ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"17" липня 2023 р. справа № 300/4376/23
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л. розглянувши вимогу про зупинення постанови в адміністративній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Віза-Вторма» до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови №349945 від 15.06.2023 про застосування адміністративно-господарського штрафу,
ВСТАНОВИВ:
До Івано-Франківського окружного адміністративного суду 10.07.2023 надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Віза-Вторма» (надалі, також позивач, ТОВ «Віза-Вторма») до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) в Івано-Франківській області (надалі, також відповідач, Укртрансбезпека) про визнання протиправною та скасування постанови №349945 від 15.06.2023 про застосування адміністративно-господарського штрафу.
Питання щодо відкриття провадження в зазначеній адміністративній справі станом на момент постановлення цієї ухвали не вирішено.
У прохальній частині позовної заяви представник ТОВ «Віза-Вторма», серед іншого, просить на час розгляду справи в суді зупинити дію постанови Відділу державного нагляду (контролю) в Івано-Франківській області №349945 від 15.06.2023.
Зазначена вимога є вимогою про застосування заходів забезпечення позову, а тому, з`ясовуючи питання про наявність підстав для прийняття до розгляду такої вимоги, суд вказує на таке.
Відповідно до частини 1 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також КАС України) суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Статтею 152 КАС України визначено зміст і форму заяви про забезпечення позову.
Відповідно до частини 1 цієї статті заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити:
1) найменування суду;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Також частиною 4 статті 152 КАС України передбачено, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Перевіряючи вимогу про зупинення дії постанови на відповідність зазначеним вимогам, судом встановлено, що заявником, всупереч вимогам частини 1 статті 152 КАС України не подано письмової заяви про забезпечення позову. Також, заявляючи у позовній заяві вимогу про зупинення дії спірної постанови, представником позивача жодним чином не обґрунтовано необхідність забезпечення позову.
Окрім цього, представником ТОВ «Віза-Вторма» не долучено документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, чим не дотримано вимоги частини 4 статті 152 КАС України.
Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 3 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством справляється судовий збір.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 6 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір, за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлена ставка судового збору - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України Про Державний бюджет України на 2023 рік, який вступив в дію з 01.01.2023, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2023 року складає 2 684,00 грн.
Таким чином, сума судового збору, що підлягає сплаті заявником за подання заяви про вжиття заходів забезпечення позову становить 805,20 грн. (2 684 грн * 0,3).
Згідно з частиною 7 статті 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
За таких обставин, вимога ТОВ «Віза-Вторма» про зупинення дії постанови Відділу державного нагляду (контролю) в Івано-Франківській області Державної служби України з безпеки на транспорті №349945 від 15.06.2023 в адміністративній справі за позовною заявою ТОВ «Віза-Вторма» до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови №349945 від 15.06.2023 про застосування адміністративно-господарського штрафу підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Враховуючи наведене, керуючись статями 150-154, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Вимогу про зупинення дії постанови Відділу державного нагляду (контролю) в Івано-Франківській області Державної служби України з безпеки на транспорті №349945 від 15.06.2023 в адміністративній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Віза-Вторма» до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови №349945 від 15.06.2023 про застосування адміністративно-господарського штрафу - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя /підпис/Тимощук О.Л.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 19.07.2023 |
Номер документу | 112232536 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них транспорту та перевезення пасажирів |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Тимощук О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні