Ухвала
від 10.07.2023 по справі 916/3200/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про розгляд клопотання та заяви про участь

у судовому засіданні у режимі відеоконференції

"10" липня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/3200/17Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,

дослідивши матеріали справи

за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю „ІНВЕСТСЕРВІСКОМПАНІ"

до боржника: Публічного акціонерного товариства „Туристично-Виробнича фірма „Чорне Море" (65012, м. Одеса, вул. Рішельєвська, буд. 59; код ЄДРПОУ 02573556)

про визнання банкрутом

Встановив:

Ухвалою підготовчого засідання суду від 07.02.2018р. відкрито провадження у справі №916/3200/17 за заявою кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю „ІНВЕСТСЕРВІСКОМПАНІ" про визнання банкрутом Публічного акціонерного товариства „Туристично-Виробнича фірма „Чорне Море"; визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „ІНВЕСТСЕРВІСКОМПАНІ" до Публічного акціонерного товариства „Туристично-Виробнича фірма „Чорне Море" в сумі 1 624 000 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника Публічного акціонерного товариства „Туристично-Виробнича фірма „Чорне Море" до 04.06.2018р.; розпорядником майна боржника Публічного акціонерного товариства „Туристично-Виробнича фірма „Чорне Море" призначено арбітражного керуючого Каленіченка С.Г.

Ухвалою попереднього засідання суду від 20.03.2019р. затверджено реєстр вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства „Туристично-Виробнича фірма „Чорне Море" з вказівкою розміру вимог та черговості їх задоволення.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 04.09.2020р. замінено Публічне акціонерне товариство „Імексбанк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ „Імексбанк" на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Геліос".

Постановою Господарського суду Одеської області від 25.09.2020р. визнано банкрутом Публічне акціонерне товариство „Туристично-Виробнича фірма „Чорне Море", відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Данілова А.І.

Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 18.02.2021р. апеляційні скарги арбітражного керуючого Каленіченко С.Г., Акціонерного товариства "Сбербанк", Національного банку України, Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Геліос" задоволено повністю, апеляційну скаргу арбітражного керуючого Глеваського В.В. задоволено частково; постанову Господарського суду Одеської області від 25.09.2020 по справі №916/3200/17 в частині призначення ліквідатором Публічного акціонерного товариства "Туристично-Виробнича фірма "Чорне Море" арбітражного керуючого Данілова А.І. та відхилення кандидатури арбітражного керуючого Каленіченко С.Г. скасовано та прийнято в цій частині нове рішення, а саме: "Ліквідатором Публічного акціонерного товариства "Туристично-Виробнича фірма "Чорне Море" призначити арбітражного керуючого Каленіченко С.Г., відхилено кандидатуру арбітражного керуючого Данілова А.І. та кандидатуру арбітражного керуючого Глеваського В.В.".

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 15.05.2023р. відкладено розгляд справи на 12.07.2023р. об 11 год. 30 хв.

ТОВ "ФК "Геліос" звернулося до суду із клопотанням від 03.07.2023р. (вх. №22157/23 від 04.07.2023р.), в якому викладено прохання здійснювати в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon (ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та ЕЦП засідання у справі №916/3200/17, призначеній на 12.07.2023р. об 11 год. 30 хв.

АТ "Міжнародний Резервний Банк" звернулось із заявою від 03.07.2023р. (вх. №22318/23 від 05.07.2023р.) про забезпечення проведення судового засідання, призначеного на 12.07.2023р., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису із застосуванням програмного забезпечення "EasyCon" ("ЄСІТС"), де в засіданні братиме участь Лаврін О.В.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Відповідно до ч. 2 ст.197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Ч. 3 ст.197 ГПК України передбачено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно ч. 4 ст.197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно п. 8. розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021р. №1845/0/15-21 (далі - Положення), підсистема "Електронний кабінет" (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в інтернеті (https://cabinet.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав.

Відповідно до п. 45. розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. Підсистема відеоконференцзв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.

П. 46. розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно п. 47. розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду. Технічну можливість участі у відеоконференції, належну якість зображення та звуку, інформаційну безпеку тощо забезпечує такий суд.

Відповідно до 49. розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

П. 50. розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення передбачено, що суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Сторони у справі про банкрутство у відповідності до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - це конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).

Учасники у справі про банкрутство згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - це сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір.

Таким чином, учасниками в даній справі є кредитори, а саме: ТОВ „Інвестсервіскомпані", Національний банк України, ПАТ „Сбербанк", яке змінило найменування на АТ "Міжнародний Резервний Банк", ПАТ „Ринок Малиновський", ПАТ „Спецавтоматика", ТОВ „Бізнес Розвиток", ТОВ „Торгово-будівельне агентство „Промбуд", ПрАТ „Страхова Компанія „Примор`є", Головне управління ДПС в Одеській області, ТОВ "Фінансова Компанія "Геліос", та ліквідатор банкрута арбітражний керуючий Каленіченко С.Г.

Однак, ТОВ "ФК "Геліос" доказів надсилання клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції ПАТ „Ринок Малиновський" та ТОВ „Торгово-будівельне агентство „Промбуд" не надано.

Враховуючи викладене, а також з метою забезпечення учасникам справи ефективної реалізації їх права на судовий захист, суд вважає за можливе задовольнити клопотання ТОВ "ФК "Геліос" про проведення засідання в режимі відеоконференції та заяву АТ "Міжнародний Резервний Банк" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України суд

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ТОВ "ФК "Геліос" про проведення засідання в режимі відеоконференції та заяву АТ "Міжнародний Резервний Банк" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.

2.Провести судове засідання у справі №916/3200/17, призначене на "12" липня 2023р. об 11:30, за участю ТОВ "ФК "Геліос" та за участю АТ "Міжнародний Резервний Банк" поза межами приміщення суду в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.

3.Роз`яснити учасникам справи, що з 1 жовтня 2022р. змінився порядок доступу до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ). Прийняти участь у судовому засіданні, яке буде проходити в режимі відеоконференції, можливо буде виключно через Електронний кабінет Електронного Суду, до якого необхідно буде підключитися.

4.Попередити учасників справи, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України, п. 46. розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021р. №1845/0/15-21 ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

5.Зобов`язати ТОВ "ФК "Геліос" надати докази надсилання клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції ПАТ „Ринок Малиновський" та ТОВ „Торгово-будівельне агентство „Промбуд".

Ухвала набирає законної сили 10 липня 2023р. та оскарженню не підлягає.

Копію ухвали надіслати на електронну адресу представнику АТ "Міжнародний Резервний Банк" Лавріну О.В. ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ТОВ "ФК "Геліос" (ІНФОРМАЦІЯ_3).

Суддя Л.І. Грабован

Дата ухвалення рішення10.07.2023
Оприлюднено12.07.2023
Номер документу112087192
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —916/3200/17

Ухвала від 22.04.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 18.04.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 14.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 13.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 08.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 15.12.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 01.11.2023

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Ухвала від 18.09.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні