ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
18 липня 2023 року м. ХарківСправа № 922/137/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жиляєва Є.М.
при секретарі судового засідання Деркач П. О.
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-переробний завод "Рекаст" (61022, м. Харків, пров. Криничний, 10) до Oriental Pharmaceutical Group Limited (Квартира RM, 302 Домініон центр 43-59, Королівська дорога, Ван Чай, Гонконг) про за участю представників: стягнення 47449,95 доларів та 1461,20 євро (що разом еквівалентно 1791839,63 грн.) позивача - Гуляєв А.В., ордер серії АН №1047233 від 05.01.2023,
відповідача - не з`явився,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-переробний завод "Рекаст" звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Oriental Pharmaceutical Group Limited, в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь суму заборгованості за договором переробки давальницької сировини № 7-17 від 11.01.2016 у розмірі 1461,20 євро, суму заборгованості за договором про переробку давальницької сировини № 7-21 від 01.04.2021 у розмірі 47449,95 доларів США, що разом еквівалентно 1791839,63 грн. станом на 06.01.2023 р.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 16.01.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання призначено на 18.07.2023 о 10:30 та ухвалено звернутись до Центрального органу особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки Гонконгу, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, з судовим дорученням про вручення Oriental Pharmaceutical Group Limited перекладів на англійську мову, з нотаріальним засвідченням їх вірності, ухвали Господарського суду Харківської області про призначення підготовчого засідання, у зв`язку з чим, провадження у справі № 922/137/23 зупинено до 18.07.2023.
10.07.2023 через загальний відділ діловодства суду надійшла заява (вх. № 17831) з перекладом адреси відповідача на українську мову, яку досліджено та приєднано до матеріалів справи.
Позивач у підготовче засідання 18.07.2023 з`явився.
Відповідач у підготовче засідання 18.07.2023 не з`явився.
Оскільки відповідач у цій справі є нерезидентом - Гонконгу Китайської Народної Республіки, який не має свого представництва на території України, тому про розгляд даної справи належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до умов пункту 8.1 Договорів №7-17 та №7-21 - усі спори підлягають вирішенню в суці країни Виконавця, а саме, в Господарському суді Харківської області за адресою: Україна, м. Харків пл. Свободи, 5. До правовідносини сторін за вказаним контрактом застосовується матеріальне право України.
Статтею 367 ГПК України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами. За приписами статті 368 ГПК України зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті. У судовому дорученні про надання правової допомоги зазначаються: назва суду, що розглядає справу; за наявності міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, учасниками якого є Україна і держава, до якої звернено доручення, - посилання на його положення; найменування справи, що розглядається; прізвище, ім`я, по батькові та рік народження фізичної особи або найменування юридичної особи, відомості про її місце проживання (перебування) або місцезнаходження та інші дані, необхідні для виконання доручення; процесуальне становище осіб, стосовно яких необхідно вчинити процесуальні дії; чіткий перелік процесуальних дій, що належить вчинити; інші дані, якщо це передбачено відповідним міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або цього вимагає іноземний суд, який виконуватиме доручення. Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення про надання правової допомоги, процесуальні та інші документи, що додано до нього, засвідчуються підписом судді, який складає доручення, та скріплюються гербовою печаткою.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах, до якої Україна приєдналася згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах" від 19.10.2000. Згідно зі статтею 1 Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", остання застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном. Статтями 2, 3 вказаної Конвенції передбачено, що кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом. Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках. З урахуванням наведеного, відповідачу - Junrao International Group Co., Limited для належного повідомлення про розгляд справи необхідно вручати судові документи та матеріали по справі в нотаріально засвідченому перекладі на офіційну мову запитуваної держави відповідно до вимог Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".
За таких обставин, беручи до уваги місцезнаходження відповідача - Oriental Pharmaceutical Group Limited, з метою належного його повідомлення про дату, час та місце судового розгляду справи відповідно до положень ГПК України, Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", суд вдруге зазначає, що клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження є таким, що задоволенню не підлягає, та приходить до висновку про необхідність направлення до особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки Гонконгу, обов`язком яких є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, судового доручення про вручення відповідачеві - Oriental Pharmaceutical Group Limited відповідних процесуальних документів.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Враховуючи наведене, провадження у справі підлягає зупиненню.
Керуючись статтями 12, 121, 177, 178, 181, 228, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження у справі № 922/137/23.
2. Відкласти підготовче засідання на "15" серпня 2023 р. о(б) 10:00
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 102.
4. Зобов`язати позивача у термін до 24.07.2023 надати суду переклад даної ухвали та судового доручення про вручення документів у трьох примірниках на англійську мову з нотаріальним засвідченням його вірності.
5. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з доказами його надсилання відповідачу - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.
6. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив з доказами їх надсилання позивачу - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
7. Звернутись до Центрального органу особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки Гонконгу, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, з судовим дорученням про вручення Oriental Pharmaceutical Group Limited перекладів на англійську мову, з нотаріальним засвідченням їх вірності, ухвали Господарського суду Харківської області про призначення підготовчого засідання.
8. Зупинити провадження у справі № 922/137/23 до 15.08. 2023 року.
9. Участь учасників справи у підготовчому засіданні визнати необов`язковою.
9-1. У разі прибуття представників в підготовче засідання повноваження учасників справи оформити у відповідності з вимогами ст. 60 ГПК України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
10. Звернути увагу учасників справи, що:
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати ст. 169-170 ГПК України.
У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (ч. 9 ст. 80 ГПК України).
Главою 6 ГПК України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.
11. Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у ст. 80 ГПК України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також на загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені ст.170 ГПК України.
12. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.
13. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання не є обов`язковою.
З огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за необхідне рекомендувати учасникам процесу у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви по суті справи за допомогою поштового/електронного зв`язку та із клопотаннями про проведення стадії підготовчого провадження та розгляду справи по суті за їх відсутності за наявними матеріалами.
14. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою або дистанційними засобами зв`язку.
Суд звертає увагу учасників справи на те, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
15. Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.
Суд звертає увагу учасників справи на наступне:
- для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.
- учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
- інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
16. Роз`яснити учасникам справи положення ст. 202 ГПК України, відповідно до якої неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи (заяви) по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Ухвалу підписано 18.07.2023 року.
СуддяЄ.М. Жиляєв
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2023 |
Оприлюднено | 21.07.2023 |
Номер документу | 112312271 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жиляєв Є.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні