печерський районний суд міста києва
Справа № 757/23690/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2023 року року слідчий суддяПечерського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
09.06.2023 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12022000000000229.
Слідчий або прокурор у судове засідання не з`явились, прокурор направив заяву про розгляд клопотання без його участі та задоволення клопотання.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив наступне.
Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 18.02.2022 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022000000000229 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території України, протягом тривалого часу діє організованого група з числа працівників - суб`єктів господарювання та працівників банківських і фінансових установ, які за попередньою змовою, шахрайським шляхом заволодівають грошовими коштами громадян в особливо великих розмірах, після чого володіють, використовують та розпоряджаються вказаними грошима, вчиняють дії на приховування, маскування походження таких грошей, при чому умисно ухиляються від сплати податків, що призводить до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.
Так, в період часу з 2020 по 2023 службові особи ТОВ «ЕФ ТРАФІК» (код ЄДРПОУ 42901867), ТОВ «ВЕБ МАРКЕТ КОМПАНІ» (код ЄДРПОУ 42901909), ТОВ «ЯРОСЛАВОВА РЕКЛАМА» (код ЄДРПОУ 42901673), ТОВ «Рітейл-Ітком» (код ЄДРПОУ 43362170), ТОВ «Альфком» (код ЄДРПОУ 41852607), ТОВ «Анвік-Трейд» (код ЄДРПОУ 43479872), ТОВ «Інтернет Трафік» (код ЄДРПОУ 42900926), ТОВ «АНБ Студіо» (код ЄДРПОУ 43362275), діючи за попередньою змовою, здійснюють виведення грошових коштів через групу підконтрольних підприємств для суб`єктів реального сектору економіки, а також обготівкування коштів з метою ухилення від сплати податків.
Після чого, вказані безготівкові кошти, шляхом здійснення удаваних фінансових операцій із використанням реквізитів та рахунків вищевказаних підконтрольних СГД, перераховуються на рахунки підставних фізичних та юридичних осіб, з яких знімаються готівкою та, за відрахуванням відповідних відсотків за надання протиправних послуг, видаються замовникам протиправних послуг.
Відповідно до видів економічної діяльності, вказані господарські товариства, надають наступні послуги: лідогенерації, рекламні, маркетингові, інформаційні та консультування із питань інформатизації тощо.
Крім того, підприємства, безпосередньо задіяні у протиправній фінансовій схемі, мають ознаки фіктивності - відсутність декларування валових доходів та сплати податків, наявність податкового боргу, незначний статутний капітал, одноособовий посадово-засновницький склад.
При цьому, підприємства, безпосередньо задіяні у протиправній фінансовій схемі, мають ознаки фіктивності - відсутність декларування валових доходів та сплати податків, наявність податкового боргу, незначний статутний капітал, одноособовий посадово-засновницький склад.
08.06.2023 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва у справі № 757/21424/23-к від 26.05.2023 проведено обшук в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого, серед іншого, виявлено грошові кошти в сумі: 2200 доларів США, 1700 євро та 13740 швейцарських франків, а також зубну щитку, яка належить ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
08.06.2023 під час проведення огліду місця події а саме паркувальному майданчику, за адресою: АДРЕСА_2 , виявлено та вилучено предмет який за своїми зовнішніми ознаками схожий на бойову вогнепальну зброю (пістолет) із написами на корпусі Browning Depose та предмети схожі на бойові набої калібру 6,35 мм. В кількості 65 шт.
Выдповыдно до матерыалыв клопотання, у органа досудового розслідуавання є достатні підстави вважати, що вищевказаний пістолет та набої були викинуті з вікна квартири АДРЕСА_3 .
Постановою старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України від 08.06.2023 перелічені вище кошти та зубна щитка визнані речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арештумайна єзапобігання можливостійого приховування,пошкодження,псування,зникнення,втрати,знищення,використання,перетворення,пересування,передачі,відчуження.Слідчий,прокурор повиннівжити необхіднихзаходів зметою виявленнята розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
У даному випадку, підставою застосування арешту майна - є заборона для осіб у володінні яких воно знаходиться віджувати, користуватись та видозмінювати майно.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його знищення, перетворення, відчуження.
Метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, збереження речового доказу.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, що арешт може бути накладено у встановленому Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи викладене, в зв`язку з метою забезпечення збереження вищевказаного майна як речових доказів, або ненастання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, слідчий суддя, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки накладення арешту на майно сприятиме меті кримінального провадження, а не накладення може призвести до незворотніх наслідків.
На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на кошти в сумі 2200 доларів США, 1700 євро, 13740 швейцарських франків, а також зубну щитку, які були тимчасово вилучені 08.06.2023 під час проведення обшуку в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , яка згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна на праві приватної власності належить ОСОБА_5 , та яку використовує ОСОБА_6 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112248064 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Білоцерківець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні