Провадження № 2/742/761/23
Єдиний унікальний № 742/2240/23
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2023 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого суддіБездідька В.М., за участю секретаря судових засіданьГолушко А.С., розглянувши в порядку спрощеного провадження справу за позовною заявою об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок Добробуту» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території,
встановив:
І. Зміст позовних вимог та заперечень сторін.
Позивач звернувся до суду з заявою в якій просить суд стягнути звідповідача на користь ОСББ «Будинок Добробуту» заборгованість по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в сумі 6272 грн. 50коп. та судові витрати.
Аргументує свої вимоги тим, що відповідач є власником квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та входить до числа квартир ОСББ «Будинок Добробуту».
Протоколом зборів співвласників затверджено розмір щомісячних внесків співвласників на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території у розмірі 5 (п`ять) гривень з квадратного метра квартири/нежитлового приміщення, відповідачі в добровільному порядку відмовляється сплачувати вищевказану заборгованість.
ІІ. Заяви, клопотання та інші процесуальні рішення у справі.
Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду від 15.05.2023 року призначено справу до розгляду в спрощеному провадженні.
ІІІ. Позиції сторін.
В судове засідання представник позивача не з`явився, але надав заяву в якій позовні вимоги підтримує та просить розглянути справу без його участі, у разі неявки відповідача в судове засідання просив розглянути справу заочно.
Відповідач в судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.2ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
ІV. Фактичні обставинивстановлені судом.
З матеріалів справи вбачається, що 22 грудня 2019 року, рішенням установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: військове містечко АДРЕСА_2 , створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (а.с.6).
Протоколом від 22.12.2019 року установчих зборів співвласників затверджено статут, а також обрано головою об`єднання ОСОБА_2 (а.с.7-13).
Протоколом №1 від 06.03.2020 року, а саме пунктом 3 затверджено розмір щомісячних внесків співвласників на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території у розмірі 5 (п`ять) гривень з квадратного метра квартири/нежитлового приміщення (а.с.14-29).
На підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 31.10.2017 року №3599, виданого приватним нотаріусом Прилуцького міського нотаріального округу Ігнатовою Л.Л., власником квартири АДРЕСА_3 , стала ОСОБА_1 (а.с.30).
Станом на 20.04.2023 року сума заборгованості за особовим рахунком Відповідача складає 6272 грн. 50 коп. (а.с.31).
V. Норми права, які підлягають застосуванню та мотиви суду, щодо оцінки аргументів наведених учасниками справи.
Відповідно достатті 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирних будинків»об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.
Цей Закон регулює відносини суб`єктів права власності щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об`єднанні (ст. 2 Закону України «Про Згідно з частинами першою, третьою, четвертою статті 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Заположеннямистатті 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»вищим органом управління об`єднання є загальні збори, до виключної компетенції яких належить затвердження статуту об`єднання, внесення до нього змін, затвердження кошторису об`єднання, визначення розмірів внесків та платежів членами об`єднання.
Органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори.
До виключної компетенції загальних зборів співвласників належить: затвердження статуту об`єднання, внесення змін до нього; обрання членів правління об`єднання; питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту; попереднє (до їх укладення) погодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує зазначену в статуті об`єднання, договорів, предметом яких є цінні папери, майнові права або спільне майно співвласників чи їх частина; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників; прийняття рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд; визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови та членів правління; визначення обмежень накористування спільним майном; обрання та відкликання управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном багатоквартирного будинку повністю або частково асоціації; прийняття рішень про заснування інших юридичних осіб або участь у товариствах.
Відповідно достатті 14 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»співвласник має право: брати участь в управлінні об`єднанням у порядку, визначеному цим Законом і статутом об`єднання; обирати та бути обраним до складу статутних органів об`єднання; знайомитися з протоколами загальних зборів, робити з них виписки; одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність об`єднання; вимагати від статутних органів захисту своїх прав та дотримання співвласниками правил добросусідства; одержувати в установленому статутом порядку інформацію про діяльність асоціації.
За положеннямистатті 11 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання після набуття статусу юридичної особи має право: прийняти на власний баланс весь житловий комплекс; за договором зпопереднім власником залишити його балансоутримувачем усього житлового комплексу або його частини; укласти договір з будь-якою юридичною особою, статут якої передбачає можливість здійснення такої діяльності, про передачу їй на баланс усього житлового комплексу або його частини.
Рішення про прийняття на баланс основних фондів приймається відповідно до цьогоЗакону, інших нормативно-правових актів та статуту об`єднання.
Балансоутримувач забезпечує управління житловим комплексом.
Відносини власників приміщень і управителя регулюються договором між ними, який укладається на основі Типового договору, форму якого затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (стаття 13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Відповідно достатті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»власники квартир, приміщень зобов`язані укласти договір про обслуговування та оплату комунальних послуг з управителем незалежно від членства в об`єднанні. Відмова від укладення договору, від оплати рахунків або несплата рахунків не допускається. Такі дії є порушенням прав інших членів об`єднання і підставою для звернення до суду про стягнення заборгованості із плати по відповідних рахунках у примусовому порядку. Власники несуть відповідальність за своєчасність здійснення платежів на рахунок управителя незалежно від використання приміщень особисто чи надання належних їм приміщень в оренду, якщо інше не передбачено договором.
Згідно ізстаттею 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Судом встановлено, що відповідач є власниками квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
В будинку створено ОСББ «Будинок Добробуту».
ЗагальнимизборамиОСББ затверджено розмір щомісячних внесків співвласників на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території у розмірі 5 (п`ять) гривень з квадратного метра квартири/нежитлового приміщення.
Оскільки відповідач у добровільному порядку заборгованість не сплачує, доказів на спростування доводів та розрахунків позивача до суду не подав, за таких обставин заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.
VІ. Розподіл судових витрат.
Відповідно до вимог ч.1ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позовні вимоги задоволено в повному обсязі, то суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача 2684,00 грн в рахунок відшкодування витрат понесених на сплату судового збору при подачі позовної заяви до суду.
Керуючись ст.ст.247,263-265,273,279,280-281,354 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок Добробуту» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок Добробуту» (код ЄРДПОУ 43451951) заборгованість по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в сумі 6272 грн. 50коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок Добробуту» (код ЄРДПОУ 43451951) судові витрати 2684,00 грн у рахунок сплаченого судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подана заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Рішення суду може бути оскаржено позивачем до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційноїскаргинарішеннясудупротягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи(вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Володимир БЕЗДІДЬКО
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2023 |
Оприлюднено | 20.07.2023 |
Номер документу | 112274549 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Бездідько В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні