Справа № 420/7458/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2023 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
за участі секретаря Загрійчук О.В.
представника позивача Данілової І.О.
представника відповідача Тарановського Р.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження (у відкритому судовому засіданні по суті) справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗ ПОЙНТ» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗ ПОЙНТ» до Головного управління ДПС в Одеській області, в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 22.11.2022 №9620/15-32-04-06.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що незважаючи на посилання відповідача в Акті перевірки та ППР на підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ та на зміни, внесені Законом України від 12.05.2022 року №2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час воєнного, надзвичайного стану», Акт перевірки та ППР складені Відповідачем без урахування особливостей та змін податкового законодавства, що відбулися у період дії воєнного стану в Україні.
Так, вищевказаним Законом України від 12.05.2022 року №2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час воєнного, надзвичайного стану» підпункт 69.2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України було викладено в такій редакції:
« 69.2. Податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім:
а) камеральних перевірок;
б) документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;
в) фактичних перевірок.
Камеральні податкові перевірки податкових декларацій з податку на додану вартість та уточнюючих розрахунків до них за звітні податкові періоди:
лютий, березень, квітень, травень 2022 року - розпочинаються на наступний день після 20 липня 2022 року та завершуються не пізніше 20 вересня 2022 року;
червень, липень 2022 року - розпочинаються на наступний день після 20 серпня 2022 року та завершуються не пізніше 20 жовтня 2022 року.
Подані уточнюючі розрахунки до податкових декларацій з податку на додану вартість за звітні податкові періоди до лютого 2022 року перевіряються у строк, визначений цим пунктом для звітного періоду, на який припадає день подання такого уточнюючого розрахунку.
Таким чином, Акт Відповідача за результатами камеральної перевірки Позивача за звітний період лютий 2022 - травень 2022 року повинен був складений не пізніше 20 вересня 2022 року, а фактично Акт перевірки за цей період складено Відповідачем 25 жовтня 2022 року, тобто за вказаний звітний період Акт перевірки складено Відповідачем з порушенням строку.
Акт Відповідача за результатами камеральної перевірки Позивача за звітний період червень 2022 - липень 2022 повинен був складений не пізніше 20 жовтня 2022 року, а фактично Акт перевірки за цей період складено Відповідачем 25 жовтня 2022 року, тобто за вказаний звітний період Акт перевірки складено Відповідачем також з порушенням строку.
Не може вважатися законним та обгрунтованим податкове повідомлення-рішення прийняте на підставі Акту перевірки Відповідача, прийнятого з порушенням законодавства.
Крім того, в кожному з пунктів 89 та 90 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, якими доповнено Податковий кодекс України вказаним вище Законом України від 12.01.2023 №2876-ІХ, прямо вказано, що вони діють: «Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано.».
Приписи закону, яким до іншого закону внесено зміни, із набранням чинності є нормами закону, до якого внесено зміни. Про таке вказано в першому реченні підпункту 1.4 пункту 1 описової частини Рішення Конституційного Суду України (Другий сенат) від 7 квітня 2021 року № 1-р(ІІ)/2021.
Тобто, в Податковому кодексі України на даний час одночасно існують норми пункту 1201. 1. статті 1201 і пункту 201.10 статті 201, які розраховані на дію у мирний час, та тимчасові норми пунктів 89 та 90 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, які розраховані на дію у воєнний час, а саме - з 24 лютого 2022 року.
Відповідачем проведена вищевказана камеральна перевірка Позивача та виявлені порушення з боку Позивача за період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ.
Таким чином, Закон України від 12.01.2023 №2876-ІХ, маючи зворотню дію у часі, скасував відповідальність Позивача за частину порушень, вказаних в Акті перевірки та ППР, що відбулися протягом дії воєнного стану в Україні, а за тими, що залишились - пом`якшив відповідальність Позивача.
Позивач вважає, що викладені вище порушення строків реєстрації ним податкових накладних пов`язані з форс-мажорними обставинами, а саме - з військовою агресію російської федерації проти України та введенням в Україні з 24.02.2022 воєнного стану, які звільняють Позивача від відповідальності за ці податкові правопорушення, які вчинені під час дії воєнного стану в Україні.
В зв`язку з цим Позивач вважає, що повинен бути звільненим від фінансової відповідальності за вчинення вказаних податкових правопорушень та не підлягає накладенню на нього штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.
Процесуальні дії
Ухвалою суду від 11.04.2023 року відкрито провадження по справі в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 16.05.2023 року.
25.04.2023 р. за вхід.№12980/23 надійшов відзив на позовну заяву, в якому наголошено на правомірності винесення ППР з огляду на наступне.
Посилання позивача на порушення строків проведення камеральної перевірки визначених п. п. 69.2 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України не заслуговує на увагу, оскільки дана норма стосуються камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків, що не моє жодного відношення до камеральної перевірки з питань реєстрації податкових накладних.
Отже, проведення камеральних перевірок платників податків щодо своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, та з урахуванням положень статті 102 Податкового кодексу України, такою перевіркою може бути охоплено період в 1095 днів, що настали за останнім днем граничного строку реєстрації податкових накладних.
Згідно з пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення ПК України, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (СОУГО-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за: порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку; порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Разом з цим, відповідно до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення ПК України у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39 2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Платники податків, які мають, можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо:
реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року;
реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року.
Посилання позивача на порушення вимог визначених п. п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України щодо відповідачем за звітний період лютий 2022- травень 2022 не враховано день « 15 липня» у своєчасний строк реєстрації податкових накладних, дата складання яких припала на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, це стосується податкових накладних; що вказані в акті перевірки та додатку до ППР за наступними номерами: 3, 4, 7-47, 50-53, 57-60, 63-67, 72-98, 100-105, 109-128, 134-140, 145-152, 156-186, 238, 239 - не заслуговує на увагу, оскільки дана норма передбачає дві умови:
1) реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022року,
2) реєстрацію не пізніше 15 липня 2022 року.
Підпунктом 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення ПК України визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.
Тобто, Законом №2260-ЕХ, який набрав чинності 27.05.2022, поновлено відповідальність платників податків у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок згідно з Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності.
При цьому, підпунктом 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення ПК України скасовано дію мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Отже, податкові накладні зареєстровані позивачем не підпадають під період звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію, що передбачений підпунктом 69.1 та 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення у редакції Закону №2260-ІХ.
26.04.2023 року за вхід.№13251/23 надійшла відповідь на відзив, в якій представником позивача, крім викладеного у позовній заяві, також наголошується, що абзацом 8 підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України затверджено наказом Міністерства фінансів України 29.07.2022 №225 (далі - Порядок №225), який набрав чинності 06.09.2022 - з дня його офіційного опублікування.
Аналізуючи обставини, що склалися у цій справі, потрібно взяти до уваги те, що держава не створила чіткого правового регулювання і фактичних умов, за яких Позивач міг би користуватися у спірний період (з лютого 2022 по 06.09.2022) наданим законом правом на невиконання податкових обов`язків у разі неможливості їх виконання без притягнення його до відповідальності у вигляді штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, як не встановив і механізму підтвердження чи повідомлення податкового органу про таку неможливість у вказаний спірний період.
Відтак, прогалина права у сфері підтвердження неможливості виконання Позивачем, як платником податків, обов`язків в спірний період (лютий 2022 - 06.09.2022) призвела до браку законодавчого визначення умов за яких платник податків може застосовувати абзац 8 підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, що в свою чергу створило умови правової невизначеності, за якої, в межах даної адміністративної справи, припускається множинне трактування прав та обов`язків Позивача.
У підготовчому засіданні витребувано додаткові документи від представника позивача та оголошено перерву до 05.06.2023 року.
22.05.2023 року за вхід.№16467/23 надійшло клопотання представника позивача про залучення додаткових письмових доказів.
Ухвалою суду від 05.06.2023 року провадження по справі №420/7458/23 зупинено до набрання законної сили рішенням Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/16308/22.
29.06.2023 року П`ятим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову у справі №420/16308/22.
10.07.2023 року за вхід.№22747/23 надійшли письмові пояснення позивача, де звернуто увагу на тому, що незважаючи на умови дії карантинних обмежень та введення воєнного стану ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» було виконано податковий обов`язок щодо здійснення реєстрації вказаних податкових накладних.
Таким чином, в межах спірних правовідносин неналежне виконання вимог податкового законодавства стосовно своєчасної реєстрації позивачем вказаних податкових накладних відбулася не з вини ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ», ним вживались відповідні заходи щодо вчасної їх реєстрації, що виключає проти протиправність діянь платника податку, та, як наслідок, притягнення його до відповідальності.
Відсутність вини платника податків, як необхідної складової податкового правопорушення, обумовила протиправність застосування штрафних (фінансових) санкцій спірним податковим повідомленням-рішенням.
Позивач вважає, що в даній ситуації потрібно врахувати принципи податкового законодавства, а саме презумпцію правомірності рішень платника подачку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов`язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу (гіп.4.1.4. п.4.1. ст. 4 ПК України).
У підготовчому засіданні 12.07.2023 року ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання, провадження по справі поновлено.
Ухвалою суду від 12.07.2023 року підготовче провадження по справі закрито і призначено розгляд справи у цей же день, 12.07.2023 р., відповідно до ч. 7 ст. 181 КАС України, за письмовою згодою представника позивача та відповідача.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАЗ ПОЙНТ» (код ЄДРПОУ 39501964), дата реєстрації 20.11.2014 року, розмір статутного капіталу 919370,00 грн.
Види діяльності: основний: 47.30 Роздрібна торгівля пальним.
Інші: 77.39 Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів, н.в.і.у.; 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом та подібними продуктами; 46.76 Оптова торгівля іншими проміжними продуктами; 47.11 Роздрібна торгівля у неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напитками та табачними виробами; 47.78 Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами у спеціалізованих магазинах; 49.41 Грузовий автомобільний транспорт; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності та управління; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим табаком, насінням та кормами для тварин; 47.76 Роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, удобреннями, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах.
Заступником начальника Одеського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС в Одеській області - ОСОБА_1 на підставі пункту 20.1.4 статті 20 Податкового кодексу України, в порядку статті 76 розділу II Податкового кодексу України та п.п. 75.1.1 п.75.1 ст. 75 було проведено камеральну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗ ПОЙНТ» з кодом за ЄДРПОУ 39501964 щодо своєчасності реєстрації Позивачем податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, дата виписки яких припадає на лютий 2022 року - вересень 2022 року, за результатом чого Головним управлінням ДПС в Одеській області було прийнято Акт № 9933/15-32-04-06/39501964 від 25.10.2022 року Головного управління ДПС в Одеській області про результати вказаної камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до такої податкової накладної ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ».
В Акті перевірки Відповідачем вказано 330 випадків порушення Позивачем строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, дата виписки яких припадає на лютий 2022 року - вересень 2022 року, а саме таких податкових накладних:
- від 15.06.2022 №32, зареєстрована 04.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 536,45 грн;
- від 15.06.2022 №34, зареєстрована 12.07.2022: кількість днів затримки 12, сума податку на додану вартість 4458,28 грн;
- від 11.05.2022 №134, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки 1, сума податку на додану вартість 997,66 грн;
- від 23.05.2022 №82, зареєстрована 25.07.2022: кількість днів затримки 11, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 18.06.2022 №90, зареєстрована 25.07.2022: кількість днів затримки 10, сума податку на додану вартість 3200,83 грн;
- від 28.06.2022 №100, зареєстрована 26.07.2022: кількість днів затримки 11, сума податку на додану вартість 131350,60 грн;
- від 30.05.2022 №31, зареєстрована 25.07.2022: кількість днів затримки 11, сума податку на додану вартість 84756,06 грн;
- від 28.05.2022 №29, зареєстрована 26.07.2022: кількість днів затримки 12, сума податку на додану вартість 133921,80 грн;
- від 05.02.2022 №5, зареєстрована 22.07.2022: кількість днів затримки 8, сума податку на додану вартість 30904,49 грн;
- від 23.05.2022 №24, зареєстрована 25.07.2022: кількість днів затримки 11, сума податку на додану вартість 119824,10 грн;
- від 12.05.2022 №52, зареєстрована 25.07.2022: кількість днів затримки 11, сума податку на додану вартість 2878,50 грн;
- від 16.02.2022 №16, зареєстрована 22.07.2022: кількість днів затримки 8, сума податку на додану вартість 49117,47 грн;
- від 03.05.2022 №4, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 52666,91 грн;
- від 26.05.2022 №27, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 118037,90 грн;
- від 18.05.2022 №19, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 98625,56 грн;
- від 17.05.2022 №63, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 261,68 грн;
- від 21.02.2022 №21, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 30388,63 грн;
- від 27.03.2022 №33, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 22730,13 грн;
- від 03.03.2022 №3, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 52012,51 грн;
- від 17.03.2022 №18, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 104914,40 грн;
- від 28.04.2022 №88, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 27.04.2022 №28, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 4753,45 грн;
- від 14.04.2022 №15, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 57370,80 грн;
- від 11.04.2022 №12, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 49017,43 грн;
- від 03.04.2022 №4, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 54697,07 грн;
- від 02.04.2022 №3, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 38266,72 грн;
- від 05.05.2022 №34, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 261,68 грн;
- від 22.05.2022 №23, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 109388,10 грн;
- від 09.06.2022 №81, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 127451,50 грн;
- від 14.02.2022 №14, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 30527,48 грн;
- від 28.02.2022 №28, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 15966,63 грн;
- від 21.03.2022 №22, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 33289,42 грн;
- від 05.04.2022 №6, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 45937,48 грн;
- від 07.04.2022 №46, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 29.04.2022 №30, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 70038,82 грн;
- від 10.05.2022 №11, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 58494,25 грн;
- від 01.05.2022 №1, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 45478,20 грн;
- від 08.05.2022 №9, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 52076,99 грн;
- від 01.03.2022 №1, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 8707,55 грн;
- від 17.04.2022 №18, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 53469,65 грн;
- від 21.04.2022 №75, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 01.04.2022 №2, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 39893,39 грн;
- від 04.04.2022 №5, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 51546,10 грн;
- від 10.04.2022 №11, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 166,76 грн;
- від 24.05.2022 №25, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 99987,14 грн;
- від 07.05.2022 №8, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 53686,01 грн;
- від 10.05.2022 №44, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 261,68 грн;
- від 17.06.2022 №89, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 64148,39 грн;
- від 30.06.2022 №102, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 123831,20 грн;
- від 20.02.2022 №20, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 83587,29 грн;
- від 11.02.2022 №11, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 37997,18 грн;
- від 29.03.2022 №35, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 25145,34 грн;
- від 13.05.2022 №55, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 3153,27 грн;
- від 07.06.2022 №79, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 182033,80 грн;
- від 01.06.2022 №73, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 120149,20 грн;
- від 10.06.2022 №82, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 143409,40 грн;
- від 10.02.2022 №10, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 32141,47 грн;
- від 31.03.2022 №37, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 33907,92 грн;
- від 22.04.2022 №80, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 15.05.2022 №16, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 47625,48 грн;
- від 24.06.2022 №96, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 153068,00 грн;
- від 29.06.2022 №101, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 117865,40 грн;
- від 25.04.2022 №26, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 49194,64 грн;
- від 22.04.2022 №23, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 76853,04 грн;
- від 21.04.2022 №22, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 22489,99 грн;
- від 17.05.2022 №18, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 44841,95 грн;
- від 10.05.2022 №47, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 399,07 грн;
- від 06.06.2022 №78, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 176621,31 грн;
- від 12.06.2022 №84, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 151274,30 грн;
- від 05.06.2022 №77, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 182296,50 грн;
- від 19.06.2022 №91, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 52685,90 грн;
- від 24.02.2022 №24, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 60538,18 грн;
- від 02.03.2022 №2, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 37953,65 грн;
- від 25.03.2022 №31, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 35102,83 грн;
- від 11.03.2022 №12, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 123883,50 грн;
- від 20.04.2022 №21, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 63890,63 грн;
- від 13.04.2022 №14, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 44865,50 грн;
- від 20.05.2022 №79, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 4579,44 грн;
- від 05.05.2022 №40, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 1046,73 грн;
- від 20.05.2022 №21, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 125636,90 грн;
- від 05.05.2022 №6, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 75142,55 грн;
- від 25.05.2022 №26, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 99904,23 грн;
- від 15.05.2022 №57, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 5704,78 грн;
- від 12.05.2022 №53, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 1727,10 грн;
- від 08.02.2022 №8, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 31831,76 грн;
- від 07.02.2022 №7, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 26017,32 грн;
- від 19.02.2022 №19, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 34047,66 грн;
- від 02.02.2022 №2, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 43535,98 грн;
- від 26.03.2022 №32, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 29539,09 грн;
- від 14.03.2022 №15, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 87626,62 грн;
- від 28.04.2022 №29, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 60332,69 грн;
- від 30.04.2022 №31, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 64328,98 грн;
- від 31.05.2022 №32, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 104383,00 грн;
- від 12.05.2022 №13, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 83581,07 грн;
- від 19.05.2022 №20, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 119539,30 грн;
- від 16.05.2022 №17, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 51864,64 грн;
- від 20.05.2022 №72, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 7196,26 грн;
- від 09.05.2022 №10, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 56437,17 грн;
- від 16.06.2022 №88, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 69179,02 грн;
- від 13.02.2022 №13, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 107269,20 грн;
- від 30.03.2022 №36, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 32618,96 грн;
- від 06.04.2022 №45, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 65,42 грн;
- від 18.04.2022 №19, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 45246,21 грн;
- від 08.04.2022 №9, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 53888,01 грн;
- від 06.05.2022 №7, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 72453,18 грн;
- від 11.06.2022 №83, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 164091,00 грн;
- від 03.06.2022 №72, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 175855,20 грн;
- від 04.06.2022 №76, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 184890,20 грн;
- від 12.03.2022 №13, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 116042,70 грн;
- від 07.03.2022 №7, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 161150,30 грн;
- від 15.04.2022 №16, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 58037,90 грн;
- від 15.04.2022 №56, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 04.04.2022 №33, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 65,42 грн;
- від 05.04.2022 №41, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 29.05.2022 №30, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 161434,10 грн;
- від 27.05.2022 №28, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 56223,53 грн;
- від 30.05.2022 №107, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 06.02.2022 №6, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 84905,12 грн;
- від 27.02.2022 №27, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 26104,11 грн;
- від 01.02.2022 №1, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 30497,05 грн;
- від 28.02.2022 №56, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 38,92 грн;
- від 18.04.2022 №65, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 323,18 грн;
- від 12.06.2022 №13, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 33717,95 грн;
- від 11.05.2022 №12, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 59610,95 грн;
- від 20.05.2022 №74, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 196,26 грн;
- від 21.05.2022 №22, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 1013901,40 грн;
- від 04.05.2022 №5, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 50931,37 грн;
- від 13.05.2022 №14, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 74589,66 грн;
- від 14.06.2022 №86, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 77441,72 грн;
- від 20.06.2022 №92, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 87697,12 грн;
- від 02.06.2022 №74, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 206455,10 грн;
- від 25.06.2022 №97, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 139555,90 грн;
- від 27.06.2022 №99, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 138919,20 грн;
- від 26.02.2022 №26, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 67461,37 грн;
- від 23.02.2022 №23, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 53739,27 грн;
- від 16.03.2022 №17, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 72717,54 грн;
- від 23.03.2022 №29, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 32721,94 грн;
- від 11.04.2022 №51, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 14.05.2022 №15, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 56921,30 грн;
- від 02.05.2022 №2, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 44220,98 грн;
- від 08.06.2022 №80, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 141786,50 грн;
- від 15.06.2022 №87, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 88657,01 грн;
- від 22.06.2022 №94, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 143051,50 грн;
- від 13.06.2022 №85, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 154200,60 грн;
- від 15.03.2022 №16, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 92991,40 грн;
- від 22.03.2022 №28, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 36202,71 грн;
- від 09.03.2022 №9, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 164169,80 грн;
- від 30.03.2022 №72, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 196,26 грн;
- від 04.03.2022 №4, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 45976,80 грн;
- від 28.03.2022 №34, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 20094,31 грн;
- від 09.04.2022 №10, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 62018,95 грн;
- від 06.04.2022 №7, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 49811,19 грн;
- від 21.06.2022 №93, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 99362,79 грн;
- від 23.06.2022 №95, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 138341,70 грн;
- від 26.06.2022 №98, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 137186,20 грн;
- від 09.02.2022 №9, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 49721,54 грн;
- від 18.02.2022 №18, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 38985,63 грн;
- від 24.03.2022 №30, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 36167,89 грн;
- від 30.03.2022 №71, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 654,21 грн;
- від 15.03.2022 №54, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 1987,50 грн;
- від 16.04.2022 №17, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 64863,53 грн;
- від 07.04.2022 №8, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 47486,50 грн;
- від 21.04.2022 №79, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 497,20 грн;
- від 13.04.2022 №54, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 2734,58 грн;
- від 24.04.2022 №25, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 19242,29 грн;
- від 22.02.2022 №22, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 39024,53 грн;
- від 25.02.2022 №25, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 22557,18 грн;
- від 14.02.2022 №45, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 900,00 грн;
- від 12.02.2022 №12, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 28760,78 грн;
- від 15.02.2022 №15, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 35014,06 грн;
- від 20.03.2022 №25, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 32483,45 грн;
- від 13.03.2022 №14, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 102430,30 грн;
- від 06.03.2022 №6, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 56318,13 грн;
- від 08.03.2022 №8, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 146843,50 грн;
- від 10.03.2022 №11, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 129440,80 грн;
- від 05.03.2022 №5, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 4024,35 грн;
- від 25.04.2022 №83, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 745,79 грн;
- від 18.04.2022 №62, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 19.04.2022 №20, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 41988,52 грн;
- від 26.04.2022 №27, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 50030,83 грн;
- від 17.02.2022 №17, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 37039,39 грн;
- від 03.02.2022 №3, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 28242,91 грн;
- від 04.02.2022 №4, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 34037,63 грн;
- від 18.03.2022 №19, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 92827,46 грн;
- від 19.06.2022 №23, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 35718,70 грн;
- від 23.04.2022 №24, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 55608,85 грн;
- від 19.07.2022 №105, зареєстрована 16.08.2022: кількість днів затримки 1, сума податку на додану вартість 3879,44 грн;
- від 31.07.2022 №104, зареєстрована 16.08.2022: кількість днів затримки 1, сума податку на додану вартість 48516,81 грн;
- від 19.07.2022 №1, зареєстрована 16.08.2022: кількість днів затримки 1, сума податку на додану вартість - 3874,44 грн;
- від 07.06.2022 №103, зареєстрована 01.08.2022: кількість днів затримки 32, сума податку на додану вартість 785,05 грн;
- від 10.08.2022 №25, зареєстрована 05.09.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 19191,45 грн;
- від 08.08.2022 №21, зареєстрована 05.09.2022: кількість днів затримки 5, сума податку на додану вартість 13459,63 грн;
- від 31.07.2022 №64, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 1120,14 грн;
- від 22.07.2022 №55, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 42885,74 грн;
- від 02.07.2022 №35, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 122845,80 грн;
- від 06.07.2022 №39, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 46592,26 грн;
- від 28.07.2022 №61, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 128496,00 грн;
- від 17.07.2022 №50, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 46972,25 грн;
- від 30.07.2022 №63, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 35365,49 грн;
- від 07.07.2022 №40, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 50726,34 грн;
- від 14.07.2022 №47, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 49824,28 грн;
- від 20.06.2022 №5, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 35, сума податку на додану вартість - 785,04 грн;
- від 25.07.2022 №58, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 81988,32 грн;
- від 21.07.2022 №54, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 45183,27 грн;
- від 03.07.2022 №36, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 118364,00 грн;
- від 08.07.2022 №41, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 53897,99 грн;
- від 15.07.2022 №48, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 52891,36 грн;
- від 18.07.2022 №51, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 46134,30 грн;
- від 20.07.2022 №53, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 45897,50 грн;
- від 12.07.2022 №45, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 161962,70 грн;
- від 10.07.2022 №43, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 77992,09 грн;
- від 27.07.2022 №60, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 115996,00 грн;
- від 13.07.2022 №46, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 49967,65 грн;
- від 11.07.2022 №44, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 126349,90 грн;
- від 29.07.2022 №62, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 35510,46 грн;
- від 16.07.2022 №49, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 122117,90 грн;
- від 01.07.2022 №34, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 131735,60 грн;
- від 16.05.2022 №13, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 36, сума податку на додану вартість - 618,22 грн;
- від 05.07.2022 №38, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 129645,70 грн;
- від 19.07.2022 №52, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 46583,03 грн;
- від 04.07.2022 №37, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 122272,50 грн;
- від 24.07.2022 №57, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 46560,07 грн;
- від 23.07.2022 №56, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 37734,72 грн;
- від 09.07.2022 №42, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 19, сума податку на додану вартість 46053,82 грн;
- від 26.07.2022 №59, зареєстрована 19.08.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 56154,16 грн;
- від 20.05.2022 №136, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 34, сума податку на додану вартість 4579,44 грн;
- від 03.06.2022 №104, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 48, сума податку на додану вартість 1635,51 грн;
- від 17.06.2022 №106, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 33, сума податку на додану вартість 1700,93 грн;
- від 07.06.2022 №105, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 48, сума податку на додану вартість 8393,46 грн;
- від 03.06.2022 №2, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 48, сума податку на додану вартість - 1635,51 грн;
- від 22.06.2022 №109, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 33, сума податку на додану вартість 3401,87 грн;
- від 30.06.2022 №7, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 33, сума податку на додану вартість - 3401,87 грн;
- від 17.06.2022 №4, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 33, сума податку на додану вартість - 1700,93 грн;
- від 22.06.2022 №6, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 33, сума податку на додану вартість - 3401,87 грн;
- від 20.06.2022 №107, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 33, сума податку на додану вартість 785,05 грн;
- від 07.06.2022 №3, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 48, сума податку на додану вартість - 8393,46 грн;
- від 30.06.2022 №108, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 33, сума податку на додану вартість 3401,87 грн;
- від 16.05.2022 №135, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 34, сума податку на додану вартість 618,22 грн;
- від 20.05.2022 №14, зареєстрована 17.08.2022: кількість днів затримки 34, сума податку на додану вартість - 4579,44 грн;
- від 31.08.2022 №81, зареєстрована 16.09.2022: кількість днів затримки 1, сума податку на додану вартість 17024,38 грн;
- від 31.08.2022 №77, зареєстрована 16.09.2022: кількість днів затримки 1, сума податку на додану вартість 18646,62 грн;
- від 31.08.2022 №82, зареєстрована 16.09.2022: кількість днів затримки 1, сума податку на додану вартість 33060,64 грн;
- від 18.08.2022 №85, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 47211,81 грн;
- від 23.08.2022 №90, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 76105,94 грн;
- від 29.08.2022 №96, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 32628,72 грн;
- від 22.08.2022 №89, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 92023,54 грн;
- від 19.08.2022 №86, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 32160,39 грн;
- від 28.08.2022 №95, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 32889,64 грн;
- від 24.08.2022 №91, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 113641,50 грн;
- від 16.08.2022 №83, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 85110,25 грн;
- від 17.08.2022 №84, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 30448,47 грн;
- від 20.08.2022 №87, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 21621,99 грн;
- від 21.08.2022 №88, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 13166,92 грн;
- від 27.08.2022 №94, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 37278,40 грн;
- від 25.08.2022 №92, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 30946,78 грн;
- від 26.08.2022 №93, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 43796,42 грн;
- від 31.08.2022 №98, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 66839,45 грн;
- від 30.08.2022 №97, зареєстрована 19.09.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 37728,49 грн;
- від 05.09.2022 №35, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 32314,05 грн;
- від 05.09.2022 №29, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 8095,79 грн;
- від 12.09.2022 №42, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 34407,70 грн;
- від 03.09.2022 №33, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 34403,19 грн;
- від 04.09.2022 №34, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 33593,42 грн;
- від 14.09.2022 №44, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 36798,66 грн;
- від 13.09.2022 №43, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 38080,78 грн;
- від 02.09.2022 №32, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 36713,80 грн;
- від 10.09.2022 №40, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 30478,24 грн;
- від 06.09.2022 №36, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 36367,19 грн;
- від 11.09.2022 №41, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 29190,69 грн;
- від 01.09.2022 №31, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 44276,09 грн;
- від 09.09.2022 №39, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 40319,38 грн;
- від 15.09.2022 №45, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 34282,08 грн;
- від 08.09.2022 №38, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 34382,61 грн;
- від 07.09.2022 №37, зареєстрована 04.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 39692,74 грн;
- від 30.09.2022 №104, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 37451,53 грн;
- від 30.09.2022 №47, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 19715,58 грн;
- від 22.09.2022 №68, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 3205,61 грн;
- від 22.09.2022 №70, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 1308,41 грн;
- від 26.09.2022 №100, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 33485,41 грн;
- від 20.09.2022 №94, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 33308,40 грн;
- від 29.09.2022 №86, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 981,31 грн;
- від 19.09.2022 №93, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 25294,30 грн;
- від 21.09.2022 №49, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 500,47 грн;
- від 29.09.2022 №52, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 667,29 грн;
- від 22.09.2022 №66, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 1962,62 грн;
- від 23.09.2022 №53, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 834,11 грн;
- від 19.09.2022 №59, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 16.09.2022 №54, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 654,21 грн;
- від 24.09.2022 №98, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 31101,34 грн;
- від 29.09.2022 №80, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 1962,62 грн;
- від 19.09.2022 №56, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 654,21 грн;
- від 17.09.2022 №91, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 32055,07 грн;
- від 27.09.2022 №101, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 37044,37 грн;
- від 28.09.2022 №102, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 30840,40 грн;
- від 30.09.2022 №90, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 7972,79 грн;
- від 30.09.2022 №89, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 500,47 грн;
- від 20.09.2022 №62, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 9813,08 грн;
- від 19.09.2022 №57, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 327,10 грн;
- від 27.09.2022 №75, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 1668,22 грн;
- від 16.09.2022 №55, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 500,47 грн;
- від 29.09.2022 №103, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 35275,81 грн;
- від 29.09.2022 №83, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 65,42 грн;
- від 27.09.2022 №76, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 2802,62 грн;
- від 27.09.2022 №79, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 392,52 грн;
- від 23.09.2022 №97, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 38075,21 грн;
- від 30.09.2022 №88, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 1655,14 грн;
- від 19.09.2022 №60, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 250,23 грн;
- від 19.09.2022 №58, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 333,65 грн;
- від 20.09.2022 №63, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 1635,51 грн;
- від 29.09.2022 №85, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 834,11 грн;
- від 29.09.2022 №81, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 654,21 грн;
- від 26.09.2022 №50, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 834,11 грн;
- від 28.09.2022 №51, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 1668,22 грн;
- від 23.09.2022 №72, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 21981,31 грн;
- від 22.09.2022 №96, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 32331,16 грн;
- від 19.09.2022 №61, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 2185,37 грн;
- від 22.09.2022 №67, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 654,21 грн;
- від 29.09.2022 №84, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 15700,93 грн;
- від 25.09.2022 №99, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 33663,16 грн;
- від 21.09.2022 №65, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 850,47 грн;
- від 30.09.2022 №87, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 2689,60 грн;
- від 18.09.2022 №92, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 25802,03 грн;
- від 21.09.2022 №95, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 34710,70 грн;
- від 21.09.2022 №64, зареєстрована 19.10.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 130,84 грн;
- від 27.09.2022 №78, зареєстрована 18.10.2022: кількість днів затримки 3, сума податку на додану вартість 32710,28 грн;
- від 27.09.2022 №73, зареєстрована 18.10.2022: кількість днів затримки 3, сума податку на додану вартість 3205,61 грн;
- від 27.09.2022 №77, зареєстрована 18.10.2022: кількість днів затримки 3, сума податку на додану вартість 8242,99 грн;
- від 21.09.2022 №48, зареєстрована 18.10.2022: кількість днів затримки 3, сума податку на додану вартість 333,64 грн;
- від 29.09.2022 №82, зареєстрована 18.10.2022: кількість днів затримки 3, сума податку на додану вартість 1282,24 грн;
- від 22.09.2022 №69, зареєстрована 18.10.2022: кількість днів затримки 3, сума податку на додану вартість 3846,73 грн;
На підставі Акту перевірки, згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 глави 4 розділу II Податкового кодексу України Головним управлінням ДПС в Одеській області було прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.11.2022 № 9620/15-32-04-06 (далі - ППР) щодо порушення Позивачем за даними Єдиного реєстру податкових накладних за звітний період: лютий 2022 року - вересень 2022 року граничних термінів реєстрації 330 податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно з пунктом 120-1. 1 статті 120-1 Податкового кодексу України та підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ з урахуванням змін, внесених Законом України від 12.05.2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час воєнного, надзвичайного стану».
В ППР також вказано, що за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) до Позивача застосовано штраф у сумі 1921387,01 грн (один мільйон дев`ятсот двадцять одна тисяча триста вісімдесят сім гривень 01 копійка).
ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі також ПК України).
За приписами п. 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи а зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Так, відповідно до абз.1 п. 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
При цьому, відповідно до абз.4 п. 201.10 статті 201 ПК України податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з абз.14 п.201.10 статті 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Статтею 120-1 ПК України визначена відповідальність платників податків за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної. Тобто, законодавець передбачив для платників податків відповідальність за порушення п.201.10 статті 201 ПК України.
Так, згідно п.120-1.1 статті 120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Із аналізу вказаних правових норм вбачається, що на платника податків покладено обов`язок щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН у строк, встановлений податковим законодавством, а саме: для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені, а для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Порушення вказаних строків реєстрації податкових накладних є підставою для відповідальності у вигляді штрафу за п.120-1.1 статті 120-1 ПК України.
Усі спірні податкові накладні у межах спірних правовідносин були складені позивачем в період лютий 2022 року-вересень 2022 року, а отже згідно зазначених вище норм підлягали реєстрації протягом періоду часу, визначеного ПКУ. Проте, такі податкові накладні були зареєстровані позивачем у ЄРПН з порушенням встановлених строків реєстрації, що не заперечується і позивачем по справі.
Разом з тим, згідно з п.52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за: порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку; порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Таким чином, перелік порушень податкового законодавства, за які контролюючим органом нараховуються штрафні санкції в період дії карантину на території України є вичерпним та не включає застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних у період з 01 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Суд зазначає, що у контексті застосування п.52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України правове значення має саме факт вчинення відповідного порушення, складом, якого, в даному випадку, є порушення строку реєстрації податкової накладної в ЄРПН.
Податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних в ЄРПН є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної.
Таким чином, суд вважає, що обставини щодо періоду вчинення правопорушення мають значення для визначення розміру нарахованих штрафних санкцій, а не для встановлення застосовності вказаної норми ПК України у правовій кваліфікації такого правопорушення, як триваючого.
Водночас, п.52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України містить чітку вказівку на темпоральний критерій застосування з 01 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Виходячи з наведеного в сукупності, суд дійшов висновку про відсутність підстав для застосування до платників податків штрафних санкцій за порушення строку реєстрації податкових накладних, починаючи з 01 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Аналогічна правова позиція наведена Верховним Судом у постанові від 10 грудня 2021 року у справі №420/10367/20.
Однак, Законом України від 12 травня 2022 року №2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану», який набрав чинності 27 травня 2022 року, внесено зміни до п.69 підрозділу 10 XX «Перехідні положення» ПК України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, установлено особливості для справляння податків і зборів.
Так, відповідно до пп.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.
Згідно з пп.69.1-1 п.69 підрозділу 10 XX «Перехідні положення» ПК України платники податку на додану вартість зобов`язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підпунктом 69.2 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.
Тобто, Законом №2260-ІХ, який набрав чинності 27 травня 2022 року, поновлено відповідальність платників податків у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок згідно з Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених пп.112.8.9 п.112.8 статті 112 Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності.
При цьому, пп.69.2 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України скасовано дію мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачено лише для платників податків щодо реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до 27 травня 2022 року (тобто до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану») за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН до 15 липня 2022 року.
Судом у цій справі, на основі дослідження акта перевірки, встановлено, що за результатами проведеної перевірки контролюючим органом встановлено порушення позивачем пункту 201.10 статті 201 ПК України в частині порушення термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних.
При цьому, як вірно визначено податковим органом та не заперечується позивачем, податкові накладні в ЄРПН зареєстровані після 15 липня 2022 року.
Суд наголошує, що податкові накладні, зазначені в акті перевірки та додатку до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, були складені у період дії вимог законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Однак, реєстрація таких накладних була здійснена вже у період дії Закону №2260-ІХ, який набрав чинності 27.05.2022, яким поновлено відповідальність платників податків у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок, у тому числі щодо порушення граничних строків реєстрації податкових накладних, за виключенням тих випадків, коли граничний термін їх реєстрації припадає на період з 24.02.2022 року по 27.05.2022 року (наявне інше нормативне обґрунтування).
У свою чергу, граничні терміни реєстрації жодної із зазначених у акті перевірки податкових накладних не підпадають під період звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію, що передбачений підпунктом 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення у редакції Закону №2260-ІХ.
Крім того, судом встановлено, що в провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа №420/16308/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗ ПОЙНТ» до Головного управління ДПС в Одеській області, в якій, зокрема оскаржувалось рішення Головного управління ДПС в Одеській області №99/15-32-04 від 12.10.2022 щодо можливості своєчасного виконання товариством з обмеженою відповідальністю «ГАЗ ПОЙНТ», як платником податків, свого податкового обов`язку.
Рішенням першої інстанції в задоволенні позову в цій частині відмовлено, встановивши: «При цьому суд зазначає, що Документів, передбачених Переліком для підтвердження обставин, наведених у розділі ІІ «Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України» товариством не надано, матеріали справи таких доказів не містять.
За вказаних обставин, надані позивачем докази на підтвердження обставин, зазначених у заяві від 27.09.2022, не спростовують висновків та позиції ГУ ДПС в Одеській області щодо можливості виконання податкового обов`язку ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ».
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 29.06.2023 року рішення суду першої інстанції залишено в силі.
Відтак, на підставі встановлених судом обставин, ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» є такими, що має можливість своєчасного виконання, як платником податків, свого податкового обов`язку.
Суд зазначає, що особливістю операцій із реєстрації податкових накладних є їх тривалість у часі, а тому у даному випадку необхідно враховувати плинність та змінюваність законодавства, адже відправною точкою для притягнення до відповідальність платників податків за порушення пункту 201.10 статті 201 ПК України є саме дата здійснення реєстрації податкових накладних, а не дата їх складання.
При цьому суд звертає увагу, що при здійсненні правозастосування, суд має комплексно та системно застосовувати законодавства, враховуючи при цьому мету (ціль) та завдання того чи іншого нормативно-правового акту.
Вносячи Законом №2260-ІХ зміни до підпункту 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України законодавець переслідує мету унормування саме особливостей операцій із реєстрації податкових накладних, що є тривалими у часі, а надто за умови попередньої дії вимог законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних на період дії карантину.
Отже, підсумовуючи наведене вище, слід прийти до висновку, що позивачем порушено терміни реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за що починаючи з 27.05.2022 він підлягає притягненню до фінансової відповідальності відповідно до положень пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
У даному випадку, відповідачем правомірно нараховано штрафні санкції починаючи з 27.05.2022 по день реєстрації в ЄРПН податкових накладних.
Оцінюючи аргументи позивача, наведені в позовній заяві, щодо наявності колізії між нормами п.52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України та пп.69.2 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, яку потрібно долати із застосуванням положень пункту 56.21 статті 56 ПК України, суд вважає, що насамперед необхідно встановити правовий зміст поняття «колізії норм права».
Під юридичною колізією потрібно розуміти певний конфлікт, суперечку в правовій сфері, в основі яких суперечності між правовими актами й нормами, прийнятими з одного й того ж питання. Ці норми й акти можуть бути прийняті одним або різними суб`єктами правотворчості, але спрямовані на регулювання одних суспільних правовідносин, і їх застосування дає різний, зокрема можливий протилежний результат.
Колізії можуть бути: темпоральні (часові) - ті, які виникають внаслідок видання в різний час і з того самого питання принаймні двох норм права; ієрархічні - ті, які виникають тоді, коли на врегулювання одних фактичних відносин претендують норми, що розміщуються на різних щаблях в ієрархічній (вертикальній) структурі законодавства, а тому мають різну юридичну силу; змістовні колізії - ті, які є конфліктними відносинами між нормами, що виникають унаслідок часткового збігу обсягів їх регулювання, обумовлених специфікою суспільних відносин.
Колізія норм права вирішується з використанням темпорального, ієрархічного чи змістовного методу шляхом вибору того нормативного акта, який повинен бути застосований до конкретного випадку (юридичного факту).
Враховуючи викладене, суд зазначає, що у спірних правовідносинах має місце темпоральна (часова) колізія норм, яка підлягає вирішенню шляхом застосування правила «Lex posterior derogat priori» - "наступний закон скасовує попередній".
Конституційний Суд України у Рішенні від 3 жовтня 1997 року № 4-зп та у Рішенні від 9 лютого 1999 року № 1-7/99 дійшов висновку, що конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному.
Дію нормативно-правового акта в часі слід розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою чинності. За загальновизнаним правилом нормативно-правовий акт (в цілому або в окремій частині) втрачає чинність у зв`язку з прийняттям нового акта вищої або однакової юридичної сили з того ж предмета регулювання, без формального скасування старого акта. При виникненні темпоральної колізії наступний акт одного рівня з того ж самого питання скасовує дію актів попередніх.
Аналогічний висновок наведений в рішеннях Конституційного Суду України від 5 квітня 2001 року № 3-рп/2001 та від 13 березня 2012 року № 6-рп/2012.
Крім того, Конституційним Судом України у Рішенні від 5 квітня 2001 року № 3-рп/2001 зазначено, що Конституція України в частині першій статті 58 закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів. Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
Відповідно до статті 147 Конституції України Конституційний Суд України здійснює офіційне тлумачення Конституції України. Діяльність Конституційного Суду України ґрунтується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, гласності, обґрунтованості та обов`язковості ухвалених ним рішень і висновків. Таким чином, Конституційний Суд України, надаючи тлумачення статті 58 Конституції України, передбачив порядок подолання темпоральної колізії.
Таким чином, до спірних правовідносин необхідно застосувати принцип подолання темпоральної колізії норм права, відповідно до якого має застосовуватися пп.69.2 п.69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, яким скасовано дію мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Також суд зауважує, що норми пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України визначають спеціальне (пріоритетне) застосування податкового законодавства на період дії воєнного часу по відношенню до інших положень ПК України, в тому числі й щодо пункту 52-1 цього підрозділу.
Таким чином, хоча податкові накладні були складені позивачем у період дії вимог законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), реєстрація таких накладних була здійснена вже у період дії Закону №2260-ІХ, який набрав чинності 27.05.2022, який підлягає пріоритетному застосуванню.
Суд вважає за необхідне звернути увагу сторін на принцип офіційного з`ясування всіх обставин у справі, який насамперед полягає у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на що посилаються сторони, мають бути повністю встановлені обставин справи, щоб суд ухвалив справедливе та об`єктивне рішення.
Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. Тому завданням адміністративного судочинства завжди є контроль легальності.
За наведеного правового регулювання та встановлених обставин, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог повністю.
При розв`язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999р. у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007р. у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011р. у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010р. у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994р. у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003р. у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008р. у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.
Керуючись ст.ст. 2-9, 241, 242-246, 250, 255, 293-297 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗ ПОЙНТ» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАЗ ПОЙНТ» (адреса: 65048, Одеська область, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, буд. 19, оф. 611, код ЄДРПОУ 39501964, електронна пошта: id@gazoline.com.ua)
Головне управління ДПС в Одеській області (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ ВП:44069166, телефон: (048) 725-83-58, електронна пошта: od.official@tax.gov.ua)
Головуючий суддя Потоцька Н.В.
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 19.07.2023 |
Номер документу | 112233526 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Потоцька Н.В.