Справа №:755/9268/23
Провадження №: 2/755/4789/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" липня 2023 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Слободянюк А.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коробка» про визнання незаконним та скасування наказу про призупинення трудового договору, поновлення на роботі, зобов`язання нарахувати та виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва із даною позовною заявою.
Так, вивчивши надані матеріали позовної заяви, вважаю за необхідне подану заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків відповідно до ст.185 ЦПК України, з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Статті 175, 177 ЦПК України визначають вимоги до позовної заяви.
Так, у відповідності до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до матеріалів наведеної справи, позивач не сплатив судовий збір за подання даного позову, посилаючись на те, що він звільняється від сплати судового збору за подання зазначеної позовної заяви, згідно ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Так, розмір та порядок сплати судового збору, а також звільнення від його сплати регулюються положеннями Закону України «Про судовий збір».
Згідно з абзацом 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Пільги щодо сплати судового збору передбачені ст. 5 Закону України «Про судовий збір», відповідно до п. 1 ч. 1 якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
По справі встановлено, що за змістом позовної заяви та наведених позивачем мотивів, ним оспорюється у тому числі наказ про призупинення дії трудового договору.
Суд бере до уваги, що призупинення трудових правовідносин, полягає в тимчасовому увільненні працівника від обов`язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором, а роботодавця - від обов`язку забезпечувати працівника роботою або створювати умови для її виконання. У разі відсторонення від роботи за працівником зберігається робоче місце. Дія трудового договору не припиняється. За відсутності наказу про звільнення, відсторонення від виконання посадових обов`язків не є звільненням з посади.
Оскільки предметом цього позову є в тому числі оскарження наказу про призупиненням виконання позивачем своїх трудових обов`язків, а не звільнення із займаної посади/роботи/професії, що мало б наслідком вирішення питання поновлення на роботі такого працівника, то посилання позивача про наявність пільг по сплаті судового збору, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», при зверненні до суду із вимогою про визнання незаконним та скасування наказу про призупинення трудового договору - суперечить суті вищезазначеного положення Закону України «Про судовий збір», враховуючи правову природу заявленої вимоги, і не може бути застосована до позивача.
Тобто в даному випадку за вказану вимогу позову немайнового характеру про визнання незаконним та скасування наказу про припинення трудового договору, позивачу необхідно сплатити судовий збір, на загальних підставах, у порядку та розмірі, визначених законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст. 4 цього Закону визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, враховуючи вищенаведені положення статей, а також те що відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2023 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 грн., за пред`явлену вимогу немайнового характеру щодо визнання незаконним та скасування наказу про призупинення трудового, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1073,60 грн.
Зазначений судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами Дніпровського районного суду м. Києва:
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA478999980313141206000026005
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Крім того, суд зазначає, що згідно п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В той же час, у відповідності до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
При цьому, відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду (ч. 1 ст. 83 ЦПК України).
Так, вбачається, що в даному випадку позивач, серед іншого, заявляє вимоги про визнання незаконним та скасування наказу про припинення трудового договору з відповідачем, зазначаючи про те, що у товаристві він виконував свої трудові обов`язки на посаді картонажника.
Однак, в той же час, відповідно до матеріалів даної позовної заяви, враховуючи те, що вказаний позов виник з трудових правовідносин, позивач в порушення вищенаведених норм закону, в обґрунтування заявлених позовних вимог та викладених обставин у позові, не надає суду копії відповідної трудової книжки або інших документів, які б свідчили про те, що заявник перебуває з відповідачем у трудових відносинах на відповідній посаді.
Так, за правилами ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, у відповідності до ст.ст. 175,185 ЦПК України, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коробка» про визнання незаконним та скасування наказу про призупинення трудового договору, поновлення на роботі, зобов`язання нарахувати та виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати для виконання позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Слободянюк
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2023 |
Оприлюднено | 17.07.2023 |
Номер документу | 112175295 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Слободянюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні