справа № 209/3682/18
№ провадження 1-кп/208/59/23
УХВАЛА
04 липня 2023 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі колегії суддів:
головуючого, судді ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , при секретарі ОСОБА_4 ,
за участю прокурора ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_6 , захисника ОСОБА_7 ,
у закритому судовому засіданні по кримінальному провадженню № 12018040790001161, за обвинуваченням:
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпродзержинська, громадянина України,
по ст. ст. 152 ч.3, 153 ч.2 КК України,
розглянувши клопотання адвоката про доступ до речей та документів, -
в с т а н о в и в:
В провадженні Заводського районного суду м. Дніпродзержинська знаходиться вищезазначене кримінальне провадження.
Під час судового розгляду справи адвокатом заявлено клопотання щодо отримання певної інформації від оператора мобільного зв`язку Приватного акціонерного товариства «КИЇВСТАР», яке аргументовано наступним.
Відповідно до матеріалів справи (оглянутих записів камер відеоспостереження), близько 23.33 години 18.08.2018 року по вулиці Алчевська в м. Кам`янське Дніпропетровської області пройшов обвинувачений, а приблизно через 5 секунд пройшла потерпіла.
Згідно обвинувального акту, злочин вчинено в період часу 23.45 - 23.50 години 18.08.2018 року поблиз будинку АДРЕСА_1 , тобто на відстані приблизно 1 500 метрів від місця знаходження камери відео спостереження.
Потерпіла під час допиту в суді повідомила, що вона користувалась мобільним телефоном з номером оператора «Київстар» НОМЕР_1 .
З метою встановлення істини у справі та встановлення місцезнаходження потерпілої в період часу 23.45 - 23.50 години 18.08.2018 року, є необхідність отримання відповідних відомостей про місцезнаходження її мобільного телефону. Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання прокурора.
Суд, вислухавши думку учасників судового засіданні, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Розглядаючи клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів - електронних інформаційних систем чи їх частин, які перебувають у володінні оператора мобільного зв`язку Приватного акціонерного товариства «КИЇВСТАР», які містить дані про вхідні і вихідні дзвінки абонентського номеру НОМЕР_1 . за період часу 23.45 - 23.50 години 18.08.2018 року, інформація про який має відношення до встановлення місцезнаходження потерпілої, сторона захисту вважає отримання таких даних необхідним.
Пунктом 5, 6 ч. 2 зазначеної норми КПК передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 1 та 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення судом, вилучити їх. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 5 ст. 163 КПК України встановлено, що суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Судом встановлено, що потерпіла користувалась абонентським номером оператора мобільного зв`язку ПрАТ «КИЇВСТАР» НОМЕР_1 .
Власником інформації, доступ до якої просить надати сторона захисту, є оператори мобільного зв`язку: ПрАТ «КИЇВСТАР», які відповідно до ч.1 ст. 34 Закону України «Про телекомунікації» повинні забезпечувати і нести відповідальність за схоронність відомостей, в яких міститься інформація про абонента, що становить охоронювану законом таємницю.
Враховуючи те, що виключно провайдери та оператори телекомунікацій відповідно до чинного законодавства уповноважені зберігати інформацію про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, то суд робить висновок, що документи та речі, тимчасовий доступ до яких є необхідним, дійсно можуть перебувати у володінні зазначених операторів мобільного зв`язку.
Суд вважає за доведеним достатність підстав вважати, що самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, що містяться в них, можуть бути використані як докази у справі.
В інший спосіб, аніж шляхом тимчасового доступу до вищевказаних документів, з`ясувати інформацію щодо зазначених абонентських номерів, неможливо.
Відповідно до ч. 3 ст. 34, ч. 2 ст. 39 Закону України "Про телекомунікації" оператори, провайдери телекомунікацій зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента у випадках і порядку, встановлених законом.
За змістом п.7 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать зокрема, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Згідно частин 1-3 ст. 333 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.
Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.
У разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.
В ухвалі суду про доручення проведення слідчої (розшукової) дії зазначається, для з`ясування або перевірки яких обставин і які саме слідчі (розшукові) дії необхідно провести, та встановлюється строк виконання доручення. Слідчі (розшукові) дії, що проводяться на виконання доручення суду, здійснюються в порядку, передбаченому главами 20 та 21 цього Кодексу.
Наявна у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ «КИЇВСТАР» інформація є охоронюваною законом таємницею, а тому може бути розкритою виключно за рішенням суду.
З огляду на зазначені обставини, враховуючи необхідність досягнення мети отримання доступу до вищевказаних документів, які перебувають у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ «КИЇВСТАР», суд приходить до висновку про необхідність їх витребування.
На підставі викладеного, враховуючи необхідність досягнення мети отримання доступу до вищевказаних документів, керуючись ст.ст. 163-164, 166, 333, 369-372 КПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Надати працівникам Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області:
Старшим слідчим СВ Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
слідчим СВ Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 ,
оперуповноваженим Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 ,
дозвіл на тимчасовий доступ до документів:
- електронних інформаційних систем чи їх частин, які перебувають у володінні оператора мобільного зв`язку Приватного акціонерного товариства «КИЇВСТАР» (ЄДРПОУ 21673832), адреса: НОМЕР_2 , м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 53, з можливістю виготовлення електронних та друкованих копій інформації, яка у них міститься, а також вилучення копії інформації в електронному та паперовому вигляді, яка містить дані про вхідні і вихідні дзвінки абонентського номеру НОМЕР_1 . за період часу 23.45 - 23.50 години 18.08.2018 року, з деталізацією зазначених телефонних з`єднань абонента, а саме: щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, а також адреси місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, з урахуванням нульових дзвінків вказаного номеру телефону, із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та IMS1) та вхідних та вихідних SMS і ММS - повідомлень (без розкриття їх змісту) і інформацію про GPRS - трафіки, а також отримання абонентом послуг, їх тривалості, маршрутів передавання.
Строк дії ухвали 60 (шістдесят) днів з дня постановлення ухвали судом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Контроль за виконанням рішення суду покласти на прокурора Кам`янської окружної прокуратури ОСОБА_5 .
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суддя ОСОБА_2
Суддя ОСОБА_3
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2023 |
Оприлюднено | 17.07.2023 |
Номер документу | 112183884 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності особи Зґвалтування |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні