Провадження № 2-др/742/26/23
Єдиний унікальний № 742/2240/23
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2023 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Бездідька В.М., за участю секретаря Голушко А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуки цивільну справу за заявою позивача ОСББ «Будинок Добробуту» про винесення додаткового рішення у справі за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок Добробуту» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території,
встановив:
18.07.2023 року заочним рішенням Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області задоволено позов об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок Добробуту» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території.
Як зазначає у своїй заяві позивач в ході судового розгляду вказаного вище позову позивачем здійснювалися витрати на правничу допомогу, витрати на професійну правничу допомогу - 10000 грн, рішенням суду від 18.072023 питання про судові витрати по справі не вирішено, стороною позивача до початку судових дебатів зроблена відповідна заява, у зв`язку з чим заявник звернувся до суду з даною заявою.
Сторони до судового засідання не з`явилися.
Відповідно до ч.1, 2 ст.270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати; 3) судом не вирішено питання про судові витрати; 4) суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановлених ст.430 ЦПК України. Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.
Відповідно до ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ст.137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Згідно ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно з ч.8 ст.141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Відповідно до ч.9 ст.141 ЦПК України у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами, або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що оскільки рішенням Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 18.07.2023 року позов задоволено повністю, представництво інтересів позивача здійснювалось адвокатом Коваленком О.Ю. на підставі договору про надання правничої (правової) допомоги від 05.05.2023 та сума витрат згідно акту здачі-приймання послуг з надання правничої допомоги становить 10000 грн, оплата згідно п. 5.6 договору проводиться протягом 10 днів після набрання рішенням законної сили, тому подана заява про винесення додаткового рішення щодо вирішення питання стосовно стягнення з відповідача на користь позивача судових витрат підлягає до задоволення у повному обсязі.
Отже, враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача по справі ОСОБА_1 користь позивача по справі ОСББ «Будинок Добробуту» в рахунок відшкодування витрат на правничу допомогу у розмірі 10000 грн.
Керуючись ст.10, 12, 81, 133, 141, 247, 264, 265, 270, 273, 352, 354 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву ОСББ «Будинок Добробуту» про винесення додаткового рішення у справі за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок Добробуту» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будинок Добробуту» (код ЄРДПОУ 43451951) судові витрати пов`язані з отриманням правничої допомоги адвоката у розмірі 10000 грн.
Додаткове рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подана апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду.
Суддя Володимир БЕЗДІДЬКО
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2023 |
Оприлюднено | 02.08.2023 |
Номер документу | 112533864 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Бездідько В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні