ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
12 липня 2023 рокум. ОдесаСправа № 916/3957/21Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Принцевської Н.М.;
суддів: Діброви Г.І., Ярош А.І.;
розглянувши апеляційну скаргу Приватного підприємства „ЛІРА"
на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023
по справі №916/3957/21
за позовом Приватного підприємства „ЛІРА"
до відповідачів:
- Територіальної громади міста Одеси в особі Одеської міської ради;
- Департаменту комунальної власності Одеської міської ради;
- Регіонального відділення Фонду Державного Майна України по Одеській та Миколаївській областях
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:
- Товариства з обмеженою відповідальністю „Баня Плюс"
- Товариства з обмеженою відповідальністю „Омега"
про зобов`язання вчинити певні дії та стягнення 1 551 720 грн,
ВСТАНОВИВ:
19.06.2023 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Приватного підприємства „ЛІРА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023 по справі №916/3957/21.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 26.06.2023 апеляційну скаргу Приватного підприємства „ЛІРА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023 по справі №916/3957/21 залишено без руху.
03.07.2023 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла заява від Приватного підприємства „ЛІРА" про усунення недоліків, допущених в апеляційній скарзі на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023 по справі №916/3957/21, в якій апелянт надав докази надсилання копії апеляційної скарги з додатками по справі Регіональному відділенню Фонду Державного Майна України по Одеській та Миколаївській областях.
Розглянувши заяву Приватного підприємства „ЛІРА" про усунення недоліків, допущених в апеляційній скарзі на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023 по справі №916/3957/21, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржник усунув недоліки в повному обсязі.
Апеляційна скарга Приватного підприємства „ЛІРА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023 по справі №916/3957/21 відповідає вимогам ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Згідно ст. 262 Господарського процесуального кодексу України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу.
Питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому ст. 260 цього Кодексу.
В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи. Якщо разом з апеляційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за необхідне відкрити апеляційне провадження у справі №916/3957/21 за апеляційною скаргою Приватного підприємства „ЛІРА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023.
Відповідно до вимог ст. 268 Господарського процесуального кодексу судова колегія визначилась про можливість призначення справи №916/3957/21 до розгляду.
Разом з тим, судова колегія зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 273 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції розглядається протягом 30 днів, з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.
Однак, з 08.08.2023 по 08.09.2023 колегія суддів буде перебувати у щорічній відпустці.
У світлі закріпленого ч. 13 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України принципу незмінності складу суд, справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута тим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом. Тобто йдеться про такі випадки, які носять по-перше, об`єктивний характер; по-друге, чітко встановлені законом.
Згідно з приписами ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013, Папазова та інші проти України від 15.03.2012).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити "розумним", не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
З огляду на зазначене, враховуючи завантаженість апеляційної інстанції, перебування колегії суддів у щорічній відпустці, а також принцип незмінності складу суду, з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, з метою забезпечення законних прав та інтересів усіх учасників судового процесу, повного, об`єктивного та всебічного розгляду справи, судова колегія вважає за можливе розглянути апеляційну скаргу у справі №916/3957/21 поза межами встановленого Господарським процесуальним кодексом України строку, але у розумний строк, тобто такий, що є об`єктивно необхідним для вирішення судом спору.
Керуючись ст. 234, 262, 268 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного підприємства „ЛІРА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023 по справі №916/3957/21.
2. Встановити строк для подання відзиву на апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
3. Роз`яснити учасникам справи про їх право не пізніше 10-ти днів з дня вручення ухвали подати до суду заяви чи клопотання щодо процесуальних питань, зокрема, відводів складу суду тощо.
4. Призначити розгляд справи №916/3957/21 за апеляційною скаргою Приватного підприємства „ЛІРА" на ухвалу Господарського суду Одеської області від 07.06.2023 на: 11.09.2023 року о 14-00 год, судове засідання відбудеться у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань №8, м. Одеса, проспект Шевченка, 29, тел. 301- 438.
5. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис.
6. Повідомити сторони, що у разі явки до судового засідання, необхідно надати документи, що підтверджують повноваження представників.
7. Довести до відома, що неявка представників сторін у судове засідання апеляційної інстанції не перешкоджає розгляду апеляційної скарги по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Н.М. Принцевська
Судді Г.І. Діброва
А.І. Ярош
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112224449 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо приватизації майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні