Справа № 585/2371/23
Номер провадження 2/585/624/23
У Х В А Л А
17 липня 2023 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі судді Цвєлодуб Г.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження у цивільній справі за позовом Управління соціального захисту населення Роменської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім`ям,
В С Т А Н О В И В:
06.06.2023 до Роменського міськрайонного суду Сумської області надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить суд:
- стягнути з громадянки ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_2 ), на користь Управління соціального захисту населення Роменської міської ради надміру виплачені кошти по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім`ям, в розмірі 43 270 грн. 43 коп. (сорок три тисячі двісті сімдесят гривень 43 коп.) на розрахунковий рахунок: UA458201720343100063000026862, Банк отримувача: Держказначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 03198095;
-стягнути з громадянки ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_2 ), на користь Управління соціального захисту населення Роменської міської ради, судовий збір у розмірі 2 684,00 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні 00 коп.) на розрахунковий рахунок: UA198201720344270222000026862, Банк отримувача: Держказначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 03198095.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.06.2023 для розгляду зазначеної позовної заяви визначено суддю Цвєлодуб Г.О.
Ухвалою Роменського міськрайонного суду Сумської області від 14.06.2023 вказаний позов прийнято до провадження, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання для розгляду по суті справи на 12.07.2023 на 09:30 год.
12.07.2023 судовий розгляд цивільної справи не проводився, у зв`язку з перебуванням головуючої судді в нарадчій кімнаті по кримінальній справі.
23.06.2023 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідне клопотання обґрунтовано, зокрема, тим, що на думку заявника, існує необхідність у розгляді вказаної справи за правилами загального позовного провадження, оскільки справа складна, потребує детального вивчення.
Частиною 1 ст.277ЦПК України визначено, що питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, як це передбачено п. 4 ч. 1 ст. 187 ЦПК України, суд взяв до уваги, зокрема виходив з ціни позову (яка не перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня календарного року, в якому подана відповідна заява - 43 270,43 грн), критерії, визначені ст. 11, ч. 3 ст. 274 ЦПК України, а також те, що дана справа не підпадає під категорії, визначені ч. 4 ст. 274 ЦПК України, у зв`язку з чим суд визнав таку справу малозначною, як таку, що є справою незначної складності.
З урахуванням зазначеного суд визначив порядок розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до п. 5 ст.279ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною 6 ст.277ЦПК України встановлено, що якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Відповідно до 4 ст.277ЦПК України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про:
1) залишення заяви відповідача без задоволення;
2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Статтею 11ЦПК України передбачено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Суд враховує, що перелік справ, які в обов`язковому порядку підлягають розгляду в порядку загального позовного провадження наведено у ч. 4 ст. 274 ЦПК України:
1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя;
2) щодо спадкування;
3) щодо приватизації державного житлового фонду;
4) щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу;
5) в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
6) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Справа, що є предметом розгляду, до категорій спорів, для яких законом передбачено розгляду в порядку зального позовного провадження, не відноситься.
Крім того, ч. 4 ст.193ЦПК України встановлено, що у випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
У справі, що є предметом розгляду зустрічного позову не подано.
Згідно з ч. 3 ст.274ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Клопотання заявника обґрунтовано необхідністю детального вивчення справи.
Проте наразі матеріали справи не містять будь-яких заяв чи клопотань. Призначення судом розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження не перешкоджало учасникам провадження подати відповідні заяви в порядку, передбаченому ЦПК України.
Кількість учасників у даній справі не впливає на їх можливість надавати письмові заяви у справі.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст.174ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Суд наголошує, що спрощене провадження (як з викликом, так і без виклику сторін) спрямоване на всебічний, повний та об`єктивний розгляд справи з дослідженням всіх наданих сторонами доказів, вивченням всіх заяв сторін по суті справи, тобто спрощене провадження без виклику сторін не є провадженням в якому розглядаються безспірні вимоги.
Сторони не позбавлені можливості викласти свої доводи, аргументи, міркування, заперечення у письмових заявах по суті справи, надавати суду свої докази на спростування взаємних вимог та заперечень у строки визначені судом або законом, та в повній мірі користується правами, передбаченими ЦПК України.
Усі наявні у сторін докази безперешкодно можуть бути надані ними суду в межах розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
З наявних матеріалів справи необхідності проведення судового засідання (в т.ч. підготовчого) не вбачається.
Характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають здійснення судового розгляду в порядку загального позовного провадження.
Зважаючи на вищевикладене, з огляду на обставини справи, підстави для задоволення клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження - відсутні.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 12, 13, 43, 49, 174, 258-261, 277, 279 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Інформацію щодо розгляду справи сторони можуть отримати на веб-сайті Роменського міськрайонного суду Сумської області за посиланням: https://rmm.su.court.gov.ua
Суддя Роменського міськрайонного суду Г. О. Цвєлодуб
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 19.07.2023 |
Номер документу | 112242562 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Цвєлодуб Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні