У Х В А Л А
17 липня 2023 року справа № 927/718/23
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Демидової М.О., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , e-mail: не відомий
до відповідача: Релігійної організації Релігійна громада парафія вознесіння Господнього Чернігівської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) Міста Корюківка Корюківського району Чернігівської області, вул. Вознесенська, б.1-А, м. Корюківка, Чернігівська область 15300 e-mail: не відомий
про визнання недійсним Статуту релігійної громади у новій редакції
Без виклику представників сторін
В С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 подано позов до Релігійної організації Релігійна громада парафія вознесіння Господнього Чернігівської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) Міста Корюківка Корюківського району Чернігівської області про визнання недійсним Статуту відповідача у новій редакції, прийнятого на підставі рішення окремих неповноважних осіб від імені релігійної організації Релігійної Громади Свято-Вознесенської Парафії м. Корюківка Чернігівської Єпархії, на підставі якого внесено записи в ЄДРЮОФОПГФ від 09.03.2023 №1000481070007000465.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 12.06.2023 відкрито загальне позовне провадження у справі № 927/768/23, підготовче засідання призначено на 19.07.2023 13:20.
17.07.2023 на адресу Господарського суду Чернігівської області від ОСОБА_1 надійшла заява від 12.07.2023 у якій позивач просить суд забезпечити проведення підготовчого засідання у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши подану заяву, суд враховує таке.
Питання про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції врегульовано ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.ч. 1,2,6,8,9,10 ст.197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Суд зазначає, що наказом Державної судової адміністрації України № 169 від 08.04.2020 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (редакції чинна на момент надсилання клопотання до суду), який регулює порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок) розроблений на підставі відповідних положень Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням вимог пункту 10 частини першої статті 152 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Відповідно до п. 1 Порядку, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
Згідно п. 2 Порядку, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. В заяві учасник справи обов`язково вказує: - назву суду; - номер судової справи; - дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; - своє прізвище, ім`я та по-батькові; - свій статус в судовій справі; - електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; - номер телефону для зв`язку із судом.
Разом з тим, наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 N 196 внесено зміни до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Відповідно п. 1. Порядку № 196, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа (п. 2 Порядку № 196).
Згідно п. 3 Порядку № 196, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
У заяві учасник справи обов`язково зазначає:
- назву суду;
- номер судової справи;
- дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;
- своє прізвище, ім`я та по-батькові;
- свій статус в судовій справі;
- електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;
- назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцзв`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua);
- номер телефону для зв`язку із судом;
- відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Дослідивши подану позивачем заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд зазначає, що вказана заява не відповідає вимогам Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України № 169 від 08.04.2020.
Крім того, подана позивачем заява від 06.04.2023 не відповідає вимогам ч.2 ст 197 Господарського процесуального кодексу України, тобто, позивачем ненадано доказів надсилання відповідної заяві іншій стороні у справі.
Оскільки позивачем не дотримано вимоги ст. 197 Господарського процесуального кодексу України та вказана заява не відповідає "Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду", затвердженого наказом Державної судової адміністрації України № 169 від 08.04.2020, та з огляду на те, що явка представників сторін у судове засідання обов`язковою не визнавалась, суд дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні поданої заяви.
Керуючись ст. 197, 233-235 Господарським процесуальним кодексом України, суд-
УХВАЛИВ:
1. У задоволені заяви ОСОБА_1 від 12.07.2023 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала складена та підписана 17.07.2023
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя М.О. Демидова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 19.07.2023 |
Номер документу | 112227359 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про визнання недійсними установчих документів, внесення змін до них |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Демидова М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні