Справа №638/16348/21
Провадження № 1-кс/638/1484/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2023 року м.Харків
Слідчий суддя Дзержинського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні у залі судових засідань Дзержинського районного суду міста Харкова клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 про дозвіл на огляд у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021222060000184від 28.09.2021 за ч.3 ст.191 КК України, -
в с т а н о в и в:
Прокурор Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду адміністративної будівлі, розташованої за адресою: м.Харків, вул.Бакуліна, 6, що належить державі та перебуває у фактичному володінні Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» код ЄДРПОУ 01018083 з можливістю розкриття будівельних конструкції.
Клопотання обґрунтовується тим, що у провадженні СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУ НП в Харківській області перебувають матеріалидосудового розслідування,внесені доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №42021222060000184від 28.09.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що між Науково-дослідною установою «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (далі - УКРНДІЕП) та ПП «Фасад-Сервіс» укладено договір № 26 від 22 травня 2019 року про проведення робіт з капітального ремонту фасаду будівлі УКРНДІЕП за адресою: м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
Так, посадовими особами ПП «Фасад-Сервіс» за попередньою змовою з представниками невстановлених комерційних структур організовано протиправний механізм привласнення грошових коштів, виділених УКРНДІЕП на проведення робіт з капітального ремонту фасаду будівлі.
З метою привласнення коштів, посадові особи ПП «Фасад-Сервіс» здійснили завищення вартості будівельних матеріалів, в тому числі, шляхом укладення фіктивних угод, зокрема, з придбання кронштейнів вирівнювальних.
Крім того, в ході виконання робіт за вищевказаним договором посадові особи ПП «Фасад-Сервіс» внесли до актів виконаних робіт форми КБ-2в недостовірні дані та відомості щодо їх фактичних обсягів та вартості.
Також, з метою конвертації отриманих бюджетних коштів в готівкову форму та подальшого їх привласнення, посадовими особами ПП «Фасад-Сервіс» використано в якості постачальників будівельних матеріалів підконтрольні комерційні організації, які мають ознаки фіктивності.
Таким чином, в діях посадових осіб УКРНДІЕП та ПП «Фасад-Сервіс» вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 191 КК України.
З метою встановлення вартості будівельних матеріалів, використаних при здійсненні робіт з капітального ремонту фасаду будівлі УКРНДІЕП за адресою: м.Харків, вул.Бакуліна, 6 постановою прокурора у вказаному кримінальному правопорушенні від 16.05.2023 призначено судову будівельно-технічну експертизу, виконання якої доручено експертам Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
Уході виконання вказаної експертизи до окружної прокуратури супровідним листом №19/121/17-13392-2023 від 01.06.2023 надійшло клопотання експерта від 31.05.2023 відповідно до якого експерту необхідно надати додаткову ідентифікуючу інформацію (виробник, модель (марка), розмірні характеристики тощо) щодо об`єктів експертного дослідження, які підлягають оцінці їх вартості, з приводу яких призначено судову товарознавчу експертизу.
З метою встановлення вказаної ідентифікуючої інформації щодо об?єктів експертного дослідження, прокурором в порядку ст.93 КПК України на адресу УКРНДІЕП направлено запит, у відповідь на який надійшов лист про те, що вся необхідна інформація знаходиться у ПП «Фасад-Сервіс».
Також, з метою встановлення вказаної ідентифікуючої інформації щодо об`єктів експертного дослідження, прокурором в порядку ст.93 КПК України ПП «Фасад-Сервіс» направлено відповідний запит, письмову відповідь на який до цього часу не надано.
Таким чином, з метою повного та всебічного проведення досудового розслідування, виконання вказаного клопотання експерта, у процесуального керівника у даному кримінальному провадженні виникла необхідність в отриманні дозволу на проведення огляду приміщення будівлі УКРНДІЕП за адресою: м.Харків, вул.Бакуліна, 6, з метою встановлення та фіксації ідентифікуючих даних об?єктів експертного дослідження (будівельних матеріалів), з приводу яких призначено судову товарознавчу експертизу, з можливістю розкриття будівельних конструкцій.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що власником об?єкту нерухомості за адресою: м.Харків, вул.Бакуліна, 6 є Держава Україна в особі Державної податкової служби України, код ЄДРПОУ: 43005393, країна реєстрації: Україна.
Таким чином адміністративна будівля за адресою: м.Харків, вул.Бакуліна, 6 належить державі та знаходиться у фактичному володінні УКРНДІЕП.
Під час розгляду клопотання прокурор ОСОБА_3 повністю підтримав клопотання, та просив задовільнити.
Заслухавши доводи прокурора, вивчивши подані матеріали, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей, документів та комп`ютерних даних, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціаліста.
Згідно ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьої цієї статті.
Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.233 КПК Україниніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті.Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
У відповідності до ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Як зазначено в рішенні Європейського суду з прав людини від 02.03.2011 року у справі «Ратушна проти України»,завдання виявлення доказів злочину може потребувати проведення обшуку в приміщеннях третьої сторони. Також Європейським судом з прав людини зазначено, що факти, які породжують підозру, що вкрадені речі могли б зберігатись у певному приміщенні особи, не повинні бути на однаковому рівні з тими, що необхідні для виправдання засудження чи навіть для пред`явлення обвинувачення та з`являються на подальшому етапі кримінального розслідування. Крім того, Європейським судом з прав людини зауважено, що підозра, зазначена в постанові про проведення обшуку, базувалась на інформації, отриманій в ході оперативно-розшукових заходів. Наведення більш детальної інформації щодо цих заходів та їх результатів могло правильно вважатися невиправданим з огляду на дуже ранню стадію розслідування, та, зокрема, той факт, що деякі суттєві докази (а саме, викрадені речі) ще мали бути виявлені.
В провадженні СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУ НП в Харківській області перебувають матеріалидосудового розслідування,внесені доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №42021222060000184від 28.09.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України КК України.
Постановою прокурора від 16 травня 2023 року призначено судову товарознавчу експертизу для встановлення вартості будівельних матеріалів, використаних при здійсненні робіт з капітального ремонту фасаду будівлі УКРНДІЕП.
Згідно з клопотанням експерта № СЕ-19/121/17-13392-2023 від 01.06.2023 року експерту необхідно отримати додаткову ідентифікуючу інформацію (виробник, модель (марка), розмірні характеристики тощо) щодо об`єктів експертного дослідження, які підлягають оцінці їх вартості, з приводу яких призначено судову товарознавчу експертизу.
Як вбачається з інформаційної довідкиз Державногореєстру речовихправ нанерухоме майнота Реєструправ власностіна нерухомемайно №338837611 власником об?єкту нерухомості за адресою: м.Харків, вул.Бакуліна, 6 є Держава Україна в особі Державної податкової служби України, код ЄДРПОУ: 43005393, країна реєстрації: Україна. Адміністративна будівля за адресою: м.Харків, вул.Бакуліна, 6 належить державі та знаходиться у фактичному володінні Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем».
За таких обставин слідчий суддя прийшов до висновку про наявність правових підстав про надання дозволу на проведення огляду, оскільки отримані в результаті такого огляду відомості матимуть значення для досудового розслідування вказаного кримінального провадження, можуть бути доказами кримінального правопорушення, обставини вчинення якого можуть бути виявлені та зафіксовані шляхом встановлення та дослідження отриманих результатів, необхідних для проведення судової будівельно-технічної експертизи. Беручи до уваги відсутність об`єктивних даних про порушення в результаті такої слідчої дії прав інших осіб.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання прокурора.
Керуючись ст.ст. 233-235, 237, 309 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
Клопотання прокурора задовольнити.
Надати слідчим та прокурорам, які входять до складу слідчо-оперативної групи у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № № 42021222060000184 від 28.09.2021,дозвіл на проведення огляду адміністративної будівлі, розташованої за адресою: м.Харків, вул.Бакуліна, 6, що належить державі та перебуває у фактичному володінні Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» код ЄДРПОУ 01018083 з можливістю розкриття будівельних конструкції.
Ухвала може бути використана для реалізації права на проникнення до вказаної будівлі з метою проведення огляду один раз.
Ухвала діє у строк до 12 серпня 2023 року та оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2023 |
Оприлюднено | 17.07.2023 |
Номер документу | 112193034 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Теслікова І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні