Справа № 953/5308/23
н/п 1-кп/953/989/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" липня 2023 р. м. Харків
Київський районний суд м.Харкова у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
заучастю: секретаря судового засідання- ОСОБА_2 ,
прокурора- ОСОБА_3 ,
представника потерпілого- ОСОБА_4 ,
захисників- адвокатів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
обвинувачених- ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засідання в режимі відеоконференції клопотання захисника - адвоката ОСОБА_5 про витребування документів у кримінальному провадженні №12022220000000171 від 21.02.2022, за обвинуваченням: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.191, ч.4 ст.191, ч.5 ст.191 КК України, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України, ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України, ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ :
На розгляд до Київського районного суду м. Харкова надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12022220000000171 від 21.02.2022 за обвинуваченням ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.191, ч.4 ст.191, ч.5 ст.191 України, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 України, ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 України, ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 України.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Київського районного суду м. Харкова від 27.06.2023, визначено головуючу суддю у справі: ОСОБА_1 .
Ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 28.06.2023 призначено підготовче судове засідання за обвинувальним актом у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022220000000171 від 21.02.2022 за обвинуваченням ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.191, ч.4 ст.191, ч.5 ст.191 України, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 України, ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 України, ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 України.
У підготовчому засіданні захисником ОСОБА_8 - адвокатом ОСОБА_5 заявлено клопотання про витребування документів від держателя Єдиного реєстру досудових розслідувань - Офісу Генерального прокурора відомості з електронної інформаційної системи Єдиний реєстр досудових розслідувань по кримінальному провадженню №12022220000000171 від 21.02.2022, а саме: розширений витяг (повна інформація), по всіх розділах: «Основні відомості», «Кримінальні правопорушення», «Рух провадження», «Прикріплені файли», у вигляді роздруківок, доступ до якого знаходиться у відповідальних осіб Офісу Генерального прокурора: всі рішення щодо призначення слідчих у справі та створення слідчих груп, рішення про визначення групи прокурорів; всі рішення про кваліфікацію та зміну кваліфікації кримінального правопорушення; всі рішення щодо вжитих ухвалами слідчих судів заходів забезпечення кримінального провадження (статті 131, 298-3 КПК України); відкриття матеріалів досудового розслідування іншій стороні (стаття 290КПК України).
Обвинувачена ОСОБА_8 підготовчому судовому засіданні клопотання захисника підтримала та просила його задовольнити.
Сторона обвинувачення та сторона захисту у підготовчому судовому засіданні проти задоволення клопотання адвоката ОСОБА_5 не заперечували.
Суд, заслухавши думку сторін кримінального провадження, перевіривши доводи, викладені стороною захисту, дослідивши матеріали справи, дійшов до переконання, що клопотання сторони захисту про витребування документів підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Правилами ч.ч. 1, 3 ст. 26 КПК України затверджено принцип диспозитивності, за яким сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
За приписами ч. 1, 2 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 6 ст. 22 КПК України суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Згідно з п. 2 ч. 4 ст. 42 КПК України обвинувачений має право утому числі збирати і подавати суду докази.
Положеннями ч. 4 ст. 46 КПК України передбачено, що захисник користується процесуальними правами підозрюваного, обвинуваченого, захист якого він здійснює, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо підозрюваним, обвинуваченим і не може бути доручена захиснику, з моменту надання документів, передбачених статтею 50 цього Кодексу, слідчому, прокурору, слідчому судді, суду.
За змістом положень ч. 1 ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Статтею 85 КПК України передбачено, що належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно зі ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів, як це закріплено вимогами ч. 3 ст. 93 КПК України.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 315 Кримінального процесуального кодексу України з метою підготовки до судового розгляду суд: розглядає клопотання учасників судового провадження про витребування певних речей чи документів.
Захисник, звертаючись до суду з клопотанням про витребування розширеного витягу (повна інформація), доступ до якого знаходиться у відповідальних осіб Офісу Генерального прокурора, зазначає, що ця інформація має суттєве значення для встановлення факту звернення прокурора до суду з обвинувальним актом поза межами строків досудового розслідування, що є безумовною підставою закриття судом у підготовчому провадженні кримінального провадження.
Згідно ч. 2 ст. 214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Офісом Генерального прокурора за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, Державним бюро розслідувань, органом Бюро економічної безпеки України.
Відповідно до Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженого Наказом Генерального прокурора 30.06.2020 №298, держателем Єдиного реєстру досудових розслідувань - є Офіс Генерального прокурора.
Перелік відомостей, які вносяться до ЄРДР зазначено в главі 2 «Порядок внесення відомостей до Реєстру» розділу І «Основні засади ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань» Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.
На переконання суду, стороною захисту наведено достатньо доводів в обґрунтування клопотання про витребування зазначених вище документів, оскільки витребувана інформація має безпосереднє значення для розгляду справи, а тому з метою перевірки фактів дотримання вимог кримінального процесуального законодавства при реалізації своїх повноважень органом досудового розслідування та оцінки доказів з точки зору належності, допустимості та достовірності.
З огляду на викладене, дотримуючись принципу диспозитивності, повного, всебічного та об`єктивного дослідження доказів, суд вважає за необхідне витребувати в порядку ч.3 ст. 93 КПК України розширений витяг (повну інформацію, інформаційну довідку) про рух кримінального провадження за №12022220000000171 від 21.02.2022, відомості про які внесені до ЄРДР.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 2, 22, 56, 91, 315 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання захисника - задовольнити.
Витребувати від держателя Єдиного реєстру досудових розслідувань- Офіс Генерального прокурора (вул.Різницька.13\15, м.Київ, Україна, 01001) відомості з електронної інформаційної системи Єдиний реєстр досудових розслідувань по кримінальному провадженню №12022220000000171 від 21.02.2022, а саме розширений витяг (повна інформація) по всіх розділах: "Основні відомості, Кримінальні правопорушення, Рух провадження, Прикріплені файли", у вигляді роздуківок, доступ до якого знаходиться у відповідних осіб Офісу Генерального прокурора ( рішення: щодо призначення слідчих у кримінальному провадженні та створення слідчих груп, про визначення групи прокурорів, про кваліфікацію та зміну кваліфікації кримінального правопорушення, щодо заходів забезпечення кримінального провадження( ст.131,298-3 КПК України); відкриття матеріалів досудового розслідування іншій стороні, відповідно до ст.290 КПК УКраїни).
Витребуванні документи просимо надати на електронну адресу Київського районного суду м. Харкова, а саме: inbox@ki.hr.court.gov.ua, з подальшим дублюванням поштовим зв`язком.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя- ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112219343 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Лисиченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні