Ухвала
від 18.07.2023 по справі 922/203/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

18.07.2023м. ХарківСправа № 922/203/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Присяжнюка О.О.

при секретарі судового засідання Іванії К.В.

розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Демі ЛТД"(61177, Україна, м. Харків, вул. Залютінська. 4 ) до Orbancom Lux S.R.L.(Румунія, м. Брашов, вул. Керемідерйел, 5, корп .А, кім.6) про стягнення коштів за участю представників:

позивача - не з`явився

відповідача - не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Демі ЛТД" звернувся до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Румунської фірми Orbancom Lux S.R.L. (Румунія, м. Брашов, вул. Керемідерйел, 5, корп .А, кім.6), в якій просить суд стягнути з відповідача:

Стягнути із Відповідача - ORBANCOM LUX S.R.L. (Румунія, податковий код 37234337) - заборгованість перед Позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕМІ ЛТД» (Україна, ЄДРПОУ 43703112) - у розмірі 10 000,00 доларів США - сума основного боргу, 375,62 доларів США -3%річних за користування чужими грошовими коштами, 107 089,08 грн. - пені.

Судові витрати в справі покласти на Відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем укладеного між сторонами укладеного 29 липня 2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕМІ ЛТД» (Україна) (надалі - Позивач, Постачальник) та ORBANCOM LUX S.R.L. (Румунія) (надалі - Відповідач, Покупець) Контракту №1 в частині оплати вартості наданих позивачем послуг з поставки товару.

Ухвалою від 18.01.2023 позовну заяву залишено без руху, для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків позивачу належить надати суду документи, які підтверджують: докази перебування Румунської фірми Orbancom Lux S.R.L. в Державному реєстрі країни його реєстрації станом на день звернення з позовом; відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів. Встановити позивачу строк для виправлення недоліків позовної заяви десять днів з моменту отримання цієї ухвали.

30.01.2023 від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків (вх.№2178).

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 02.02.2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/202/23. Постановлено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на "16" травня 2023 р. о 11:30. Зупинено провадження у справі № 922/202/23 до 16 травня 2023 року.

22.02.2023 господарським судом на адресу Міністерства юстиції Румунії було направлено судове доручення з документами, що підлягають врученню відповідачу.

Враховуючи, що судове засідання у справі № 922/203/23 призначено на 16.05.2023 судом поновлено провадження у справі для проведення судового засідання.

Станом на 16.05.2023 від Міністерства юстиції Румунії не надійшло підтвердження про вручення документів відповідачу чи відповіді про неможливість такого вручення.

Ухвалою Господарського суду від 16.05.2023 року, поновлено провадження у справі № 922/203/23.Підготовче засідання відкладено на "18" липня 2023 р. о 11:30

В судове засідання 18.07.2023 представники сторін не прибули.

Станом на 18.07.2023 від Міністерства юстиції Румунії не надійшло підтвердження про вручення документів відповідачу чи відповіді про неможливість такого вручення.

Згідно зі статтею 2 Закону України Про судоустрій і статус суддів від 02.06.2016 № 1402-VIII суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Як передбачено частинами першою та другою статті 3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України Про міжнародне приватне право, Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно до статті 7 цього ж Кодексу правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.

За приписами до частин першої - четвертої статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

В силу частини першої статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи.

Оскільки станом на 18.07.2023 від Міністерства юстиції Румунії не надійшло підтвердження про вручення відповідачу документів чи відповіді про неможливість вручення, суд 16.05.2023 у судовому засіданні дійшов висновку про необхідність повідомлення Orbancom Lux S.R.L. у порядку вручення іноземним підприємствам та організаціям судових документів у господарських справах, врегульованому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, до якої Україна приєдналася згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах" від 19.10.2000.

Так, відповідно до статей 120, 242 Господарського процесуального кодексу України обов`язком суду є повідомляти учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії. Судові рішення вручаються шляхом надсилання (видачі) відповідній особі копії (тексту) повного або скороченого судового рішення, що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За змістом частини першої статті 365 та статті 367 цього ж Кодексу іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. У разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Цією нормою встановлено право, а не обов`язок суду звертатися у разі необхідності, з урахуванням обставин конкретної справи та вимог закону, до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави з судовим дорученням.

Згідно з пунктом а статті 10 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах якщо запитувана Держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном.

Враховуючи відсутність застережень Румунії щодо застосування визначеного пунктом а статті 10 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (офіційний сайт Постійного бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права - www.hcch.net) способу вручення судових документів, суд вважає за необхідне повідомити Orbancom Lux S.R.L. про відкладення розгляду справи шляхом надсилання цієї ухвали поштою безпосередньо відповідачу у справі.

При цьому з метою забезпечення належного повідомлення про розгляд справи відповідача суд вважає за необхідне зобов`язати позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Демі ЛТД" здійснити переклад цієї ухвали на румунську мову та надати його у трьох примірниках Господарському суду Харківської області.

Відповідно до частини другої статті 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах кожна Договірна Держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією, b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців, c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

Пунктом 4 частини першої статті 228 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Оскільки суд вважає за необхідне направити процесуальний документ відповідачу в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, то провадження у цій справі слід зупинити. Згідно із ч. 2 ст. 120 ГПК України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 120, 234 ГПК України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Поновити провадження у справі № 922/203/23.

2.Підготовче засідання відкласти на 04 жовтня 2023 року о 11:30

3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 108.

4. Зобов`язати позивача у термін до 01.08.2023 року надати суду переклад даної ухвали та судового доручення про вручення документів у трьох примірниках на англійську мову з нотаріальним засвідченням його вірності.

3. Після надходження від Товариства з обмеженою відповідальністю "Демі ЛТД" перекладу ухвали суду від 18.07.2023 направити її відповідачу - Orbancom Lux S.R.L. у порядку, передбаченому статтею 10 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, на наявну у матеріалах справи адресу.

5. Зупинити провадження у справі № 922/203/23 до 04 жовтня 2023 року.

6. Участь учасників справи у підготовчому засіданні визнати необов`язковою.

6-1. У разі прибуття представників в підготовче засідання повноваження учасників справи оформити у відповідності з вимогами ст. 60 ГПК України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

7. Звернути увагу учасників справи, що:

Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати ст. 169-170 ГПК України. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (ч. 9 ст. 80 ГПК України).

Главою 6 ГПК України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.

8. Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у ст. 80 ГПК України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також на загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені ст.170 ГПК України.

9. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.

10. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання не є обов`язковою.

З огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за необхідне рекомендувати учасникам процесу у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви по суті справи за допомогою поштового/електронного зв`язку та із клопотаннями про проведення стадії підготовчого провадження та розгляду справи по суті за їх відсутності за наявними матеріалами.

11. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою або дистанційними засобами зв`язку.

Суд звертає увагу учасників справи на те, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.

12. Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.

Суд звертає увагу учасників справи на наступне:

- для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.

- учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

- інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

13. Роз`яснити учасникам справи положення ст. 202 ГПК України, відповідно до якої неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи (заяви) по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку. Ухвалу підписано 18.07.2023 року.

СуддяО.О. Присяжнюк

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.07.2023
Оприлюднено21.07.2023
Номер документу112286358
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/203/23

Ухвала від 25.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Рішення від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 04.10.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 18.07.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 16.05.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 02.02.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 18.01.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні