Справа № 206/3264/23
Провадження № 2/206/955/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2023 року м. Дніпро
Суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Прінь І.П.., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Повного Товариства «Ломбард «Гарант» Шабунін П.П. і компанія» про припинення трудового договору -
ВСТАНОВИВ:
19 липня 2023 року позивач звернувся до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до відповідача про припинення трудового договору.
Перевіривши матеріали поданої заяви та доданих до неї документів, суддя приходить до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
Згідно з частиною 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» визначено чіткий перелік підстав, за яких суд може звільнити від сплати судового збору.
При цьому, Закон чітко визначає випадки у яких сторона звільняється від сплати судового збору. При цьому, положеннями ч. 3 ст. 2 ЦПК України визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом.
Так позивач, вважає що не повинна сплачувати судовий збір, оскільки даний спір виник у зв`язку із захистом його трудових прав.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Аналізуючи положення ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», можна зробити висновок, що від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позову, в якому заявлено вимоги саме щодо стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для звільнення позивача від сплати судового збору.
Таким чином, позивачем в порушення ч.4 ст.177ЦПК України до позовної заяви не долучено документ, відповідно до якого вбачається що позивачем сплачено судовий збір.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2023 рік», 1928-IX встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2684,00 грн.
Відповідно до п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 01 липня 2023 року становить 2684,00 грн., позивач мав сплатити (2684,00 грн.*0,4)= 1073 грн. 60 коп за позовну заяву немайнового характеру та подати до суду документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1ст. 185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Повного Товариства «Ломбард «Гарант» Шабунін П.П. і компанія» про припинення трудового договору - залишити без руху.
Запропонувати позивачу усунути вказані недоліки позовної заяви у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Для сплати судового збору повідомляю реквізити: Отримувач коштів ГУК у Дн-кій обл./Сам.р/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155 Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача UA408999980313181206000004634 Кодкласифікації доходівбюджету 22030101 Призначення платежу*;101;
У випадку невиконання в строк позивачем вимог закону вказаних в ухвалі судді, заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.П. Прінь
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2023 |
Оприлюднено | 21.07.2023 |
Номер документу | 112306648 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Прінь І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні