб`єктів владних повноважень, а також інформація, визнана такою на підставі закону. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з п.п. 17.1.9. п. 17.1 ст. 17 ПК України платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов`язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами;
Відповідно до п. п. 20.1.23 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи, визначеніпідпунктом 41.1.1пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право надавати відповідно до закону інформацію з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та реєстру страхувальників органам державної влади, Пенсійному фонду України та фондам загальнообов`язкового державного соціального страхування;
Відповідно до п.п. 21.1.7 п. 21 ст. 21 ПК України посадові та службові особи контролюючих органів зобов`язані надавати органам державної влади та органам місцевого самоврядування на їх письмовий запит відкриту податкову інформацію в порядку, встановленому законом.
Згідно п.п.1-3,8 розділу X Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 25.10.2017р, за №1306/31174 фізична особа, яка зареєстрована у Державному реєстрі чи в окремому реєстрі Державного реєстру, може отримати відомості про себе, наявні у Державному реєстрі. Відомості з Державного реєстру є документом, який безоплатно надається контролюючим органом за зверненням фізичної особи (представника) щодо отримання відомостей про себе з Державного реєстру та свідчить про наявність або відсутність відомостей про таку особу в Державному реєстрі. Пошук у Державному реєстрі здійснюється за такою сукупністю відомостей: прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), число, місяць та рік народження, місце народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб, які мають право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта).
Відомості з Державного реєстру надаються контролюючим органом особисто фізичній особі або її представнику за умови пред`явлення документа, що посвідчує особу, та довіреності (для представника), про що робиться відповідний запис в журналі надання відомостей за формою, наведеною вдодатку 17до цього Положення.
Відповідно до п.1 ч.3 ст. 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов`язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом;
Ураховуючи вимоги чинного законодавства відповідачка самостійно не могла отримати докази, про витребування яких нею заявлено клопотання.
Відповідно до ч. 3ст. 84 ЦПК Українисуд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Зваживши доводи викладені в клопотанні та врахувавши те, що необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання означених доказів для доведення обставин справи, якими відповідачка обґрунтовує свою позицію у справі, суд приходить до висновку, що клопотання відповідає вимогам закону, тому на підставіст.84 ЦПК Україниз метою повного і всебічного з`ясування обставин справи, ураховуючи предмет позову, суд вважає необхідним витребувати інформацію про доходи відповідача за 2023рік.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 84ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити частково.
Витребувати від Державної податкової служби України ( Львівська площа,8, м.Київ, 04053) інформацію про суму отриманих доходів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за звітний період - перше півріччя 2023 року.
Вказані докази необхідно направити на адресу суду у п`ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали.
Особа, яка немає можливості подати доказ, який витребовує суд, або не має можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язана повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (ч.7ст.84ЦПК України). У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (ч.8ст.84 ЦПК України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений 07.06.2023.
Суддя О.В. Щербак
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2023 |
Оприлюднено | 10.07.2023 |
Номер документу | 112043281 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Щербак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні