ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"17" липня 2023 р.м. Одеса № 916/2941/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши позовні матеріали (вх. №3431/23 від 11.07.2023р.),
за позовом: керівника Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, Одеського квартирно-експлуатаційного управління
до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю „Одес-міакро,
товариства з обмеженою відповідальністю „М`ясокомбінат „Одеський бекон
про стягнення 925 872,82 грн., розірвання договору та зобов`язання повернути майно.
ВСТАНОВИВ:
Керівник Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону звернувся до господарського суду із позовною заявою в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, Одеського квартирно-експлуатаційного управління із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю „Одес-міакро, товариства з обмеженою відповідальністю „М`ясокомбінат „Одеський бекон про солідарне стягнення 925 872,82 грн., розірвання договору оренди державного нерухомого майна №2 від 29.03.2002р. та зобов`язання відповідачів повернути орендоване майно за актом приймання-передачі на користь Міністерства оборони України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зі ч. ч. 1-2 ст. 163 ГПК України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог. Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.
Статтею 4 Закону України „Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022р. №2710-IX встановлено, що у 2023р. прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2023 року становить 2684,00 грн.
Отже, за пред`явлення даного позову, який містить одну позовну вимогу майнового характеру (про стягнення 925 872,82 грн.) та дві позовні вимоги немайнового характеру (про розірвання договору та зобов`язання повернути майно) прокурор мав сплатити в дохід державного бюджету судовий збір у загальному розмірі 16 572,09 грн. (925 872,82 грн. *1,5% = 13 888,09 грн.; за кожну вимогу немайнового характеру по 2684,00 грн., всього 16 572,09 грн.).
На підтвердження сплати судового збору прокурором було надано суду платіжне доручення №401 від 19.12.2022р. на суму 5876,57 грн., №31 від 03.02.2023р. на суму 1316,48 грн.
Таким чином, сума сплаченого судового збору складає лише 7193,05 грн., що на 9379,04 грн. менше необхідного розміру.
Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Згідно з ч. ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Верховним Судом у постанові від 27.09.2021р. по справі № 5026/886/2012 наголошено, що належним чином засвідченими копіями письмових доказів є докази, які містять відмітку про засвідчення копії документа, яка складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Проте, всупереч вимогам законодавства суд першої та апеляційної інстанції прийняв рішення за відсутності в матеріалах справи належним чином засвідчених письмових доказів, що стало підставою для їх скасування.
Господарський суд зазначає, що майже всі копії письмових доказів (крім двох листів прокуратури до позивачів), які були додані прокурором до позовної заяви не були засвідчені у встановленому законом порядку, що також є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи невідповідність позовної заяви керівника Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону вимогами процесуального законодавства, на підставі ст. 174 ГПК України вказану заяву слід залишити без руху та надати прокурору десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви.
Господарський суд звертає увагу прокурора, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 91, 163, 164, 174, 234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву керівника Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, Одеського квартирно-експлуатаційного управління до товариства з обмеженою відповідальністю „Одес-міакро, товариства з обмеженою відповідальністю „М`ясокомбінат „Одеський бекон про стягнення 925 872,82 грн., розірвання договору та зобов`язання повернути майно залишити без руху.
2.Встановити прокурору 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання доказів сплати судового збору у розмірі 9 379,04 грн.; надання належним чином засвідчених письмових доказів, доданих до позовної заяви, які мають містити відмітку, яка складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
3. Роз`яснити прокурору наявність у нього права засвідчити раніше додані до позовної заяви письмові докази безпосередньо у приміщенні господарського суду Одеської області.
Ухвала набрала законної сили 17.07.2023р. та не підлягає оскарженню.
Суддя С.П. Желєзна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 20.07.2023 |
Номер документу | 112270967 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) оренди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні