Дата документу 12.07.2023
Справа № 334/1322/23
Провадження № 2/334/1026/23
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2023 року м. Запоріжжя
Ленінський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді - Коломаренко К.А.,
за участю секретаря судового засідання - Цілінко А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в особі філії Запорізького обласного управління АТ «Ощадбанк», до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за кредитом,-
ВСТАНОВИВ:
Начальник філії Запорізького обласного управління АТ «Ощадбанк» звернувся до Ленінського районного суду м. Запоріжжя із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитом. В обґрунтування позову зазначено, що 08 липня 2021 року між АТ «Державний ощадний банк України» та ОСОБА_1 укладено договір про споживчий кредит №181-0273, відповідно до якого відповідачу було надано кредит у розмірі 150 000,00 гривень на споживчі потреби, зі сплатою 29% річних, строком на 60 місяців з терміном остаточного повернення кредиту не пізніше 07 липня 2026 року. Відповідач в порушення умов Договору, взяті на себе зобов`язання належним чином не виконував, в зв`язку з чим станом на 27 січня 2023 року утворилася заборгованість у сумі 154 792,62 гривень, яка складається, із: заборгованості за кредитом - 141 428,14 грн.; заборгованості за відсотками 13 364,48 гривень, яку представник позивача просить стягнути з відповідача, а також витрати пов`язані зі сплатою судового збору в розмірі 2684,00 грн.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 22.02.2023 року було відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання, відповідачу було надано строк для подання відзиву на позовну заяву.
17.04.2023 року, після відкриття провадження у справі судом встановлено, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статті 175 ЦПК України, а саме: не зазначено відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти відповідача, при цьому конверти, які направлялися на адресу відповідача, зазначену в позові та в реєстрі територіальної громади м. Запоріжжя повертаються з приміткою про неіснуючий номер квартири в будинку АДРЕСА_1 .
На виконання вимог ухвали про залишення позовної зави без руху від 17.04.2023 року представник позивача - ОСОБА_2 повідомив, що будинок АДРЕСА_2 , в якому зареєстрована відповідач обслуговується ОСББ «ЧУЙКОВА 27-а», ЄДРПОУ 40457112, управителем будинку є ОСОБА_3 , у зв`язку з чим просить витребувати у керівника Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЧУЙКОВА 27-А» Синявського Віктора Васильовича інформацію про кількість квартир в будинку АДРЕСА_2 та чи зареєстрована та проживає відповідач ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_3 .
Ухвалою суду від 26.04.2023 року продовжено розгляд цивільної справи, призначено судове засідання, витребувано у керівника Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЧУЙКОВА 27-А» Синявського Віктора Васильовича інформацію про кількість квартир в будинку АДРЕСА_1 та чи зареєстрована та проживає відповідач ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_3 .
Представник позивача в судове засідання не з`явився скерував до суду заяву, в якій просив проводити розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує, проти винесення заочного рішення не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, будучи належним чином та завчасно повідомленою про дату, час та місце судового розгляду справи, причини неявки суду не повідомила. Жодних заяв або доказів поважності неявки до суду не надходило, повідомлялася про розгляд справи, шляхом направлення судових повісток за місцем реєстрації. Відзив на позовну заяву за адресу суду не надходив.
З урахуванням ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у зв`язку з неявкою всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Відповідно до ч. 4 ст. 223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення). Згідно ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
З огляду на наведене, керуючись ст.ст. 223, 280 ЦПК України, суд вважає, що відповідач належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, а тому, за згодою позивача, є підстави для заочного розгляду справи у відсутність відповідача, на підставі наявних у справі доказів, направивши після розгляду справи копію рішення за місцем реєстрації відповідача. Суд вважає за можливе розглянути цивільну справу в порядку заочного розгляду у відсутності відповідача на підставі доказів, що маються в матеріалах справи.
Суд, розглянувши цивільну справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи та докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 08 липня 2021 року між АТ «Державний ощадний банк України» та ОСОБА_1 укладено договір про споживчий кредит №181-0273, відповідно до якого відповідачу було надано кредит у розмірі 150 000,00 гривень на споживчі потреби, зі сплатою 29% річних, строком на 60 місяців з терміном остаточного повернення кредиту не пізніше 07 липня 2026 року (а.с.15-20).
Відповідно до п. п. 2.4.2 п. 2.4 Договору про споживчий кредит проценти нараховуються Банком щомісячно за методом факт/факт на фактичний залишок заборгованості за кредитом, що був отриманий Позичальником, починаючи з дати видачі кредиту до терміну остаточного повернення кредиту визначеного Кредитним договором.
Відповідно до п. п. 3.2.1 п.3.2. Договору про споживчий кредит Банк здійснює надання кредиту одноразово шляхом безготівкового перерахування коштів на поточний рахунок позичальника.
Відповідно до п. п.3.3.1 п. 3.3. Договору про споживчий кредит всі платежі за цим договором здійснюються шляхом списання Банком коштів у договірному порядку з поточного рахунку.
Відповідно до п. п.3.3.2 п. 3.3. Договору про споживчий кредит повернення кредиту та сплата процентів здійснюється Позичальником згідно з графіком платежів або достроково, відповідно до порядку визначеного цим договором, але в будь - якому випадку не пізніше терміну остаточного повернення кредиту, встановленого згідно з цим договором.
У відповідності до п.п.3.3.3 п. 3.3 Договору про споживчий кредит позичальник зобов`язується здійснювати повернення кредиту рівними частинами в розмірі 4 761,28 грн. та сплату процентів нарахованих на залишок основної суми боргу за кредитом, щомісячно до 08 числа місяця, наступного за звітним.
У відповідності до п.п.3.3.4 п. 3.3 Договору про споживчий кредит, якщо сума коштів, що надійшла на рахунок в повернення кредиту та сплати процентів, менша розміру, вказаного у п. п. 3.3.3. цього договору, несплачений платіж та нараховані проценти, що мали бути сплаченими, вважаються простроченими. Наступна сума платежу повинна додатково включати суму коштів необхідну для погашення простроченого платежу та сплати пені за прострочені платежі з урахуванням вимог п. 8.2. Кредитного договору.
Відповідно до п. 8.3. Договору про споживчий кредит за порушення взятих на себе зобов`язань своєчасному поверненню основної суми боргу та/або сплати процентів за користування кредитом та/або сплати комісійної винагороди, Позичальник зобов`язується сплатити на користь Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України, яка діяла на період за який сплачується пеня, суми платежу за кожен день прострочення, але не більше 15% простроченого платежу.
Відповідачем ОСОБА_1 були порушені умови Договору про споживчий кредит, а саме допущена прострочена заборгованість зі сплати основного боргу та нарахованих відсотків.
Станом на 07 січня 2023 року за ОСОБА_1 рахується наступна заборгованість у сумі 154 792,62 грн., яка складається із: заборгованості за кредитом 141 428,14 гривень та заборгованості за нарахованими відсотками 13 364,48 гривень, що підтверджується розрахунком. (а.с.4-5)
Відповідно до ст.1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умов встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Згідно зч.1 ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Відповідно доч.1 ст.1049ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такі самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, і встановлені договором.
Статтею 525 ЦК України визначено,що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до ч.1 ст.526ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Абзацом 1ч.1 ст.530ЦК України передбачено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ч.1 ст.610ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо не виконав зобов`язання у строк встановлений Договором або Законом (ст.612 ЦК України).
Статтею 629ЦК України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами. Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 ЦК України).
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язав сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Статтею 611ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.
У відповідності до ст. ст.549-551ЦК України передбачена відповідальність боржника перед кредитором у вигляді неустойки, розмір якої встановлюється договором.
Зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору,як передбачено ст. 5 ЦК України.
Відповідно до ст.536ЦК України за користування чужими грошовими коштами боржник зобов`язаний сплачувати проценти. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.
Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник,який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу та відсотки встановлені договором,відповідно до ст. 625 ЦК України.
Як вбачається з розрахунку заборгованості за прострочення виконання грошового зобов`язання станом на 27 січня 2023 року у відповідача ОСОБА_1 наявна заборгованість в розмірі 154 792,62 гривень.
На підставі вищенаведеного, оцінивши зібрані у справі докази та враховуючи те, що відповідачем не надано доказів про виконання свого обов`язку щодо сплати заборгованості за кредитним договором та відсотками відповідно до положень договору, а також за відсутності будь-яких інших доказів у справі щодо розміру заборгованості відповідача перед позивачем, суд вважає, що позов є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
У відповідності до положень ст.141ЦПК України слід стягнути із відповідача на користь позивача понесені ним судові витрати в розмірі 2684,00 грн.
Враховуючи наведене,на підставі ст.ст. 4, 5, 77, 81, 141, 263-265, 273, 274-279, 280-283 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в особі філії Запорізького обласного управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 ), про стягнення заборгованості за кредитом - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 ) на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в особі філії Запорізького обласного управління АТ «Ощадбанк» (код ЄДРПОУ 02760363, МФО: 313957, р/р № НОМЕР_2 в ОПЕРВ обласного управління Ощадбанк, юридична адреса: 69063, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Соборний, буд. 48) заборгованість за Договором про споживчий кредит №181-0273 від 08.07.2021 року в розмірі 154 792,62 гривень (сто п`ятдесят чотири тисячі сімсот дев`яносто дві гривні 62 коп), з яких: заборгованості за кредитом - 141 428,14 гривень та заборгованість за відсотками 13 364,48 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 ) на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в особі філії Запорізького обласного управління АТ «Ощадбанк» (код ЄДРПОУ 02760363, МФО: 313957, р/р № НОМЕР_2 в ОПЕРВ обласного управління Ощадбанк, юридична адреса: 69063, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Соборний, буд. 48), витрати з оплати судового збору в розмірі 2 684,00 гривень (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні 00 коп.).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до Запорізького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя: Коломаренко К. А.
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2023 |
Оприлюднено | 24.07.2023 |
Номер документу | 112340536 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Коломаренко К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні